אסטרהזניקה מאמינה בבריאות הדיגיטלית הישראלית ומציגה עם JVP את 9 הסטארטאפים המבטיחים הבאים. צילום: ריקי רחמן

ישראל תהפוך למובילה עולמית בחדשנות בתחום הבריאות הדיגיטלית. מה אומרים על כך ראש העיר ירושלים משה ליאון, ד'ר אראל מרגלית מייסד ויו'ר קרן JVP ועמותת 'יוזמה לאומית', ואוהד גולדברג, מנכ'ל 'אסטרהזניקה ישראל'

פורסם ב: 14/05/2020 00:18

צילום: ריקי רחמן
על רקע משבר הקורונה התקיים היום (ד') בירושלים השקת המיזם PlayBeyondBio - מסלול מהיר להפיכת סטארטאפים בתחום הבריאות הדיגיטלית וטלה מדיסין לחברות מבוססות בתוך חצי שנה. JVP וענקית הפארמה אסטרהזניקה בחרו את תשעת הסטארטאפים המובילים מתוך מאות שנרשמו, וביניהן: החברה ששמה סוף לניתוחים שגויים ומתן אנטיביוטיקה מיותרת, אפליקציות מעקב ייעודיות לכל מחלה והטכנולוגיה שבזכותה נשים בהריון כבר לא יצטרכו לסמוך רק על הרופא באולטרסאונד. המפגש התקיים ב-Margalit Startup City בירושלים בהשתתפות ראש עיריית ירושלים משה ליאון, יו"ר JVP אראל מרגלית ומנכ"ל אסטרהזניקה ישראל אוהד גולדברג.

על רקע האתגרים שמערכות הבריאות ברחבי העולם איתם בעקבות משבר הקורונה, קרן הון הסיכון JVP, ענקית התרופות אסטרהזניקה ועמותת "יוזמה לאומית" השיקו את המיזם PlayBeyondBio עם תשעה סטארטאפים נבחרים מתוך מאות שהגישו מועמדות: Serenus, Resmetrix, Idea Bio Medical, bioT, biobeat, Dia, Flask Data, TimeStamp, ו-docdok.

שותפות נוספות במיזם: מכון המחקר והחדשנות של "מכבי שירותי בריאות" מוריס קהאן וקרן סגול, המרכז הרפואי "שערי צדק", מיקרוסופט וסיסקו.


הסטארטאפים הנבחרים מצטרפים למסלול מהיר של 6 חודשים שבהם יקבלו ליווי צמוד של צוות חונכים להגדרת חזון החברה, השוק הפוטנציאלי, מסרים שיווקיים והטמעת הטכנולוגיה. הסטארטאפים יקבלו ליווי מצד מומחי אסטרהזניקה בתחומי הפיתוח, רגולציה ומכירות, ליווי של JVP בבניית מתווה עסקי ואפשרות לקבל השקעה. בנוסף, תינתן להם גישה למאגרי מידע, סיוע בגיוס עובדים, ליווי של מנטורים בעלי שם ותמיכה מ-Microsoft for Startups וסיסקו. צוותים ייעודיים מטעם השותפים האסטרטגיים מעורבים בכל שלבי התהליך , החל משלב מיון וגיוס החברות, דרך העבודה על פיתוח המוצר והתאמתו לצרכי השוק הגלובליים, בחינת המוצר ב"סביבת אמת", וכלה באפשרות להסכמים מסחריים והשקעה בחברה במהלך ובתום התהליך. הקו המנחה בתהליך המיון היה הערך של הפתרון המוצע, היכולת לאמת ערך זה בזמן סביר תוך תמיכה של השותפים האסטרטגיים.


ראש העיר ירושלים משה ליאון: 'העולם מסתכל על מדינת ישראל כדי למצוא בה את החדשנות שתתמודד עם המשבר הבריאות העולמי. ירושלים היא בירת מדעי החיים והבריאות הדיגיטלית של ישראל ולכן אין מקום טבעי יותר לארח בו את האירוע הזה שמשלב את היכולות של ענקית פארמה רב לאומית וקרן בינלאומית מובילה וירושלמית במציאת הסטארטאפים המובילים הבאים. אני מברך את החברות שנבחרו ואת החיבור בינם לבין היזמים, השותפות הזו תהפוך את ישראל למובילה עולמית בחדשנות בתחום הבריאות הדיגיטלית ותהפוך את היזמים הישראלים לדמויות מובילות בעולם'.


ד'ר אראל מרגלית מייסד ויו'ר קרן JVP ועמותת קיוזמה לאומיתק: קתוכנית PlayBeyondBio מייצרת שותפות בין סטארטאפים ישראלים לבין חברות בינלאומיות מובילות בזכות המודל הייחודי שמפגיש בשלבים מוקדמים את כלל הגורמים - יזם, משקיע, לקוח ומערכת הבריאות , באותה זירה וסביב אותה הזדמנות. שותפות כזו תהפוך את ישראל למובילה עולמית בחדשנות בתחום הבריאות הדיגיטלית הגדל, ותהפוך את היזמים הישראלים לדמויות מובילות בתחום עולמי.

החיבור של הטכנולוגיות הישראליות פורצות הדרך בשילוב עם הידע, המומחיות והאתגרים שמציגה אסטרהזניקה, ענקית פארמה עולמית, יחד עם שותפים נוספים כמו מייקרוסופט, סיסקו, מכבי שירותי בריאות ובתי החולים המובילים של ישראל מהווה תשתית משמעותית לבניית חברה רלוונטית, איתנה, ובעלת יסודות עמוקים עם פוטנציאל להיות הדבר הגדול הבא בתחום הבריאות הדיגיטאלית."

אוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל: "לצד הערך של תרופות פרוצות דרך אותם אסטרהזניקה מובילה אנו רואים חשיבות בחשיבות בפיתוח ובהשקעה בתחום הבריאות הדיגיטלית בישראל והנגשת פתרונות למטופלים בארץ ובעולם. אנו בעיצומה של תקופה רבת שינויים המחייבת שימוש בכלים חדשניים ויצירתיים. שילוב הכוחות הייחודי של השותפים ב- PlayBeyondBio יוכל לספק ערך וכלים טובים יותר למערכת הבריאות, לצוותים רפואיים ובראש ובראשונה לחולים בהתמודדות עם אתגרים רפואיים'.החברות הנבחרות:

Serenus – אחת הבעיות המרכזיות של עולם הרפואה היא החלטה שגויה בנוגע לקביעת ניתוחים ונטילת אנטיביוטיקה שנעשות ללא הכרח רפואי בשל שיקול דעת רפואי שגוי. סרסניוס פיתחה טכנולוגיה מבוססת AI ומבוסס ביג דאטה שיודעת לסייע ולייעץ לרופא לקבל החלטת אבחון נכונה, בעיקר כשהטיפול הראשוני לא עובד, וכך להציל חיים, למנוע סבל ולחסוך משאבים רבים.


docdok – אדם שחולה במחלה סובל מתסמינים רבים שהרופא אינו רואה כשהמטופל לא תחת השגחה רפואית. דוק דוק מפתחת אפליקציות ספציפיות למחלות, ויודעת לעקוב אחר תסמינים, להתריע כשחלה הידרדרות ולתזכר לעקוב אחר הטיפול התרופתי תוך שמירה על קשר עם הרופא המטפל.

TimeStamp – האחריות על טיפול תרופתי מהבית נמצאת אצל החולה, אך חולים רבים אינם נוטלים תרופות בצורה נכונה ויעילה, מה שעלול לסכן חיים ולהשפיע על הטיפול הרפואי. טיימסטאמפ פיתחה מדבקה המוצמדת לתרופת החולה ולמכשור תרופתי כמו משאף, ויודעת לחבר את התרופה לעולם הדיגיטלי, ללא הפעלה של החולה, ולאפשר מעקב טוב יותר אחר הטיפול של החולה.

Dia – בדיקת האולטרסאונד, היא בדיקה שהניתוח שלה מבוסס בעיקר על יכולתו וניסיונו של הרופא המבצע את הבדיקה. דיה פיתחה מוצר המבוסס AI שיודע למדוד ולנתח את המדדים מתוך האולטרסאונד שנעשים היום על ידי רופא בלבד, ובכך לשפר משמעותית את הפיענוח ולנטרל את החסרונות של הגורם האנושי.

Idea – עולם המיקרוסקופיה הוא קריטי על מנת לנתח את הביופסיות של הגידול הסרטני. אידיאה מפתחת מוצר שמשפר משמעותית את היכולת לנתח ביופסות באופן יעיל ומדויק יותר המבוסס טכנולוגיית AI.

Resmetrix – חולים במחלות נשימה כמו אסטמה ו- COPD, נמצאים בסכנה תמידית של התקף שיכול להוביל לסכנת חיים. רסמטריקס פיתחה חיישן העוקב באופן מתמיד אחר דפוסי הנשימה, המאפשר חיזוי של מספר שעות לפני ההתקף באופן שלא היה ניתן לעשות עד היום.

BioT – אחד האתגרים המשמעותי בתחום הבריאות הדיגיטלית היא היכולת לשמור על המידע הרפואי שנוצר והיכולת להעביר את המידע לבעלי העניין הרלוונטיים. החשש מדליפת המידע מונע מנותני שירות רפואיים ומכשירים רפואיים לבצע באופן מלא את המעבר המצופה למערכת בריאות דיגיטלי- מחוברת. ביו-טי מספקת פתרונות לביטחון הדאטה וניהול הענן הרפואי, מה שעשוי להסיר את החסם שמונע מגופים רבים לבצע את המהפכה הטכנולוגית הדרושה.

BioBeat – בעולם הרפואי בכלל ובמגפת הקורונה בפרט, אנו חווים את העלייה בצורך של ביצוע בדיקות רפואיות ללא מגע של צוות רפואי. ביוביט פיתחו מוצר שנועד לבצע את הבדיקות העיקריות הדרושות למעקב אחר חולים במכשיר אחד פשוט לשימוש ואלחוטי, המאפשר ניטור ומעקב ללא הצורך במגע בין צוות רפואי לחולה.

FlaskData – המרוץ אחר תרופות וחיסונים מצריך ניסויים רפואיים יסודיים שאורכים זמן רב וממשיכים גם לאחר השקת התרופות. פלסקדאטה מצמצמת באופן משמעותי את משך הזמן הדרוש, ומייעלת את המהלך כולו של ביצוע ניסויים רפואיים באמצעות טכנולוגיית AI וטיוב התהליכים של הדטא שנוצר.

***

JVP היא קרן בינלאומית מובילה העומדת בחזית החדשנות הטכנולוגית הגלובלית. מאז היווסדה ב 1993, ע'י יו'ר הקרן ד'ר אראל מרגלית, גייסה סך כולל של מעל 1.4מיליארד דולר, והשקיעה במעל 140 חברות. במהלך השנים הובילה JVP עשרות אקזיטים והנפקות בנסדקק, מהמובילים שהצמיחה תעשיית ההון סיכון הישראלית דורגה ע"י חברת המחקר Preqin כאחת מעשר קרנות הון הסיכון המובילות בעולם על ביצועים עקביים. JVP משקיעה בחברות בשלבים מוקדמים וכן בחברות בוגרות. הקרן מפעילה מרכזי מצויינות מובילים בישראל; ברובע המדיה בירושלים, במרכז הסייבר בבאר שבע וכן בניו יורק. מרכזי החדשנות של JVP מהווים מודל לחיקוי ואבן שואבת לבניית שיתופי פעולה אסטרטגיים מול סקטורים רבים וענקיות טכנולוגיה מרחבי העולם כולו. https://www.jvpvc.com/

אסטרהזניקה היא חברת פרמבצטיקה בינלאומית מובילה, מונעת חדשנות, היוזמת ומקדמת את המחקר, הפיתוח והשיווק של תרופות מרשם חדשניות. החברה פועלת במספר תחומי ליבה ביניהם תחום הסרטן, לב וכלי דם, מחלות מטאבוליות ונשימה בהם פיתחה החברה תרופות פורצות דרך. החברה פועלת במעל ל-100 מדינות ברחבי העולם ובשנת 2007 הוקמה אסטרהזניקה ישראל כנציגות רשמית של החברה הבינלאומית בארץ. החברה בישראל משקיעה בפיתוח המחקר והטיפול, מקדמת ומעודדת מחקרים קליניים ופועלת יחד עם ארגוני הבריאות במטרה לחזק את שירותי הבריאות הניתנים בארץ למען רווחת הציבור כולו.www.astrazeneca.com


'יוזמה לאומית' היא עמותה ללא מטרות רווח, שהוקמה ע'י ד'ר אראל מרגלית ופועלת לשינוי המציאות הכלכלית -חברתית ולצמצמום הפערים בישראל. היא עושה זאת באמצעות חיבור של שבעה אזורים בצפון ובדרום לכלכלה החדשה ולעולמות היזמות והחדשנות.

העמותה עושה זאת על ידי מודל ייחודי לפיתוח כלכלי שזכה להצלחה בירושלים ובאר שבע. המודל של 'יוזמה לאומית' הכולל איחוד כוחות ומשאבים חוצה מגזרים, הממנף את הייחודיות של כל אזור סביב נושא חדשני ופורץ דרך המביא ליצירת מקומות עבודה איכותיים באמצעות משיכת חברות ומשקיעים.
צילום: ריקי רחמן

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ניצנים ראשונים להסכם השלום:אגודת...
*   אחה'צ חתמה ראש עיריית חיפה ד'ר עינת...
*   שרת התפוצות עומר ינקלביץ' ערכה היום...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים