עזרא בבאי תושב עכו הגיע לאילת לרגל הולדת נכדתו השישית וניצל בנס. הוא לקה בדום לב במפגש הראשון עם נכדתו ושכן פאראמדיק של מד'א הציל את חייו

למזלם הגדול של בני המשפחה, הדייר בקומה התחתונה בבניין הוא גבי בריבו, פראמדיק מד'א - אשר נחלץ בתוך שניות לעזרתם והציל את חייו של הסבא בזכות פעולות החייאה נמרצות. לפני כשבוע, כחודשיים לאחר המקרה, ערכו השניים מפגש איחוד מרגש באילת, במהלכו הודה בבאבי על הצלת חייו והביע את הוקרתו הרבה

פורסם ב: 23/06/2020 12:28

עזרא בבאי ופראמדיק מד'א גבי בריבו. צילום :דוברות מד'א
את היום הקשה פתחו בני המשפחה ברגל ימין ובציפייה גדולה. גבי באבי הנרגש נסע כל הדרך מעכו לאילת כדי לפגוש את בתו מיטל ואת נכדתו החדשה.לאחר שהגיע לדירה, חש עזרא ברע, לקה בדום לב והתמוטט על הרצפה. בתו מיטל הצליחה להתעשת והתקשרה מיד לשכן מהקומה התחתונה, גבי בריבו פרמדיק של מד'א במקצועו, שבדיוק חזר הביתה לאחר משמרת.

על הרגעים הדרמטיים, סיפר בריבו: 'באותו הערב מיטל השכנה צלצלה בדיוק כשחזרתי הביתה. היא מנהלת ועד הבית של הבניין ובהתחלה חשבתי שמדובר בבעיה באחת הקומות. עניתי בסקרנות ומיד שמעתי צעקות ובהלה, ביקשו ממני לרוץ למעלה ורק אמרו לי 'הוא נפל'. חשבתי שהתינוק נפל ורצתי במהירות לדירה, במקביל אשתי רצה לאופנוע מד'א שברשותי והביאה את הציוד.

כשנכנסתי, ראיתי את אבא שלה ללא הכרה על הרצפה ומיד זיהיתי שמדובר בחוסר הכרה על רקע לבבי. במקביל לחיוג למוקד 101 של מד'א התחלתי מיד בביצוע פעולות החייאה מתקדמת, עם הגעת צוות הניידת טיפול נמרץ, המשכנו בטיפול הרפואי שכלל שימוש במכשיר דפיברילטור ולאחר דקות ארוכות ומורטות עצבים, הדופק חזר'.

בזכות הטיפול המהיר והמקצועי של גבי, חייו של עזרא ניצלו. כנגד כל הסיכויים ולמרות שבבית החולים חששו מנזק מוחי, התעורר עזרא לאחר יומיים והשתקם במהירות, הודות לקוצב לב שהושתל בגופו.

על אותו היום, סיפר עזרא בהתרגשות: 'זו הייתה הפעם הראשונה שבה פגשתי את הנכדה שלי ולצערי אני לא זוכר כלום מאותו היום. אני אפילו לא זוכר שארזתי מזוודה או שנסעתי מעכו לאילת. התעוררתי בבית החולים לאחר יומיים והבנתי בדיעבד שחיי ניצלו בנס בזכות גבי'.

לפני כשבוע נפגשו גבי ובבאבי והפעם בנסיבות משמחות. 'ידעתי כי בפעם הבאה שאגיע לאילת, אהיה חייב לראות את גבי ולהודות לו. בגלל הקורונה ובשל היותי בקבוצת סיכון, לא הגעתי לאילת מיד, אבל לבסוף נקבע המפגש וחיכיתי לו בציפייה גדולה. ברגע שראיתי את גבי בשנית קודם כל חיבקתי אותו ואמרתי לו שאני חייב לו את חיי. התרגשתי מאוד ואמרתי לגבי שהייתי בר מזל שהוא היה שם, היו לי דמעות בעיניים והיה לי קשה להביע את התודה שלי במילים. אני מתכוון לפגוש אותו שוב בהמשך, זה לא יעבור בחיבוק אחד. זה לא מובן מאליו ואני מודה לאלוהים שהוא בדיוק היה שם ברגע הנכון ובזמן הנכון'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   דיפלומטיה בימי הקורונה: שגרירי נפאל...
*   מדליית זהב לטנ'ק: טכנולוגיה נגד קורונה...
*   יום המודעות למניעת אלימות נגד נשים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים