בשבוע האחות הבינלאומי הסלבס של ישראל היו בין המברכים את אחיות רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות הקרייה הרפואית רמב'ם

צפו בסרטון הקצר בסוף הכתבה עם ברכות של אופירה אסייג, סלבלימינל אשר סיפר על אשפוז ממושך של אביו, פבלו רוזנברג בנו של רופא, והשף יוסי שטרית. הם חלק מהידוענים שנרתמו להרמת המורל בקרב צוות הסיעוד של הקרייה הרפואית רמב'ם

פורסם ב: 14/05/2020 15:00

צילום : דוברות רמב'ם
'אחיות יקרות, אתן עושות עבודה מדהימה .אין עליכן', אומר בסרטון הברכות אבי נוסבאום ואליו הצטרף סבלימינל אשר סיפר כי השנה עקב אשפוז ממושך של אביו הוא מלא הערכה לעבודת צוותי הסיעוד. 'כל אחות ואחות היא תותחית', הבהירה אופירה אסייג וסמיון גרפמן בירך את האחים והאחיות בברכת 'שנת אחות טובה ושתזכו להעלאת משכורת של פי שבע'. ידוענים נוספים שהעבירו ברכות לאחי ואחיות רמב'ם הם ציפי שביט, לי קורזיץ, גדי וילצ'רסקי, אורי גוטליב, מוקי, לי בירן, גיא אריאלי, אלירז שדה, חנה לסלאו, מירי רגב, ציפי שביט, שי אביבי, ששון גבאי וכוכבי שנות השמונים.

בשעה זו מתקיים אירוע סגירת שבוע האחות הבינלאומי 2020 ברמב'ם עם הפנינג ענק בהשתתפות צוותי הסיעוד השונים במועדון השיט שסמוך לרמב"ם. האירוע מוקדש לפועלם של האחים והאחיות של בית החולים ולהעצמתם.

'צוותי הסיעוד הם חלק בלתי נפרד מתפיסת הטיפול ומערכת הבריאות הישראלית' אמרה גילה היימס, מנהלת הסיעוד ברמב'ם והוסיפה: 'מאז נוסד תחום הסיעוד המודרני עברנו תמורות רבות עד שהגענו לדמות האחות או האח שניצבים מול המטופלים היום. צוותי הסיעוד שלנו הם מומחים, מנוסים, עוסקים במחקר ובפיתוח שיטות טיפול מתקדמות, עומדים בחזית הרפואה ובאתגרים לא פשוטים ופורצים קדימה, הכל כדי לתת למטופלים את המענה הטוב ביותר לבעיה הרפואית שלהם. אני גאה בכל אחד ואחת מחברי הצוות שלנו ברמב"ם על חלקם במפעל האדיר הזה שנקרא מערך הסיעוד של בית חולים'.

שנת 2020 הוכרזה על ידי ה-who וארגון האחיות הבינלאומי כשנת האחות, לציון יום הולדתה ה-200 של פלורנס נייטינגל, מי שנחשבת למייסדת תחום הסיעוד המודרני. מתחילת השנה האזרחית קיימו במערך הסיעוד של רמב"ם עשרות פעילויות ואירועים שמטרתם להביא לידי ביטוי את חשיבותו של התחום אשר הפך בחודשיים האחרונים לחוד החנית וחזית ההתמודדות עם משבר הקורונה. אחרי אתגר טטריס מרהיב, כנסים, ימי עיון, פעילויות חווייתיות וקמפיין פרסום בבית החולים, כאשר השבוע נערכו ברמב"ם סדרת אירועים במחלקות השונות שמוקדשים לגיבוש והעצמת האחים והאחיות של המרכז הרפואי הגדול בצפון הארץ.

ברמב'ם פועלים 1,485 אחים ואחיות מוסמכים במחלקות ויחידות הטיפול השונות. 30% מהם הם גברים ו-92% אקדמאים. בצוות הסיעוד של רמב"ם, המקדם את תחום המחקר לצד הטיפול הקליני, ישנם 911 בעלי תואר B.A ו-379 בעלי תואר M.A. על צוות הסיעוד של בית החולים נמנים 943 אחים ואחיות בוגרי קורסים על בסיסים ו-750 אנשי צוות הנמצאים כעת בקורסים על בסיסים. ברמב"ם פועלות 18 מומחיות קליניות בתחומי בריאות ורפואה שונים. רמב'ם הוא גם מוסד רפואי אקדמאי, המעניק סביבה לימודית ל-1,336 סטודנטים לסיעוד המהווים את דור העתיד.

צפו - כשאופירה וסמיון מרימים צוותי הסיעוד של רמב'ם:

/www.youtube.com/watch?v=ScfCkoIHhEw&feature=youtu.be
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   מטופל בבידוד קורונה הגיע למחלקת טראומה...
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים