יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

את הטקסים בבתי הספר, בהם משתתפים כל שנה משפחות הנופלים בוגרי בתי הספר, יחליפו השנה טקסים שיתקיימו באמצעות פלטפורמות שונות- יוטיוב", "זום" "google meet" ועוד.

פורסם ב: 21/04/2020 11:22

יזכור. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
מערכת החינוך בחיפה תציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בטקסים וירטואליים, שיעורי חינוך ומפגשי זום עם לוחמים, בצל הנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך שהוטלו בעקבות התפרצות מגפת הקורונהלאחר הישמע הצפירה בבוקר יום הזיכרון, יפתח יום הלימודים הוירטואלי בטקס זיכרון שיוקלט מראש. בכיתות יתקיימו שיעורי חינוך בזום בנושא הזיכרון, בהתאמה לשכבות הגיל.


בי'ס תיכון עירוני ה' לאורך היום סרטים תיעודיים במסגרת הפרויקט המרגש "הגיבור שלי", אותו מובילה מגמת הקולנוע של בית הספר מזה חמש שנים. הסרטים סוקרים את חייהם ונפילתם של בוגרי בית הספר, תוך התחקות אחר מסלול חייהם ומותם ושיח עם בני משפחותיהם.

תנועות הנוער בעיר, בשיתוף עמותת "תופעת טבע", יניחו 2,000 ורדים על קברי חללי מערכות ישראל בבית העלמין הצבאי. הנחת הפרחים שתתבצע בשלבים תוך הקפדה על הנחיות משרד החינוך תסתיים עד ערב יום הזיכרון.

במקביל תקיים העירייה ביום הזיכרון יום שידורים מיוחד שיועבר בדף הפייסבוק של עיריית חיפה ובית מילר. במהלך היום אותו תיפתח רה"ע ד"ר עינת קליש רותם בראיון מיוחד יתקיימו בין היתר: מפגשי וידאו קונפרנס של בני נוער עם לוחמים ומשפחות הנופלים ויועלו כתבות וסרטי זיכרון המתעדים את סיפורי הלוחמים.

סיגל ציוני חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה: 'זיכרון הוא דבר חמקמק ואני רואה בכך ערך עליון מידי שנה בשנה ובמיוחד בעת הזאת להנחיל לדורות הבאים את כל הערכים החינוכיים משואה לתקומה. אין לנו ארץ אחרת זאת לא רק שורה משיר אלא תפיסת עולם. מערכת החינוך העירונית נערכה בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לציין את ימי הזיכרון באופן הראוי המכובד והמכבד ביותר'.

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מנכ'ל עיריית חיפה אוהד שגב: 'תושבי...
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, הגיעה...
*   מסמך מדיניות חדש לתמ'א 38 אושר אתמול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים