הצגות ביום השואה, הזיכרון ויום העצמאות עולות באמצעות גלישה באינטרנט במסגרת 'סינמה גשר'. כתבה: מירי חיון.

ביום השואה תעלה במסגרת 'סינמה גשר' ההצגה 'אדם בן כלב' מאת יורם קניוק בבימויו של יבגני אריה הוא מחזה המתרחש באוהל קרקס בו הדמות המרכזית היא של אדם שטיין ליצן, איש רדוף , ניצול מחנות הריכוז. אדם הצליח לשרוד את זוועות השואה אך לא מצליח לנהל אורח חיים נורמלי.הקליקו על הקישור בסוף הידיעה -לכל ההצגות

פורסם ב: 21/04/2020 10:36

ויום השואה תעלה ההצגה 'שושה' מאת יצחק בשביס- זינגר בבימויו של יבגני אריה-: וורשה של שנות ה-30 בצל עלייתו של היטלר זהו הרקע ל"שושה" סיפור אהבה מסוג אחר-סיפורו של סופר צעיר הטובע בחבורה של בוהמיינים, פילוסופים , מהפכנים וחמש נשים המסחררות את חייו.

הצגה נוספת שתעלה במהלך יום השואה היא 'שונאים סיפור אהבה' גם היא על פי יצחק בשביס- זינגר בבימויו של יבגני אריה המספרת את סיפורו של הרמן ברודר הנשוי לגויה פולניה שהסתירה אותו בשנות המלחמה וכעת רוצה להתגייר. קרוסלת תשוקות ויצרים המתרחשת בניו יורק של שנות ה-50 .

ביום הזיכרון הקרוב יעלו בתיאטרון גשר במסגרת סינמה גשר ההצגות הבאות:

27/4 – נופל מחוץ לזמן – אדם קם בתום ארוחת הערב עם אשתו ומודיע לה שהוא יוצא לחיפוש אחר בנו, לשם.. הצגה שהיא מסע בעקבות ספרו רב המכר וזוכה הפרסים של דוד גרוסמן . בימוי יחזקאל לזרוב.

28/4 יום העצמאות - יונה ונער –זהו סיפורה של המדינה הזאת, שהייתה למדינה אחרת ועל אנשים שכמו יוני דואר כמהים לשוב הביתה. בלדת אהבה על זמנית. עיבוד ראשון לרומן רב המכר מאת מאיר שלו. בבימויו של יבגני אריה .

29/4 –יום העצמאות- כפר – ההצגה המליחה זוכת פרס הציונות מאת יהושוע סובול ובבימויו של יבגני אריה- סיפורם של תושבי כפר בארץ ישראל של שנות ה-40 כפי שחווה אותם יוסי , נער תם שלא התבגר, ילד נצחי.

ניתן לצפות בכל ההצגות דרך הקישור:

www.youtube.com/playlist?list=PLxlwS38j-scxy4YwNCpFTo4md-lo0-c_C
שושה. שירי אלון ודודינה

שונאים סיפור אהבה. צילום: אייל לנדסמן

נופל מחוץ לזמן. צילום: ורדי כהנא

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   מנכ'ל 'רב בריח' עידן זו-ארץ הודיע על...
*   ההר הוליד גור(י) 'סודהסטרים' הכריזה...
*   משבר נגיף הקורונה ממשיך לייצר משברים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים