'מי-אלמה' מאת מיקי פריאון. איורים: ליאור מוניץ. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי

מיקי פריאון מתארת סיפורים חוויתיים מילדותה בשכונה ברמת גן של פעם. זכרונות מדוד סנדלר שמדבר אליה עם מספרים בפיו והיא מפחדת שיבלע אותם אם ידבר אתה. תאומים שליוו אותה בדרכה לגן והבטיחו לה גולות ואז ברחו והיא איבדה את דרכה ובכתה עד שאישה טובת לב לקחה אותה תחת חסותה והלכה אתה עד שמצאה בדרך את משפחתה המודאגת צועדת ברחוב בהרכב מלא וסיפורים נוספים חביבים

פורסם ב: 30/03/2020 00:42

מי-אלמה מאת מיקי פריאון. הוצאת 'צמרת'
את הספר היא כותבת ממבט עיניה של ילדה קטנה. על אם שב'יום כביסה' והפעם עם מכונת כביסה שאותה מזיזים עד למטבח כי שם מחברים את הצינור אל הכיור כדי שהמים יזרמו לשם. האוכל המבושל לא זורם לצלחת שלה כי באותו יום אמא שלה לא מבשלת ורק אוכלים דברים קלים ובעיקר גבינות. אחת מהן היא אכלה וצרחה כי היה זה ...סבון כביסה מוצק שאמה השאירה על השולחן. מלא סיפורים מקסימים.

זהו ספרה הראשון של מיקי פריאון ולמה שם הספר 'מי-אלמה' ? כי בלדינו פירושו נשמה שלי. בספר תמצאו 54 סיפורים קצרים על ילדותה בשכונת רמת-יצחק שברמת גן של פעם. הסיפורים קולחים ונעימים לקריאה וכולם מבוססים על דמויות ואירועים אמיתיים שקרו לה בתקופת ילדותה .

מיקי פריאון שהקדישה את הספר להוריה אומרת: 'התחלתי לכתוב לאחר מות הוריי כי היה בי צורך והכרח לשמר ככל יכולתי את זכרם וזיכרונות ילדותי. הסיפורים זרמו כאשד ענקי שלא ניתן היה לעצור. היתמות שנחתה הציפה בי עוד ועוד זיכרונות ילדות, על אירועים שעיצוב את חיי. אומרים שכתיבה היא לרוב עשייה בודדה. אני לא הייתי בודדה כלל. כל הדמויות בסיפוריי חברו אליי. הן התעוררו מהחיים של פעם והחיו עצמן מחדש'.


עורכת: טל איפרגן. צלמת העטיפה: דורון עובד. עיצוב המיצג המצולם בעטיפה: מיקי פריאון. עיצוב עטיפה: צמרת שי - סטודיו צמרת.הספר נמכר בכריכה רכה ומכיל 180 עמודים ומחירו 74 ש'ח.

להשיג ברשתות 'צומת ספרים' ו'סטימצקי' וכן באתר הוצאת 'צמרת':

/www.netbook.co.il/Book.aspx?id=12053
מיקי פריאון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'פריחה מאוחרת - שבילים מדברים לנו'...
*   'טלטלה' ספר חושפני -אישי עד כאב מאת...
*   תכף נשוב' מאת אביב משל ז'ל. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים