פעולות לטובת ילדי חיפה שלהוריהם אין משאבים כלכליים כדי לעזור להם. כתבה וצילמה: רונית קיטאי. צילום: דוברות עיריית חיפה

אלף ערכות יצירה ומשחק הוענקו במתנה ערב יום העצמאות לילדים ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית.בהחלטה משותפת של ראש עיריית חיפה ד'ר עינת קליש רותם וכל סגניה: נחשון צוק, מיכי אלפר, לזר קפלון, דוד עציוני ודובי חיון, יקצצו כ- 20% משכרם לתקופה של שלושה חודשים, בהסדרים שונים למטרת תרומה לתלמידי העיר

פורסם ב: 30/04/2020 11:05

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום: רונית קיטאי
אלף ערכות יצירה ומשחק הוענקו במתנה ערב יום העצמאות לילדים ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית והערכות הללו חולקו ע'י עובדי המחלקה לחינוך קדם יסודי בעיריית חיפה, שהתנדבו ולארגן לכל ילד וילדה תיק אישי בו מגוון חומרי יצירה, חוברת צביעה ומשחק ודגל ישראל. הערכות חולקו בסיוע הגננות שהגיעו לגנים בהתנדבות והזמינו את הילדים אל חצר הגן לקבל את הערכות, בהן תשתמשנה למפגשי הזום עם הילדים.

אוה לוי מנהלת המחלקה לחינוך קדם-יסודי הודתה על שיתוף הפעולה ורוח ההתנדבות של צוותי החינוך ואמרה: הודות להתנדבות הגננות הצלחנו לשמח 1,000 ילדי גן ברחבי חיפה ולאפשר להם ולמשפחתם ליהנות ממגוון חומרי יצירה, מדבקות, חוברת פעילות וצביעה ולכבוד יום העצמאות. בימים אלה בהם הלמידה נעשית מרחוק, דאגנו שכל ילד למשפחה מעוטת יכולת כלכלית יקבל תיק ובו מגוון חומרי יצירה ומשחק לכבוד יום העצמאות לפעילות עם מפגשי הגננת ובבית עם המשפחה'.

(רוני גרוסמן)


20% משכרם יקוצץ בשלושת החודשים הקרובים בהסדרים שונים של ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם וסגניה: נחשון צוק, מיכי אלפר, לזר קפלון, דוד עציוני ודובי חיון.ם.

מרבית התרומות יעברו לבקשת ראש העיר לרכישת עשרות מחשבים לתלמידי העיר שאין בבתיהם מחשב, כחלק מיוזמה שהיא מקדמת בחודשים האחרונים לצמצום פערים ומתן הזדמנות שווה לכל ילדי חיפה. חלק אחר יועבר לצרכים נוספים, על פי בקשת הסגנים.

מי שיזם את הרעיון לקיצוץ השכר הוא סגן ראש העיר, לזר קפלון וראש העיר נרתמה מיד ליוזמה המבורכת וגייסה גם את יתר הבכירים. הבקשה לקיצוץ השכר כבר הועברה לגזבר העירייה, שאישר אותה כמו גם את הקצאת הכסף שייחסך לטובת רכישת המחשבים.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'אני רוצה להודות ללזר על הרעיון ולכל הסגנים שמיד התגייסו לטובת המטרה הקדושה הזאת. עד כה, במהלך ימי הקורונה, הצלחתי לגייס תרומות שמימנו יותר מ - 220 מחשבים חדשים עבור ילדי העיר, אך יש צורך בעוד מחשבים בדחיפות. הצעד של בכירי העירייה מהווה לא רק דוגמא אישית אלא עוד מהלך משמעותי בהשגת היעד שהצבתי: מחשב לכל ילד בחיפה. זו אחת הדרכים לצמצום הפערים בחינוך, ומתן הזדמנויות לכולם. כמובן שכל סגן יהיה חופשי לבחור את מהות התרומה החשובה לו'.

יש לציין שהעדיפות לחלוקת המחשבים היא בראש ובראשונה לתלמידי התיכוניים, כדי לאפשר להם לעבור בהצלחה את בחינות הבגרות. לאחר שכל תלמידי התיכון יקבלו מענה, תתחיל העירייה בהדרגה בפתרון לתלמידי כיתות נמוכות יותר.

(רוני גרוסמן)
צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עו'ד משה יונאי וחבריו ל 'רוטרי ישראל'...
*   'אינטימי בחצר' - אירועים בחצר הוילה...
*   הקרן לחיפה חילקה השבוע עשרות ערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים