את יום האחים והאחיות במרכז הרפואי 'כרמל' ציינו בהצדעה גדולה למאות עובדי הסיעוד בבית החולים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר ביה'ח

'אני חשה גאווה של ממש לעבוד לצדכם, להוביל אתכם ואת הסיעוד כולו ב'כרמל' למקומות טובים, גבוהים ומועילים יותר. היו ברוכות וברוכים במעשיכם', ברכה אותם אהובה טל מנהלת הסיעוד של בית החולים. מי נבחרה כאחות המצטיינת של בית החוולים?

פורסם ב: 17/05/2020 10:15

האחות המצטיינת סופה במחלקת ילודים. צילום: אלי דדון
בתחילת היום קיבלה ההנהלה בכניסת בית החולים את כל האחים והאחיות בשי מתוק. ולאורך כל היום חגג בית החולים על כל צוותיו בתוך המחלקות ובהפנינג ענק בחוץ את יום האחות הבינלאומי והוקיר את צוותי הסיעוד שלו.

מחלקות בית החולים קושטו בדגלים, בלונים ובשלטים המציינים את יום האח/ות הבינלאומי. מנהלת הסיעוד אהובה טל יחד עם סגניתה ברוריה מושיץ וצוות מפקחות הסיעוד הסתובבו במחלקות וחילקו שי נאה ופירגנו אישית לכל אחד מהצוות.

נציגי ועדי העובדים הסתובבו במחלקות השונות ויו'ר וועד העובדים שהיא גם אחות במקצועה אירנה ברייב חילקה לאחים ולאחיות עשרות מגשי פירות מתוקים וצבעוניים כדי להמתיק להם את היום ואמרה: 'האחים והאחיות הם הלב שלנו והכח המניע את בית החולים, כולנו מעריכים ומוקירים אותם, והיום הזה הוא הצדעה לכבודם'.

מנהלי המחלקות הוקירו את צוותי הסיעוד שלהם, ובמחלקות רבות חילקו מנהלי המחלקות מתנות והוקרה לצוותים. בצהרי היום נערך ברחבת בית החולים הפנינג גדול וחגיגי, שם ברכו המנהלים את צוותי הסיעוד של ואת כל הצוותים המסייעים להם.

אהובה טל מנהלת הסיעוד ברכה וציינה: ' יום האחות הבינלאומי, נחוג בכל רחבי העולם, יום שהיה צריך להיות מצויין אחרת, אבל אירועי הנגיף הזה שינו הכל והבליטו את יסודות מקצוע הסיעוד, את העשייה שלו, את התשוקה לטפל ולסעוד, מלאכה שהחלה ע"י פלורנס נייטינגיל שהשנה נחוג יום הולדתה ה- 200 (היא היתה אחות , סופרת וסטטיסטיקאית וייסדה למעשה את מקצוע הסיעוד ולכבודה מצויין יום האחות הבינלאומי. ר.ק.).

הסיעוד שלנו בבית החולים פעל מעל ומעבר ביחד עם מאות העובדים המסוריים והרופאים של בית החולים. יחד היינו חלק חשוב בצוות שגילה כמעט ביום אחד שכאשר מתגייסים למשימה משותפת מתוך אמונה ביסודות המקצוע, מתוך יכולת להיבנות כמעט מחדש בגלל הבסיס המקצועי החזק, בגלל שידעני כולנו , בסיעוד לשמור על כללים ברורים ולהשתמש בידע שלנו'.

במהלך האירוע הכריז מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג על האחות סופה גימפלסון מנהלת הסיעוד במחלקת ילודים, כמצטיינת מנכ'ל לשנת 2020 של כרמל והפתיעו אותה בזר פרחים ענק והיא זכתה לקבל ברכות מכל הקולגות ומההנהלה כמובן.


אהובה טל מנהלת הסיעוד ברכה אותה וציינה: 'סופה היא אחות יוצאת דופן במערך המיילדותי. תרומתה למערכת, התגייסותה, היכולת שלה לראות מעבר לאתגרים ולקשיים ולמצוא פתרונות פורצי דרך הם יוצאי דופן. במרץ ובמוטיבציה שלה מצליחה סופה להדביק את חבריה וצוותה לעבודה וליצור אוירה נעימה ושירותית למטופלות במחלקה.
צוות המחלקה והחטיבה רואה בסופי מודל ודוגמא אישית למנהלת סיעוד במיטבה והיא בהחלט ראויה להיות מצטיינת מנכל המייצגת את בית החולים'.

בהמשך ההפיננג צוות הסיעוד בניצוחה של המנצחת האחות ימית מוסאי שר יחד עם כל הקהל למילים מותאמות שנכתבו במיוחד לאירוע את שירו של אברהם טל " מחוזקים לעולם " כשכל הקהל האחים והאחיות מצטרף בשירה ובשמחה אדירה.

מנהל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג ברך את צוותי הסיעוד: 'השבוע חל יום האחות הבינלאומי של שנת האחות המציינת 200 שנה להולדתה של פלורנס נייטינגייל, מייסדת מקצוע הסיעוד המודרני. סיפור חייה הוא סיפור על אומץ וחריצות, חדשנות, חתירה להשפעה ולמצוינות ומעל הכל דוגמה ומופת ערכית וחינוכית לדור הבא, האחים והאחיות שהעמידה. אני גאה לומר שאני רואה את התכונות האלה מתקיימות היום ובגדול אצל האחים, האחיות והנהלת הסיעוד בבית החולים שלנו.

אחים ואחיות כרמל היקרים, ביום חגכם אני מברך אתכם ומאחל שתמשיכו להוביל, לחדש לחנך ולהוות דוגמה ומופת - יום יום, לילה לילה. לעמוד לצדם של אלו שזקוקים לכם, למגע שלכם, לנחמה ולמרפא שאתם מביאים, תודה רבה לכם'.
אירנה במחלקת התאוששות. צילום:אלי דדון

צוות מחלקת המיון. צילום: אלי דדון

סופה ואהובה.צילום: אלי דדון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   מטופל בבידוד קורונה הגיע למחלקת טראומה...
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים