השבוע בחיפה. צילום: רונית קיטאי

קווי התחבורה הציבורית יפעלו בחיפה גם בשבתות. יוגדל תקציב התמיכות למועדוני הספורט התחרותיים. הוגשה בקשה שלא להעלות את הארנונה

פורסם ב: 27/05/2020 15:29

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום: רונית קיטאי
נשמר הסטטוס קוו הפועל בחיפה מזה שנים רבות והתחבורה הציבורית תחזור לפעול גם בשבתות.בכך נענה משרד התחבורה לבקשת ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם להחזיר את התחבורה הציבורית לפעילות החל משבת הקרובה ה - 30.5.20 כפי שהיה נהוג לפני פרוץ משבר הקורונה.

קווי התחבורה הציבורית שהפעלתם הופסקה בעקבות משבר הקורונה הוחזרו לפעול באישור משרד התחבורה על פי המתכונת שנקבעה ע'י המשרד ואולם אישור זה לא כלל את הפעלת התחבורה הציבורית בשבתות ובחגים.

בעקבות כך פנתה ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם למשרד התחבורה בבקשה להחזיר את התחבורה הציבורית לפעילות מלאה גם בשבתות ובחגים, לשמור בכך על הסטטוס קוו הקיים בעיר מאז ומתמיד ולאפשר לכל תושבי העיר ובכללם גם אלו שאינם בעלי רכבים פרטיים ניידות חופשית גם בימים אלה.

(רוני גרוסמן)

***
מתקני הספורט בחיפה יועברו לניהול אחיד של רשות הספורט העירונית.במהלך החודשים האחרונים ערכה העירייה בדיקה מעמיקה בכל מתקני הספורט בעיר בעקבות פניות רבות של קבוצות ספורט בנושא. בעקבות הבדיקה החליטה הנהלת העירייה לאחד את כל פעילות הספורט ובכלל זה ניהול מתקני הספורט לגורם אחד - רשות הספורט העירונית שתנהל את הפעילות מתוך ראייה כוללת ובשקיפות מלאה.

הניהול האחיד יביא לאיגום משאבים וייעול השימוש במתקנים שיעשה מתוך ראייה כלל עירונית ותאפשר לנצל בצורה מיטבית את שעות הפעילות תוך שליטה מלאה בכל המתקנים. תהליכי העבודה האחידים ייצרו שוויון בשירות הניתן לקבוצות וכל יתר צרכני הספורט.

בתוך כך יוגדל גם תקציב התמיכות למועדוני הספורט התחרותיים אשר יועבר מעתה באופן ישיר במסגרת סל התמיכות העירוניות ויחולק על בסיס הקריטריונים המאושרים על ידי מועצת העירייה.

מתקני הספורט של עיריית חיפה כוללים בין היתר את: מגרשי אבי רן, מגרשי אתו'ס וקריית חיים (בית נגלר), היכל הספורט רוממה ואצטדיון האתלטיקה בנווה שאנן.

(רוני גרוסמן)

***


ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם הנחתה את גזבר העירייה להגיש למועצת העיר הצעת החלטה על פיה צו הארנונה לשנת 2021 לא יכלול את ההתייקרות האוטומטית הקבועה בחוק, וזאת בשל משבר הקורונה והרצון להקל ולסייע לתושבים ולבעלי העסקים המתמודדים עם השלכותיו.
'החלטה שלא להעלות את הארנונה תובא לאחר אישורה על ידי מועצת העיר לאישור שרי הפנים והאוצר לקראת אישור צו המיסים בחודש הקרוב, בכוונתי לפנות למשרד הפנים ולבקש שהארנונה בחיפה לא תעלה באופן אוטומטי בשנת 2021 בשל משבר הקורונה.

שלשום הנחיתי את גזבר העירייה להגיש למועצת העיר הצעת החלטה על פיה צו הארנונה לשנת 2021 לא יכלול את ההתייקרות האוטומטית הקבועה בחוק, וזאת בשל משבר הקורונה והרצון להקל ולסייע לתושבים ולבעלי העסקים המתמודדים עם השלכותיו.אנחנו כולנו רואים את הקושי הגדול של כל התושבים, הסוחרים, בעלי העסקים וכלל המשק. למרות שגם מצבה הכלכלי של העירייה נפגע, על כולנו להירתם ולעזור, ולהביא לצמיחה מחודשת של הכלכלה העירונית במהירה.

חשוב לציין שהחלטה שלא להעלות את הארנונה תובא רק לאחר אישורה על ידי מועצת העיר אל שרי הפנים והאוצר, הגורמים המוסמכים לאשר בקשה זאת'

(רוני גרוסמן)


.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מחקר חדש שנערך במכללה האקדמית צפת...
*   עיריית חיפה מגבירה את האכיפה והפיקוח...
*   הרמטכ'ל רב אלוף אביב כוכבי היה אתמול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים