מתחם 'היבדק וסע' נפתח מול הקריה הרפואית 'זבולון' בקריית ביאליק. כתבה: רונית קיטאי

בצילום אפשר לראות את ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי עם הצוות הרפואי של קופת חולים 'כללית' במתחם 'היבדק וסע'

פורסם ב: 16/04/2020 14:04

ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי והצוות הרפואי של 'כללית' במתחם 'היבדק וסע'. צילום: דוברות עיריית קריית ביאליק
המתחם מופעל בחניון בסמוך למרכז יד שניה 'מיד ליד' ומול הקריה הרפואית 'זבולון'.תושבי הקריות שפיתחו תסמינים והופנו ע'י רופא המשפחה יגיעו להיבדק במתחם.

את המתחם עצמו מפעילים צוותים רפואיים של קופות החולים, כאשר על הארגון והסדר לפני עמדות הבדיקה אמונים מאבטחים שהעמידה עיריית קריית ביאליק לטובת הפרויקט. היום החל לפעול המתחם של קופת חולים הכללית וביום ראשון יפתח בסמוך אליו מתחם של קופת חולים לאומית.

על פי ההנחיות, ההגעה לבדיקה במתחם'"היבדק וסע' נעשית באמצעות הפניית הרופא המטפל וקבלת קוד אישי מקופת החולים לצורך הזיהוי.
הנבדקים מתבקשים להגיע עם כיסוי אף-פה, בכדי לצמצם חשיפה ולמנוע הדבקה. ההגעה למתחם אפשרית ברכב בלבד.

על הנבדקים להביא עימם תעודה מזהה. במידה והנבדק הוא קטין, עליו להגיע עם הורה מלווה שיציג את תעודת הזהות שלו. אם מדובר בבוגר שזקוק לסיוע במהלך הבדיקה, יש להקפיד שהמבוגר יישב לידו במושב האחורי. לאחר הבדיקה יש לשמור על בידוד ביתי עד לקבלת התוצאות.

אתר הבדיקות הוקם בסיוע ושיתוף הפעולה עם עיריית קרית ביאליק, שאף הקצתה לצוותים הרפואיים את מרכז יד שנייה 'מיד ליד' הסמוך למתחם. ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי הגיע באופן אישי לעקוב מקרוב על אופן ביצוע הבדיקות וכך הוא נשמע: 'הקדשנו מחשבה רבה לבחירת המתחם, על מנת לדאוג לבטיחות ולביטחון התושבים. לצורך כך נבחר מגרש החנייה שנתחם לצורך הבדיקות, ולא מתקיים שום מגע בין הנבדקים שמגיעים ממילא עם רכביהם לבין עוברי אורח.

הקפדנו הקפדה יתרה בבחירת הכניסות והיציאות מהמתחם, אשר יעבוד בין ימי ראשון עד יום חמישי בין השעות 8 בבוקר ועד 16 אחר הצהריים. הבדיקה אורכת מספר דקות מועטות בהן הנבדק לא עוזב את רכבו. אנו שמחים להנגיש לתושבים את האפשרות להיבדק קרוב לביתם. אם יגיעו פניות מקופות חולים נוספות נשמח לשתף פעולה על מנת לאפשר לתושבי הקריות להיבדק, לאמת או להפריך את החשד ובכך להקטין את הסיכוי להידבקות'.

בתמונה: ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי עם הצוות הרפואי של קופת חולים כללית בתחם "היבדק וסע"
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ד'ר יובל פריפלד רופא בכיר במחלקה האורולוגית...
*   לראשונה בצפון: המרפאה שמטפלת במתקפה...
*   נבחרו העובדים המצטיינים לשנת 2019 של...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים