מחשבים נתרמו לילדי הפנימיות והם זקוקים לעוד מחשבים. רוני מלכאי מנכ'לית הפורום הציבורי מצפה לתרומות נוספות של מחשבים

עבור נער או נערה בפנימייה, מחשב אישי הוא לפעמים חלום רחוק ולא מושג. ל- 2,000 ילדים ובני נוער מכפרי נוער ומפנימיות אין עדיין מחשבים.מי תרם להם ומי יואיל לתרום מחשבים נוספים?

פורסם ב: 18/06/2020 20:10

רוני מלכאי
בפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל, הבינו בימי הקורונה, שמתאפיינים כתקופת בידוד וריחוק חברתי, כי מחשב אישי אינו מותרות, אלא כלי מפתח לתקשורת וליכולת לקיים לימוד מקוון שוטף, וודאי כשברקע בחינות הבגרות.

כדי לתרגם את ההבנה הזו למציאות, נעשתה פנייה נרחבת לציבור בעזרת הרשתות החברתיות, לקבלת תרומת מחשבים משומשים (או, כמובן, חדשים) וטאבלטים. במקביל, נעשתה פנייה גם למוסדות אקדמיה, תחת הקריאה: 'מחשב אחד משנה עולם'.

רוני מלכאי מנכ'לית הפורום הציבורי מדווחת בשמחה : 'אמנם רבים הטילו ספק אם נצליח לקבל תרומות רבות של מחשבים משומשים, אך לשמחתנו, הנס קרה. הצלחנו לגייס עבור הילדים והנוער בסיכון, שבפנימיות הרווחה ובכפרי הנוער, תרומת של 200 מחשבים משומשים, חלקם מאנשים פרטיים, וחלקם ממוסדות אקדמיה (87 מחשבים מאוניברסיטת תל אביב, 30 מחשבים מהטכניון ו- 36 מחשבים מאוניברסיטת בן גוריון).

התרומה הזו גורמת לצמצום פערים חברתיים,ודי לראות את הניצוץ בעיניים של נערה או נער שמקבלים הודעה כי בדרך אליהם מחשב, ואשר יהיה פרטי ועבורם, זה אושר גדול'

בפורום הציבורי ישמחו לקבל תרומת עוד מחשבים משומשים (נייחים וניידים) וטאבלטים.
נער בפנימיית נוער עם מחשב שנתרם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   האישה אחות סיעודית במקצועה התגלתה...
*   מחקר מאוניברסיטת בן -גוריון בנגב ממליץ:...
*   ליאור כלפון ודוד ד'אור הצטרפו לעשרות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים