'שימו לב לשכנים קשישים בבנייני המשרדים שלכם או בסביבת מקום מגוריכם'. בקריאה זו יצא יו'ר עמותת 'שילה', עו'ד משה יונאי. כתבה: רונית קיטאי

יו'ר 'שילה' עו'ד משה יונאי בעל משרד עורכי דין בחיפה, יצא בקריאה זו ללשכות עורכי הדין, רואי החשבון וסוכני הביטוח בחיפה

פורסם ב: 20/04/2020 10:12

עו'ד משה יונאי. צילום: אלבום פרטי
ןכך כותב משה ינאי: 'הציעו לאותו קשיש סיוע מעשי: עזרה בהבאת תרופות, קניות או מוצר חיוני אחר. זוהי חובתנו בעת הזאת, מתוך אחריות קהילתית. גם אם אותו אדם אינו נזקק לדבר, עצם הפניה והצעת העזרה היא קרן אור באפלת השגרה הנוכחית, בצל הקורונה. אם תוכלו לסייע בעזרה פרקטית כלשהי, על אחת כמה וכמה'.

עמותת שילה היא אחת הגדולות בישראל בתחום השירותים למען הזקן בקהילה. בימים כתיקונם, מפעילה העמותה חמישה מרכזי יום; שירותי סיעוד ביתיים, מערך קהילות תומכות; מרכז רב שירותים לניצולי שואה ואף שירות ייחודי להנגשת אנשי מקצוע עד הבית, לשימור ושיפור יכולות. העמותה מטפלת באלפי אזרחים וותיקים, תושבי חיפה והקריות.

יו'ר העמותה, עו'ד משה יונאי אשר נכנס לתפקידו ועושה זאת בהתנדבות מזה חודש ימים מספר : 'באמצע חודש מרץ נסגרו חמשת מרכזי היום בהפעלת 'שילה' .

משבר הקורונה תפס אותנו בעיצומה של תנופת עשייה. ככל שהלכו והתהדקו ההגבלות, הבנו שמתן השירות במרכזי היום הולך והופך מורכב יותר ויותר. אני חבר הנהלה בעמותת הל'ב, איגוד העמותות למען הזקן, ושם קיימנו לא מעט דיונים בפורמט הפעולה של מרכזי היום. ב 15.3.20 נסגרו מרכזי היום ואנחנו עברנו תוך יום למודל הפעלה חלופי, מרחוק, בבתי הקשישים, חברי מרכזי היום.

אנו מקפידים על שמירת קשר קבוע עם אנשי המקצוע של מרכז היום, מחלקים ארוחות חמות הביתה וגם ערכות תעסוקה, פאזלים, עיתון יומי ועוד כל מה שעשוי לתרום לשימור היכולות ולתעסוקה. תוך כדי כך, אנו מנטרים את מצבם של הקשישים , רבים מהם עריריים או עם עורף משפחתי דל, מסוגרים בביתם'.

מתחילת המשבר ועד פסח, חילקה 'שילה' למעלה מעשרת אלפים ארוחות. בפסח, הצטרפו לארוחות גם עציצים פורחים ומצות. הפניה ליושבי הראש של הלשכות הללו הגיעה מתוך המחשבה כי חברים בהן אלפי אנשי מקצוע וניתן להוציא להם קריאה מרוכזת.

לצד משרדי רואי החשבון ועורכי הדין יש באותם בניינים לא פעם גם דירות מגורים. חשוב להגיע דווקא אל אותם קשישים שלא מבקרים במרכז יום או נעזרים בשירותי סיעוד, על מנת לוודא שיש מי שבקשר עימם, שיוכל להתעניין, להושיט יד ואף לדווח לגורמי מקצוע, אם מתעורר הצורך.

אנחנו נושאים באחריות קהילתית כלפי וותיקי החברה הישראלית. קהילה בריאה מקיימת קשרי ערבות הדדית ודואגת לחבריה. במספר צעדים פשוטים ניתן לשפר משמעותית את תחושת הרווחה ואיכות החיים של האדם הקשיש. מוטלת עלינו החובה לעשות כל שביכולתנו למענם, שהקימו את השכונה, העיר והניחו תשתית לחיינו פה. חשבו על השכן או השכנה שלכם', הוא מסכם.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מועצת עיריית חיפה אישרה קרן סיוע לתושבים...
*   הודות לשיתוף פעולה בין עיריית חיפה...
*   עלייה של 20% במספר הסטודנטים החדשים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים