עיריית חיפה פותחת את גן המשחקים המונגש בשכונת הדר, לפעילות הפגה לילדים עם מוגבלויות. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

הפעילות בגן הממוקם בגן הזיכרון מול בניין עיריית חיפה, תתקיים בצל מגפת הקורונה. הוא יפעל באופן מבוקר על פי הנחיות משרד הבריאות. במסגרת זו יגיעו לגן בכל יום תשעה ילדים עם הוריהם ואחיהם השוהים עמם בבית באופן קבוע. הגן ומתקניו עבר חיטוי מאסיבי

פורסם ב: 20/04/2020 12:40

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
.
המשפחות תגענה לגן על פי רישום מוקדם המנוהל על ידי המרכז למשפחה של המחלקה שיקום ילדים ובוגרים עם מוגבלות באגף הרווחה. לרשות הילדים בגן מתקני משחק מונגשים, המותאמים לשימוש בעלי מוגבלויות שונות. בין יתר המתקנים המצויים בגן גן קרוסלה, כיסא נדנדה ואומגה, המותאמים ליושבים בכיסאות גלגלים ולבעלי מוגבלויות אחרות. בגן מתקיימות לאורך השנה מגוון פעילויות חינוכיות, המותאמות לילדים עם צרכים מיוחדים.

עוד בגן צמחי תבלין שנשתלו באדניות מוגבהות, המותאמות ונגישות לנכים בכיסאות גלגלים, ומאפשרות לילדים ליהנות מריחותיהם ולחוש את מרקמם. לצד האדניות מוצבים שלטים עליהם נרשמו שמות הצמחים בכתב ברייל, לטובת אוכלוסיית העיוורים וכבדי הראייה. לקראת פתיחת הגן חיטאו עובדי העירייה את המתקנים אשר יעברו חיטוי נוסף מדי יום קודם הגעת הילדים לגן.

מאירה קיפרמן, מנהלת אגף הרווחה בעיריית חיפה: 'משפחות רבות חוות קשיים העולים מהדרישה לבידוד חברתי והאינטראקציה המשפחתית החדשה. ילד עם מוגבלות זקוק אף יותר לשגרה קבועה, לטיפולים מיוחדים וסיוע רב בשגרת יומו. המציאות החדשה דורשת מכל בני המשפחה התארגנות סביב הטיפול בילד עם המוגבלות והיציאה תאפשר למשפחות חוויה משפחתית מהנה'.

(רוני גרוסמן)
צילום: דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עו'ד משה יונאי וחבריו ל 'רוטרי ישראל'...
*   'אינטימי בחצר' - אירועים בחצר הוילה...
*   הקרן לחיפה חילקה השבוע עשרות ערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים