ד'ר זאב פלדמן יו'ר ארגון רופאי המדינה מ'מ יו'ר הר'י וראש היחידה לנוירוכירורגיה ילדים ב'שיבא' על סבב שני של הגל הראשון

לדבריו 'על הממשלה לכסות את גרעונות בתי החולים ולהערך לטיפול בתחלואה המשולבת של קורונה ושפעת'

פורסם ב: 25/06/2020 12:13

(לצרכים פנימיים) ד'ר זאב פלדמן
ד'ר זאב פלדמן התייחס אתמול למצב התחלואה ולצעדים הנדרשים בהקדם: 'מאז חזרת המשק לפעילות השתחרר הקפיץ יותר מדי , הציבור הצמא לחזור לשגרה אינו ממושמע ואינו מקפיד על הכללים הפשוטים: עטיית המסיכה על האף והפה, שמירת מרחק, והיגיינת ידיים.

אנו חווים כעת את תוצאות חוסר הקפדה זה. אנשים יושבים במסעדות, הולכים ברחוב, יושבים בחדרי ישיבות ללא מסיכות וההשלכות מכות בנו במספרים ההולכים ועולים של הנדבקים בנגיף המתפרסמים מידי יום.אין פיתרון קסם, הקורונה איתנו וכל עוד אין חיסון- התחלואה תמשיך לעלות אם לא נשמור על הכללים ונהיה ערבים זה לזה.

מי שמפר את ההנחיות משחק ברולטה רוסית כשהכלל 'יהיה בסדר, לי זה לא יקרה' לא תופס כאן. בסוף זה יקרה ויכאב.כללי השליטה במגיפות לא השתנו מאז ימי התנ'ך: שמירה על מרחק ועל היגיינה. יש יחס ישר בין התחלואה בקורונה לבין ההקפדה על משמעת.במדינות ממושמעות כמו שוויץ ואוסטריה, לא הביאה פתיחת המשק לעליה משמעותית בתחלואה.

כללי השכל הישר איתור החולים ובידודם המהיר והקפדני, הם המפתח למניעת התפרצות בלתי נשלטת כפי שקורה במדינות רבות בעולם.

הנחיות הממשלה והיערכות בתי החולים בזמן שיא לטיפול בחולי הקורונה, גבו מחיר כלכלי כבד מבתי החולים ולגרעונות כבדים הנעים בין 85 מליון לבית חולים קטן ל-200 מליון לגדול.על הממשלה לכסות גרעונות אלה שנגרמו כתוצאה מהנחיותיה באופן מיידי, כדי שנוכל להתרכז בהיערכות לטיפול בתחלואה המשולבת של קורונה ושפעת בחודשים הקרובים.מעבר לכיסוי הגרעונות, על הממשלה לשחרר מאות תקני רופאות/ים כדי שנוכל להכשירם בזמן לעמוד במשימתנו'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   דיפלומטיה בימי הקורונה: שגרירי נפאל...
*   מדליית זהב לטנ'ק: טכנולוגיה נגד קורונה...
*   יום המודעות למניעת אלימות נגד נשים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים