תפילת שלושת הדתות למלחמה בקורונה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

ביוזמה משותפת של רשת המרכזים הקהילתיים הערביים בישראל ועיריית חיפה בראשותם של ראש העיר ד'ר עינת קליש רותם וסגן ראש העיר הרב דב חיון, נערכה לפני שעה קלה תפילה משותפת לשלום ובריאות הציבור בהשתתפותם של נציגי הדתות והעדות בישראל.היכן היא התקיימה ומי השתתף בה?

פורסם ב: 06/04/2020 19:04

תפילת ראשי הדתות . צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
התפילה נערכה בהנחייתה של העיתונאית ג'ומאנה קזעורה פרח', במפלס התחתון של הגנים הבהאים בסמוך לכיכר הסובלנות, כאשר אנשי הדת מקפידים לשמור על מרחק מחייב ביניהם על פי הנחיות משרד הבריאות. בין המשתתפים בתפילה: השייח מוואפק טריף, הרב דוד אבו חצירה, האב וליאם אבו שקארה, ש'ייח סמיר עאסי, ש'ייח שאמס וסגן ראש העיר חיפה הרב דב חיון.


ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם הודתה לאנשי הדת על היוזמה המשותפת, איחלה בריאות טובה לכל בני האדם באשר הם וברכה בברכת שמח את בני כל הדתות לרגל החגים המתקרבים: פסח, פסחא והרמדאן.

המדור מוסיף גם ברכה לעדה הדרוזית ולמי שלא יודע, ב-25 באפריל 2020 יצויין חל חג נבי שועייב, הוא חג יתרו שהיה
החותן של משה. והעדה הדרוזית שהיא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל לאחר שכרתה ברית עם העם היהודי ועם ומדינת ישראל, ומיטב בניה משרתים בצה'ל והשתתפו בכל מערכות ישראל בהם איבדו את טובי בניהם.

יו'ר רשת המתנסים הערביים ד'ר יאסר מואסי שהיה בין יוזמי התפילה אמר בדבריו כי בימים קשים אלה לכל בני האדם אנו חייבים להתאחד בתפילה משותפת לבני כל העדות והדתות בישראל . אנו ברשת המתנסים הערביים מחבקים בכל ימות השנה ובימים אלה בפרט את כל עם ישראל ומבקשים שימרו על עצמכם, החזיקו מעמד - יחד נעבור את הקורונה. סגן ראש העיר חיפה הרב דב חיון ברך גם הוא בני כל הדתות ואמר שחיפה היא סמל לחיים משותפים כך הייתה, כזו היא מהווה וכך יהיה גם בעתיד. הדב חיון סיים את דבריו בתפילה כי בשנה הבאה נוכל כולנו לחגוג יחד ולא רק בלב'.

(רוני גרוסמן)
תפילת ראשי הדתות. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עו'ד סופי ספקטור חזרה לשדר כל מוצ'ש...
*   הפסטיבלים העירוניים שהיו אמורים להתקיים...
*   מנכ'ל עיריית חיפה אוהד שגב: 'תושבי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים