מטען ענק של ציוד התגוננות מקורונה של נחת הבוקר בטיסה של חברת 'קאל תעופה' - ברובו להתמגנות הצוותים הרפואיים בבתי החולים. כתבה : רונית קיטאי

טיסה של חברת ק.א.ל בבעלותו של עפר גלבוע יו'ר קאל קווי אוויר למטען ,הביאה הבוקר (רביעי) לארץ עבור ספקים שונים מטען ובו מיליון כפפות סטריליות, 5.6 מיליון כפפות מיליון מסיכות כירורגיות , כחצי מיליון מסיכות N95, ו-700 זוגות ערדליים

פורסם ב: 22/04/2020 13:55

עפר גלבוע. צילום: אורי סיוון
זה נחשב לאחד המטענים הגדולים שנחתו בארץ לציוד למיגון נגד נגיף הקורונה מאז החל משבר הקורונה. חלק גדול מהציוד מיועד עבור הצוותים הרפואיים בבתי החולים.

חברת קאל מפעילה בשגרה טיסות סדירות בין סין וישראל דרך בסיס הפעילות שלה בליאז', בלגיה. לאחרונה החלה בטיסות ישירות מישראל לסין וחזרה, כדי לענות לצרכים של המדינה ושל המשק להבאת מטענים דחופים במיוחד. הפעילות המיוחדת הנוכחית נעשית לבקשת הממונה על השינוע הבינלאומי במשרד הבטחון, ובמסגרתה יובאו לארץ מאות רבות של טונות של ציוד חיוני.

עפר גלבוע, בעל השליטה בקאל ובקבוצת Challenge , שהוא גם יו'ר 'קאל' אומר : 'כגורם הישראלי היחיד המפעיל בעצמו מטוסי מטען עם טייסים ומטוסים כחול לבן, וכמובילי שוק המטענים בארץ, אנחנו שמחים להשתתף במאמץ הלאומי למגן מקורונה את הצוותים הרפואיים שעושים עבודת קודש לילות כימים עבור החולים'.


קאל הינה מובילת שוק המטענים הישראלי והיא חלק מקבוצת CHALLENGE הבינלאומית, שבבעלותה ארבעה מטוסי מטען רחבי גוף מסוג ג'מבו 747-400. עוד בבעלות הקבוצה, המתמחה בהובלת מטענים אוויריים מורכבים, מרכז לוגיסטי משוכלל המצוי בליאז' בלגיה, משם טסים מטוסי הקבוצה למגוון יעדים בארה"ב, אירופה, סין וכמובן ישראל. בנוסף פועלת הקבוצה בשיתוף פעולה עם חברות נוספות להטסת מטענים למגוון יעדים.

כאשר 'אל על' הפסיקה את ההפעלה העצמית של מטוסי המטען לפני כשנה, והמעבר שלה להפעלת מטוס אמריקני על צוותו, נותרה קאל כחברה הישראלית היחידה המפעילה בעצמה מטוסי מטען, זאת כמובן, לצד מתחריה הזרים הרבים הפוקדים את ישראל בשגרה.

מטוסי המטען היעודיים, אחראים בשגרה לכ-50% מהובלת המטענים האוויריים לישראל, ועם ההפחתה המשמעותית בטיסות של מטוסי הנוסעים הם הפכו לצינור האווירי היחיד המקשר בין כלכלות ישראל והעולם.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חוקרים בפקולטה לרפואה ע'ש רפפורט בטכניון:...
*   במהלך ישיבת הנהלת 'כללית' במחוז חיפה...
*   שני רופאים בכירים חדשים הצטרפו למחלקה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים