דגי בן-נון מייסד ומנהל התפעול של InSpira מביא תקווה בצל הקורונה בזכות החברה הישראלית שפיתחה תחליף למכונות ההנשמה. כתבה: רונית קיטאי

ישראל היא אולי מדינה קטנה אך בעיניי העולם שנשואות אליה ובמיוחד בימים אלה היא ענקית וגם כידוע לכם הראש היהודי ממציא פטנטים וזה לא רק השיר שאתם זוכרים בקולו של אורי זוהר (בגלגולו הקודם כאמן קולנוע ועוד.ר.ק.) החברה פיתחה טכנולוגיה מהפכנית למטופלים הזקוקים תמיכה נשימתית בדמות קטטר תוך ורידי שמחמצן את הדם ישירות ללא צורך במכונת הנשמה

פורסם ב: 24/03/2020 11:44

מייסדי INSPIRA .ד'ר אודי ניסנוביץ', דגי בן נון וג'ו חיון, היזמים.צילום : חן ליאופולד
אינספירה פיתחה מוצר רפואי חדשני שעשוי להחליף או למנוע את הצורך בשימוש במכונות הנשמה, באמצעות החדרת קטטר לוריד מרכזי שמחמצן את הדם באופן ישיר. הקטטר החד פעמי מעשיר את אחוז החמצן בדם הוורידי ומיועד למטופלים במצב קריטי בשל אי ספיקה נשימתית.

זהו פתרון קל, זול ויעיל לטיפול במספר רב של חולים בו זמנית.התקן ה-OXSPIRA מאופיין בעלותו הנמוכה ויעילותו הגבוהה מאחר והחדרתו לוריד לא מצריכה הרדמה מלאה של המטופל ויכולה להיעשות על ידי צוות רפואי קטן יותר שהוכשר לבצע החדרה של קטטר תוך ורידי מרכזי. כך למשל, בעיתות משבר ועומס ביחידות אשפוז וטיפול נמרץ, בכפוף לאישורים רגולטוריים, ההתקן יאפשר לצוותים רפואיים קטנים לטפל בכמות גדולה של חולים. הטיפול יתאפשר גם במחלקות שאינן טיפל נמרץ, בלא צורך בהרדמה או המורכבות הכרוכה בחיבור למכונת ההנשמה.

לדברי דגי בן-נון, מייסד ומנהל התפעול של InSpira:'"אנו רואים התעניינות רבה בטכנולוגיה שלנו לאור התפרצות נגיף הקורונה. במקרים הקשים של המחלה, הנגיף מתרבה בתאי הריאות והורס אותם, מה שמוביל לכשל נשימתי. במקרים אלו, יעילות מערכת ההנשמה הסטנדרטית נמוכה ולמוצר שלנו יש יתרון מובהק, מעבר ליתרונות הרבים הנוספים. אינספירה נמצאת כעת בשלב מתקדם של ניסויים פרה-קליניים, במטרה להגיש בקשות לאישור שיווק בהקדם, תחת מסלולים מואצים של ה-FDA ורשויות רגולטוריות נוספות ברחבי העולם. אנו רוצים להביא את הרפואה היעילה, הזולה והפשוטה הזו מהר ככל הניתן לעולם, שמתמודד כעת עם משבר בריאותי מהגדולים שנראו במאה השנים האחרונות'.

אינספירה הוקמה בישראל בשנת 2017 ע'י שלושה יזמים ישראלים: ד'ר אודי נוסינוביץ', דגי בן נון, וג'ו חיון, תוך התמקדות בפיתוח טכנולוגי לתמיכה במערכת הנשימה, כתחלופה למכונת הנשמה. הרעיון נבע בעקבות שירותו הצבאי של ד'ר אודי נוסינוביץ כרופא היפרברי בכיר במערך תאי הלחץ בחיל הים ורצונו לפתח פתרון זמין ויעיל לבעיית החמצון בדם. ה- OXSPIRA™תומך במערכת נשימה, ללא הסיבוכים האופייניים בעת חיבור מכונת הנשמה. הטכנולוגיה מאחורי המוצר פותחה בישראל והינה מוגנת בפטנט. הוא שאמרנו, הראש היהודי ממציא לנו פטנטים ועכשיו בתקופה קשה ולחוצה זו התגלית הזאת יכולה להקל מאוד על כל העוסקים בתחום הרפואה.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חוקרים בפקולטה לרפואה ע'ש רפפורט בטכניון:...
*   במהלך ישיבת הנהלת 'כללית' במחוז חיפה...
*   שני רופאים בכירים חדשים הצטרפו למחלקה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים