סבב מינויי בכירים בבית החולים רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם, רונית קיטאי

חילופי תפקידים ומספר מינויים בכירים נכנסו לתוקפם בשבועיים האחרונים בקריה הרפואית רמב'ם, עם החזרה של בית החולים לשגרת עבודה. בין בעלי התפקידים שני מינויים להנהלת בית החולים, מנהלת חדשה לאונקולוגית ילדים וייצוג גבוה של נשים

פורסם ב: 17/05/2020 15:28

ד'ר יעל שחור סגנית בית החולים 'רות' לילדים ברמב'ם, מונתה לסגנית מנהל בית החולים. ד'ר שחור סיימה את לימודי הרפואה בטכניון בחיפה והתמחתה ברפואת הילדים ותת-התמחות בתחום המחלות הזיהומיות בילדים. בהמשך עברה השתלמויות בתחום הזיהומים בילדים ב- CHOP בפילדלפיה ולאחר מכן קורס להכשרת רפואת מטיילים.

משנת 2016 כיהנה בתפקיד בבית החולים 'רות' לילדים ובמהלכו היתה אחראית בין היתר על פיתוח סגל הרופאים והמתמחים הבכירים והצעירים, ניהול תוכנית לחינוך והכשרת מתמחים למחקר, מנטורינג וכד' וכן ניהלה את הקשר עם רופאי הקהילה.

ד'ר יעל שחור בעלת תואר MBA במינהל רפואי ובין השנים 2017-2019 סיימה בהצלחה את 'תוכנית ענבר' לעתודה ניהולית ברפואה אשר כללה הכשרה ניהולית באוניברסיטת הרווארד, ובמקביל ביצעה התמחות במינהל רפואה בהנהלת בית החולים.

לצד עיסוקה הקליני היא גם מרצה קלינית בכירה בפקולטה לרפואה של הטכניון ומאחוריה פירסום מאמרים רבים העוסקים בתחום זיהומים ומדוכאי חיסון. היא משמשת כנציגת הטכניון בועדת הסטאג' הארצית ו השתתפה בכנסים רבים בארץ ובעולם.

****

מינוי בכיר נוסף ברמב'ם הינו זה של ד'ר דניאלה מגן מנהלת המכון לנפרולוגיה ילדים, אשר החלה לכהן כמנהלת בית החולים 'רות' לילדים ברמב'ם ומחליפה בתפקידה את פרופ' מרים בן הרוש אשר פרשה לגימלאות בתום קריירה ענפה וארוכת שנים בבית החולים.

ד'ר דניאלה מגן המתגוררת בחיפה, עובדת ברמב'ם משנת 1991. היא סיימה בהצטיינות את לימודי הרפואה בטכניון, ובעלת מומחיות ברפואת ילדים ובנפרולוגיה ילדים. היא בוגרת השתלמות בביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת סטנפורד בארהקב, עוסקת בחקר מחלות גנטיות של הכליה, וחברת סגל בפקולטה לרפואה של הטכניון, בדרגת מרצה קליני בכיר. בנוסף לכך היא שותפה להקמת המכון לנפרולוגיה ילדים ברמב'ם, אותו היא מנהלת משנת 2013.

עם כניסתה לתפקיד מסרה ד'ר מגן: 'בית החולים 'רות' לילדים, שהינו החדיש והגדול מסוגו בצפון מדינת ישראל, התברך במארג אנושי נפלא ומגוון של סגל ומטופלים, מכל רבדי אוכלוסיית הצפון, והוא מהווה דוגמא ומופת לסובלנות ולאהבת אדם. אני גאה להמשיך את תנופת הפיתוח של בית החולים בתחומי הרפואה, המחקר והחינוך הרפואי, תוך שימת דגש על שילוב בין מקצוענות רפואית לבין יחס מכבד וחומל לחולים ולצוות כאחד, לרווחת כל הבאים בשעריו'.

***
מונתה מנהלת חדשה למחלקת המטו-אונקולוגיה בבית החולים 'רות' לילדים אותו ניהלה פרופ' בן הרוש, אשר כאמור פרשה לגמלאות. ד'ר שפרה אש יו'ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה אונקולוגיה ילדים תשמש מעתה בתפקיד מנהלת המחלקה להמטו -אונקולוגית ילדים והשתלות מח-עצם.

ד'ר עופרה אש הגיעה לרמב'ם מהמרכז שם , סיימה את לימוד הרפואה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובמקביל השלימה תואר ראשון במדעי החיים. ד'ר אש התמחתה ברפואת ילדים בבית חולים 'בלינסון' ובהמשך ביצעה תת התמחות בהמטולוגיה אונקולוגיה ילדים בבית חולים 'שניידר' לרפואת ילדים.

בשנים 2000-2001 עסקה במחקר בבית חולים דנה פרבר, בוסטון. בתשע השנים האחרונות ניהלה את יחידת אשפוז יום אונקולוגי בבית חולים שניידר והייתה אחראית על תחום גידולים מוצקים בילדים.

ד'ר עופרה אש נחשבת לאחת מבין המומחים המובילים בארץ בטיפול בנוירובלסטומה ומייצגת את ישראל בפורומים בינלאומיים כמי שמובילה מחקרים קליניים בתחום. מזה כשש שנים משמשת ד'ר אש כיושבת ראש האיגוד הישראלי להמטולוגיה אונקולוגיה ילדים.

****

את סבב המינויים החדשים ברמב'ם חותם מינויו של ד'ר אייל רז למנהל החדש של מחלקת ההרדמה בבית החולים. ד'ר רז מחליף בתפקידו את פרופ' ישי כץ, אשר פורש לגימלאות לאחר ניהול המחלקה במשך 14 שנים.

דר' רז למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים במקביל ללימודי דוקטורט במדעי המוח וסיים את שני התארים בשנת 2001. לאחר סיום סטא'ז במרכז הרפואי סוראסקי בתל אביב, התמחה בהרדמה בבית החולים בילינסון. בסיום ההתמחות המשיך לעבוד בבית החולים בילינסון כמומחה בהרדמה, והיה אחראי על תכנית ההתמחות במחלקה.

בשנת 2011 יצא ד'ר אייל רז לשבתון מחקרי באוניברסיטת וויסקונסין בארה'ב, שם נשאר כרופא בכיר בצוות של הרדמה לניתוחי מוח (נוירואנסטזיה) כאשר הוא מחלק את זמנו בין עבודה קלינית וחקר המוח.

בשנת 2016 חזר ד'ר אייל רז לישראל, והחל לעבוד במחלקת הרדמה של בי'ח רמב"ם כשהוא משלב בין עבודה קלינית בחדר ניתוח לבין חקר השפעתן של תרופות הרדמה על המוח, כראש המעבדה לחקר המנגנון העצבי של ההרדמה. ד'ר רז הוא חבר במרכז המחקר של רמב'ם ומשמש כמרצה בכיר בפקולטה לרפואה של הטכניון.

אומר ד'ר מיקי הלברטל מנהל הקריה הרפופאית רמב'ם: 'אחת החזקות הגדולות של רמב'ם הבוא ההון האנושי שפועל בין כתלי בית החולים. בין בעלי התפקידים הנכנסים ישנם כאלה שצמחו בין כתלי בית החולים, כאלה שבחרו להצטרף אל שורותינו וייצוג של נשים חזקות ומקצועיות. אני מודה לפורשים על תרומתם הגדולה לקידום הרפואה באזור הצפון ופיתוח תחומי המומחיות השונים בהם פעלו לאורך השנים, לרווחת המטופלים, ועל סלילת הדרך לדור העתיד. אין לי ספק שהם ימשיכו במלאכה באופן הטוב ביותר'.
ד'ר יעל שחור. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

ד'ר דניאלה מגן. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

ד'ר עופרה אש. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

ד'ר איל רז. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

ד'ר מיקי הלברטל מנהל הקריה הרפואית רמב'ם. צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   מטופל בבידוד קורונה הגיע למחלקת טראומה...
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים