צומת גאולה / הפועל / ארלוזורוב, מהצמתים המוכרים והמרכזיים בעיר, יעבור בקרוב שינוי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

במסגרת העבודות שיתחילו בתחילת החודש ויימשכו שלושה חודשים, תוכשר פניה שמאלה מרחוב גאולה לרחוב הפועל

פורסם ב: 24/05/2020 20:33

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
זוהי בהחלט בשורה משמחת לנהגים רבים בחיפה והאזור, שלא יאלצו יותר לבצע פניית פרסה אסורה ברחוב ארלוזורוב ויוכלו להגיע מעתה ישירות בין היתר לרחובות: הפועל, כנרת, ליאון בלום, מיימוני, בר גיורא ורבי עקיבא ולעלות לכיוון הכרמל.

זה יקרה עוד קצת זמן אך השינוי יתאפשר לאחר שבחודשים האחרונים קידמה ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, יחד עם מהנדסי מרכז ניהול התנועה המטרופוליני של עיריית חיפה, תכנית הכוללת שינויים גאומטריים בצומת, בלי ויתור על חשיבה ודאגה לבטחון הולכי הרגל.במסגרת השינויים, נתיב תנועה חדש יחצה את אי התנועה לטובת הכשרת הפניה שמאלה, ומעבר חציה חדש ברחוב ארלוזורוב יאפשר חציה נוחה ובטוחה יותר של הרחוב הסואן. בתוך כך תשודרג גם מערכת הרמזורים לטובת השינויים, ותתוכנת מחדש במטרה לאפשר את הפניה שמאלה וכן חציה רצופה של הולכי רגל את הכביש.

מדובר בצומת מורכב ביותר, בעל השלכות תחבורתיות אזוריות, שלא ניתן להתפשר בו על בטיחות. זו הסיבה כי במהלך התכנון בחנו מהנדסי התנועה מספר חלופות שיאפשרו לבצע את השיפורים המתבקשים, מבלי לפגוע בכלל משתמשי הדרך ובתפקוד הצומת המרומזר. החלופה הנבחרת, שהומלצה על ידי מהנדסי התנועה, אושרה על ידי משרד התחבורה ומשטרת ישראל.

הפרויקט יבוצע ע'י אגף התשתיות של עיריית חיפה, בעלות כוללת של 900 אלף ש'ח והוא צפוי להימשך כשלושה חודשים.

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם:'מדובר בשינוי של ממש. שינוי פיזי של הצומת, הוספת מעברי חצייה ותכנות מחדש של מערכת הרמזורים בהתאם. בקיצור, מכניסים את השמאלה להפועל גאולה.יש עוד כמה וכמה צמתים בעייתיים ובעיות תחבורתיות לפתור בעיר. אנחנו מודעים, לא שוכחים, ומקווים לעוד בשורות בקרוב'.

סגן ראש העיר חיפה מיכי אלפר:'מדובר בפרוייקט שהשפעתו רחבה יותר מהצומת בו הוא מתבצע שכן יש לו השפעות רוחב על התנועה בשכונת הדר. מזה שנים שהוצף צורך הכרחי לשיפור הבטיחות והשירות בצומת ופניה שמאלה לרח' הפועל, ראש העיר לא הרפתה מהנושא ודרשה תכנון שיביא בחשבון את כל ההביטים הנדרשים בצומת. תחילת העבודות לאחר תכנון ארוך שכלל חלופות שונות הינו בשורה גדולה לתושבים ואנו מודים על כך לראש העיר'.

(אלירן טל)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עו'ד משה יונאי וחבריו ל 'רוטרי ישראל'...
*   'אינטימי בחצר' - אירועים בחצר הוילה...
*   הקרן לחיפה חילקה השבוע עשרות ערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים