עיריית יקנעם למען צוותי הרפואה. צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם

בהתאם לדרישה שעלתה, הקימה עיריית יקנעם שמרטפייה לילדי צוותי הרפואה של קופת חולים 'כללית'

פורסם ב: 06/04/2020 18:12

שמרטפיה. צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם
עיריית יקנעם מוקירה ומעריכה את הצוותים הרפואיים שעובדים בימים אלו מסביב לשעון ומקריבים מעצמם למען תושבי העיר והחברה כולה.

וכחלק מפעילות הרשות לסייע לצוותי החירום, נבדק ונמצא שיש צורך בסיוע למסגרת עבור ילדי הצוותים הרפואיים בקופת חולים 'כללית' שבעיר. כפועל יוצא מכך העירייה בשיתוף אגף החינוך וקופת חולים 'כללית' הרימה את הכפפה והקימה שמרטפייה לילדי עובדי צוותי הרפואה שבמרפאת עמק השלום, וזאת במטרה לאפשר להורים לעבוד בשקט במרפאה בלי טרדה לגבי תעסוקה לילדיהם.

השמרטפייה שכבר זכתה לכינוי'קייטרונה ממלכה' פועלת בקומה מאורגנת בבית החינוך 'הדסים' שנפתח במיוחד עבורה. הקייטנה פעילה כל יום בין הימים ראשון – חמישי, בין השעות 15:00-08:00. בקייטנה 8 ילדים בגילאי 5.5-9, והיא מופעלת על ידי מנהלת שהקצתה העירייה ושתי מורות חיילות שמשרתות בעיר בשגרה, ועם פרוץ משבר הקורונה הן קיבלו הנחייה לעזוב בשל סגירת מוסדות החינוך, אולם חזרו לעיר במיוחד לסייע בתקופה זו.

הפעילות בקייטנה מגוונת. הילדים נהנים בהתאם לגילם מפעילויות שונות ובין היתר ממשחקייה, קריאת ספרים, לימודים מקוונים, עבודה עם חוברות, פעילויות חצר, פעילויות ספורטיביות, פעילויות יצירה בהתאם לנושאים נבחרים, ועוד.

ראש העיר סימון אלפסי: 'ימי הקורונה הם מאתגרים, וכחלק פעילותינו אנו עמלים לתת מענים שונים לצרכים שעולים מן השטח. כך למשל החלטנו על הקמת סיירת הקורונה. בנוסף לכך, בדקנו ומצאנו שיש צורך בהקמת שמרטפייה, ואני שמח שהוצאנו את הדבר לפועל במהירות וביעילות. צוותי הרפואה עסוקים כבר מספר שבועות בעבודה אינטנסיבית מסביב לשעון, ואני מברך על כך שיש לנו את הזכות לסייע להם על מנת שיסייעו לתושבים בראש שקט.

עיריית יקנעם תמשיך להוביל שיתופי פעולה על מנת לדאוג לתושבים ולצרכים העולים מן השטח בכל תקופה, ובמיוחד בתקופה רגישה זו. אני מודה למורות החיילות ולכל מי שמסייע בהפעלת הקייטנה ומאחל לכולנו בריאות וחג שמח'.


מנהלת סניף קופת חולים 'כללית' ביקנעם, חן פורקש קמה: 'כולנו מרגישים את ההירתמות האדירה של 'כללית' בכל התחומים והסקטורים בתקופה זו, השירותים המקוונים החדשים והחדשניים שנפתחו ברגע, בתי המרקחת, המכונים, המוקדים, תקשור השירותים ללקוחות, וכמובן הדאגה לנו העובדים.

זה בהחלט המקום להודות למנהל מחוז חיפה, רונן נודלמן שביחד עם ראש העיר יקנעם סימון אלפסי ומנהלת משאבי אנוש של הכללית במחוז, סיגל בלישה אישרו את הקייטנה החשובה הזו עבור ילדי העובדים של מרפאת יקנעם עמק השלום וה'כללית', ובכך למעשה אפשרו לצוותים להמשיך לעבוד ללא דאגה ולהתפנות לטיפול במטופלים שצריכים אותנו היום יותר מתמיד.

אני מברכת את ראש העיר סימון אלפסי על שיתוף פעולה מבורך זה שהוא אחד מיני רבים בין 'כללית' לעירייה וכשותפה פעילה ויוזמת ברבים אני בטוחה שהקשר רק ילך ויתהדק. חג שמח והרבה בריאות לכל תושבי יקנעם ועם ישראל'.
שמרטפייה. צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מסמך מדיניות חדש לתמ'א 38 אושר אתמול...
*   כנס ראשי רשויות התקיים בעיריית חיפה...
*   הקרן לחיפה גייסה תרומות להקמת ספריית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים