ד'ר דליה קסנר, מנהלת חדשה -ישנה חזרה לנהל את קריית הבריאות זבולון של 'כללית'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

ד'ר דליה קסנר ניהלה בעבר את קריית הבריאות 'זבולון' במשך שמונה שנים, ולאחר פרישתו של ד'ר עבד סעדי לגימלאות בתום עשור של ניהול הקרייה הנ'ל , היא חזרה לתפקיד המוכר לה

פורסם ב: 08/07/2020 14:00

ד'ר דליה קסנר מונתה למנהלת 'זבולון'. צילום: דוברות 'כללית'
ד'ר קסנר היא בוגרת רפואה בטכניון, שם גם התמחתה ברפואת המשפחה במסגרת המחלקה לרפואת המשפחה, שהיה אז מסלול התמחות חדש ופורץ דרך. כתושבת גילון שבגוש שגב היא החלה לעבוד כרופאת משפחה במרפאות 'כללית' באזור בישובים יהודים ובדואים.

במשך השנים היא עסקה בתפקידי ניהול שונים ומשמעותיים. תחילה ניהלה את שלוחת היחידה להמשך טיפול של 'כללית' בגליל המערבי שהינה שירות ייחודי שבו צוות רב מקצועי מלווה חולים המרותקים לביתם, כולל מונשמים ונכים קשים, במקום שהייה ממושכת בבתי חולים ובמוסדות. ד'ר דליה קסנר הובילה שם את הקמת שירות הוספיס בית של 'כללית' לחולים סופניים.


בשנת 2011 מונתה כמנהלת קריית הבריאות 'זבולון' וניהלה את המרכז הגדול שמרכז את מיטב המומחים, מרביתם משולבים עם בתי חולים, תחת קורת גג אחת, כולל חדרי ניתוח, בדיקות פולשניות וניתוחים המבוצעים בדרך כלל בבית חולים בקהילה. כמו גם מיון קהילתי גדול החוסך הגעה לחדרי המיון בחיפה.

במהלך תשע השנים האחרונות היא ניהלה את היחידה לניהול סיכונים במחוז ותרמה מאד להתפתחותה, תוך הגברת מודעות צוותים להיבטים של בטיחות ואיכות הטיפול. במקביל לתפקידה החדש - ישן כמנהלת 'זבולון' היא תמשיך קסנר לנהל גם את היחידה.


ד'ר דליה קסנר מציינת כי כרופאת משפחה היא שואפת להביא לניהול של המרכז הגדול לרפואה יועצת, שבו עשרות אנשי צוות ממגוון מקצועות ותת התמחויות אשר משרתים 370,000 מטופלים בשנה, את הראיה הכוללנית של המטופל ואת יכולת האינטגרציה בין תחומים שונים, בדגש על חיזוק הקשר בין הרפואה הראשונית ליועצים במרכז, ברצף טיפולי החיוני לבריאות המטופלים. בנוסף, במרכז שירותים ייחודיים לקהילה, חדרי ניתוח ומחלקה אונקולוגית, המאפשרים שירות זמין ואיכותי קרוב לבית ללא צורך באישפוז מיותר.

בהזדמנות זו של חילופי משמרות בתחום הניהול ד'ר קסנר לא שכחה להודות בחום לד'ר עבד סעדי על שהעביר לניהולה מרכז רפואי מעולה, עם צוות איכותי ותוצאות מרשימות במדדים שונים . היא הדגישה כי כי האתגר בניהול 'זבולון' גדול במיוחד בימי הקורונה. אגב במקביל לתפקידי הניהול מקפידה ד'ר דליה קסנר להיות מחוברת לשטח כרופאת משפחה והיא עושה זאת במרפאה העצמאית שלה מטעם 'כללית' בכרמיאל. אשת החייל נשואה, אם לארבעה וסבתא לארבעה. שיהיה בהצלחה וברוכה החוזרת!
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   הקורונה במספרים: מתחילת משבר הקורונה...
*   דיפלומטיה בימי הקורונה: שגרירי נפאל...
*   מדליית זהב לטנ'ק: טכנולוגיה נגד קורונה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים