מה חדש בחזרה לשיגרה בעיר חיפה? צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה, רונית קיטאי

בתי קפה והצבת שולחנות וכסאות במרחב הציבורי.גני הילדים יפתחו מחר ל'ג בעומר.הפארקים הציבוריים נפתחים אך השימוש במתקני שעשועים עדיין אסור. הושלם רישום שכונת ורדיה בלשכת המקרקעין. נדחה הערר נגד הקמת גשר מעל הקישון

פורסם ב: 11/05/2020 18:33

צילום: דוברות עיריית חיפה
לאור החזרה לשגרת הפעילות הכוללת הפעלת עסקים, קניונים, מסגרות חינוך שונות, החל מיום רביעי הקרוב, 13.5.2020, יחזרו גורמי האכיפה השונים לאכוף עבירות חניה ועבירות שמירת סדר וניקיון, וכן, הוצאת סחורה המהווה הפרעה למעבר הציבור לאחר מתן התראה מתאימה על ידי פקחי העירייה על מנת למנוע קנסות ככל הניתן.  
 
לאור הקשיים הגדולים אותם חווים בעלי עסקי המזון, בשלב זה לא ייאכפו היתרים הנוגעים להצבת שולחנות וכסאות במרחב הציבורי והעירייה בוחנת אפשרות להרחבת שטח היתר חיצוני להצבת שולחנות וכיסאות לבתי קפה ומסעדות.חוזרים לשיגרה עירונית חדשה תחת הנחיות הבריאות החדשות.

(אלירן טל)

***

ראש עיריית חיפה ד'ר עינת קליש רותם הנחתה לפתוח את גני הילדים מחר ל'ג בעומר. ראש העיר הודתה לכלל העובדים שהתגייסו על מנת לאפשר את פתיחת הגנים מחר.

(רוני גרוסמן)


*****


בעקבות אישור הממשלה פתחה היום עיריית חיפה את הפארקים והגנים הציבוריים שהכניסה אליהם נאסרה מאז תחילת משבר הקורונה. בתוך כך, נותר בעינו איסור השימוש במתקני המשחקים בגנים אלה.

תושבים המגיעים לגנים הציבוריים מתבקשים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות ובכלל זה שמירה על מרחק 2 מטר בין אדם לאדם לרבות במתחמי הכושר הנמצאים בפארקים וגנים הציבוריים.

(רוני גרוסמן)

****

לאחר עשרות שנים יוכלו בעלי הנכסים בשכונת ורדיה לרשום את דירותיהם כבתים משותפים. תוכנית בניין עיר חפ/1240 גבעת ורדיה' אושרה ע'י הועדה המקומית בשנת 1988. בעת הכנת התכניות לצורכי רישום השכונה, הסתבר כי אחד הגושים [10771] הכלולים בשכונה כ'גוש שומה' (גוש המדוד על פי שיטת מדידה שהייתה נהוגה בתקופת המנדט) בעוד שיתר הגושים כ'גושים מוסדרים' (גושים המודודים על פי השיטה שהונהגה לאחר קום המדינה).

מאחר והתוכנית של ורדיה כללה מגרשים חדשים בתחום גוש מוסדר אשר מקורם בחלקות מגוש השומה וההפך, לא ניתן היה לרשום את התכניות לצרכי רישום בלשכת רישום המקרקעין במצבן הקיים. לאורך שנים פעל מנהל ההנדסה לפתרון הנושא, כאשר בסופו של דבר הסדיר פקיד ההסדר במשרד המשפטים, את הגוש שנרשם בשיטה הישנה כגוש מוסדר על פי השיטה החדשה.

לאחר הסדרת הגושים באופן אחיד כ'גושים מוסדרים' נמדדה השכונה מחדש ובשנת 2017 אושרו התכניות לצורכי רישום מחדש ע'י הועדה המקומית והועברו למרכז למיפוי ישראל שאישר אותן בסוף שנת 2018. עם אישור התכנית ע'י המרכז למיפוי ישראל החלה רישום החלקות על שמות הבעלים לאחר שכל הערות האזהרה והמשכנתאות הועברו לחלקות החדשות.

לאחרונה הושלם התהליך וכל המגרשים הכלולים בתכנית נרשמו בלשכת המקרקעין במשרד המשפטים. עתה עם סיום הרישום נפתחה הדרך לבעלי הנכסים לרשום את דירותיהם כבתים משותפים.

(רוני גרוסמן)נדחה הערר שהוגש נגד החלטת הועדה המקומית להקמת גשר מעל הקישון במסגרת פרויקט חיבורי הנמל. ההחלטה פותחת את הדרך להקמת מועדון חתירה חדש בפארק מורד הקישון ולקיום תחרויות חתירה בנמל חיפה מול המושבה הגרמנית.

ועדת הערר לתכנון ובניה - מחוז חיפה, קובעת בהחלטה שהתקבלה פה אחד, כי הוועדה המקומית פעלה על פי דין, כאשר חתרה להשגת פתרון מוסכם המספק מענה גם לנושא השייט התחרותי בנמל הקישון.

הקמת הגשרים מעל הקישון אושרה כזכור ע'י הועדת המקומית לתכנון ובניה בעקבות הסכם שנחתם בין העירייה לחברת נמלי ישראל במסגרתו התחייבה חנ"י לאפשר קיום תחרויות חתירה בשטח הנמל ולהשתתף יחד עם העירייה בהקמת מבנה ציבור שיכלול בין היתר מועדון שיט. את ההסכם והתכניות הגה והוביל מ"מ וסגן ראש העיר, נחשון צוק, שמספר כי לספורט החתירה בחיפה יש סיכוי גבוה יותר לצמוח ולהתפתח.

סגן וממלא מקום ראש העיר ויו'ר הועדה לתכנון ובנייה נחשון צוק: 'החלטת ועדת הערר מהווה בשורה של ממש לעיר חיפה ולתושביה בהם חובבי הספורט הימי שייהנו ממרכז פעילות חדש ומודרני בפארק הקישון ומתחרויות חתירה בינלאומיות שיתקיימו לראשונה בתולדות העיר בנמל חיפה בסמוך למושבה הגרמנית'.

מהחלטת הועדה (עמ' 42) 'קיום תחרויות בנמל יאפשר תחרויות ברמה גבוהה יותר, הן בשל האפשרות לקיים מסלולי שייט רבים יותר, הן השל אפשרות לקיים מסלול ארוך יותר ( 2 ק"מ לעומת 1 ק"מ במצב הנוכחי) וכי ספורט החתירה אינו עתיד להיפגע ואולי אף ישופר בחשיפתו לקהל רחב שנגישותו למיקום המוצע לתחרויות הוא מידי וסמוך למע'ר של העיר.... נראה כי התכנון של הגשרים והקשר שלהם לפארק ולנחל, יקנו לפארק מעלות רבות אשר יהוו אבן שואבת לציבור רחב'.

'החלטת הוועדה המקומית", קובעת ועדת הערר (עמ' 26) התקבלה בעקבות תהליך ארוך ומשמעותי, במסגרתו בחנה שוב ושוב את חלופות שהוצגו בפניה, בדקה ושנתה ובדקה את כל הפרמטרים והשיקולים הרלוונטיים וקיבלה מענה לשאלותיה ודרישותיה . רק לאור שינוי הנסיבות, קבעה הועדה המקומית כי הגשר שהוצג, בצירוף ההסכם, נותנים פתרון הוליסטי ואת המענה הנדרש לצרכים השוני'.

(אלירן טל)
נחשון צוק סגן ראש העיר חיפה. צילום :רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   דני קליין ונטע סולטניק תושבי חיפה...
*   שיתוף פעולה ראשון בין עיריית חיפה...
*   פורום נשים - תעשיית מפרץ חיפה יצא לדרכו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים