היום השתתפו עשרות אחים ואחיות בקריה הרפואית רמב'ם באירוע שקורה רק פעם ב...200 שנה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות רמב'ם

היה זה בחגיגת יום הולדתה ה-200 לפלורנס נייטינגל, מי שנחשבת למייסדת תחום הסיעוד המודרני. במסגרת אירוע יום ההולדת שנחגג ברמב'ם, נהנה צוות הסיעוד מדוכנים, פינוקים, מטעמים עורכת טיפוח, מתנת חברת "אסתי לאודר", חברת 'פלומר' ומוצג האיפור 'מור ממן' שנרתמו למשימה

פורסם ב: 12/05/2020 15:38

צילום :דוברות רמב'ם
שנת 2020 הוכרזה על ידי ה-who וארגון האחיות הבינלאומי כשנת האחות, לכבוד האירוע, כאשר השבוע מצוין שיאה של השנה הזו עם יום האחות הבינלאומי אשר חל היום (11.5). מתחילת השנה האזרחית קיימו במערך הסיעוד של רמב'ם עשרות פעילויות ואירועים שמטרתם להביא לידי ביטוי את חשיבותו של התחום אשר הפך בחודשיים האחרונים לחוד החנית וחזית ההתמודדות עם משבר הקורונה. אחרי אתגר טטריס מרהיב, כנסים, ימי עיון, פעילויות חווייתיות וקמפיין פרסום בבית החולים, השבוע נערכים ברמב"ם סדרת אירועים במחלקות השונות שמוקדשים לגיבוש והעצמת האחים והאחיות של המרכז הרפואי הגדול בצפון הארץ.

דיווחה גילה היימס מנהלת הסיעוד ברמבwם: 'הציבור עמד במרפסות ומחא כפיים, שלח לנו חום ואהבה, חיזוקים ועידודים בשעות לא פשוטות. בשבועות האחרונים צוותי הסיעוד ברחבי הארץ נרתמו לאחד האתגרים הגדולים שידעה מערכת הבריאות העולמית ללא היסוס. עם כל הצניעות, זו עבודתנו ואנחנו גאים בה ומבצעים את העשייה באהבה ובמסירות מתוך תחושת שליחות והבחירה לטפל באנשים באשר הם. התקווה שגם בעתיד יסתכלו על צוותי הסיעוד השונים ויזכרו שזה לב ליבו של העניין ואנחנו לב ליבה של מערכת הבריאות'.

ברמב'ם עובדים 1,485 אחים ואחיות מוסמכים במחלקות ויחידות הטיפול השונות. 30% מהם הם גברים ו-92% אקדמאים. בצוות הסיעוד של רמב'ם, המקדם את תחום המחקר לצד הטיפול הקליני, ישנם 911 בעלי תואר B.A ו-379 בעלי תואר M.A. על צוות הסיעוד של בית החולים נמנים 943 אחים ואחיות בוגרי קורסים על בסיסים ו-750 אנשי צוות הנמצאים כעת בקורסים על בסיסים. ברמב"ם פועלות 18 מומחיות קליניות בתחומי בריאות ורפואה שונים.
בנוסף, רמב'ם הינו מוסד רפואי אקדמאי, המעניק סביבה לימודית ל-1,336 סטודנטים לסיעוד המהווים את דור העתיד .

ברמב"ם מציינים אירוע של פעם ב-200 שנה:

www.youtu.be/aJWzTrv3J_w*
צילום : דוברות רמב'ם

צילום: דוברות רמב'ם

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...
*   עכשיו כולם כבר נושמים לרווחה אך הסיוט...
*   בתקופת הקורונה קיבלו תואר ד'ר לרפואה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים