בצל משבר הקורונה, יציינו את 'יום הזכרון לשואה ולגבורה' בעמותת 'יד עזר לחבר'. צילום: אוקסנה שלומוב

ב-214.20 תציין עמותת 'יד עזר לחבר' בחיפה את יום הזכרון הנ'ל בטקס מיוחד יחל בשעה 10:00 בבוקר ברחבת אנדרטת 'יד לניצול' לזכר קורבנות השואה הנמצאת במתחם קריית החסד של העמותה ברחוב קסל 6 בחיפה

פורסם ב: 16/04/2020 19:32

צילום: אוקסנה שלומוב
בעקבות ההגבלות וההנחיות של משרד הבריאות ותוך הקפדה על כל הכללים הטקס השנה יתקיים במעמד מספר מצומצם ביותר של ניצולי שואה שיהיו במרחק מטרים ספורים האחד מהשני כשניצולי שואה רבים יצפו במהלך הטקס על גבי מסכים ודרך מרפסות בתיהם לאורך רחוב קסל, מודיע מנהל ומייסד העמותה שמעון סבג.

הטקס יחל בהדלקת משואת 'אש התמיד' באנדרטה שאותה ידליקו שני ניצולי שואה ששרדו את תופת מחנה ההשמדה אושוויץ. הכוונה לשלום שטמברג ניצול השואה מפולין בן 98 מאחרוני שורדי גטו וורשה ומרים ליניאל ניצולת השואה מפולין בת 99. בטקס ישא שמעון סבג דברים לזכרם של הנספים.

במהלך הטקס תשודר הקלטה של ברכת חיזוק מיוחדת לניצולי השואה של העמותה אותם יברך ראש ממשלת ישראל נימין נתניהו. הטקס שכאמור יחל בשעה 10:00 בבוקר ישודר ויועבר לציבר הרחב בשידור חי וישיר בדף הפייסבוק הרישמי של העמותה ויועבר גם באמצעות תוכנת 'זום' (ZOOM) ישירות אל בתיהם של כ-100 ניצולי השואה, דיירי 'הבית החם של ניצולי השואה' של העמותה הפזורים על פני שלושה רחובות במתחם קריית החסד של העמותה בשכונת הדר בחיפה.  

לדברי שמעון סבג: 'המצב הנוכחי כיום עקב התפשטות נגיף הקורונה בישראל לא ימנע מאיתנו מלציין את יום השואה והגבורה ולהתייחד עם זכרם של הקורבנות של ששת המיליונים שניספו בשואה, אנחנו חייבים לזכור בכל מצב ! האמצעים הטכנולוגיים מאפשרים לנו גם לזכור ביחד, לספר את סיפור השואה גם השנה ולהביא את יום הזיכרון לשואה אל בתיהם של אזרחי ישראל .גם אתם מוזמנים להצטרף אלינו לשידור החי ביום שלישי הקרוב בשעה: 10:00 בבוקר'.
צילום: אוקסנה שלומוב

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הקרן לחיפה גייסה תרומות להקמת ספריית...
*   מיזם '20 דקות-זוז!' ממשיך להתרחב. עיריית...
*   מנהיג חדש לתלמידים ולנוער בישראל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים