מקום בו רוחות מכות מאת עופר מרגליות לוי. הוצאת מדיה 10.כתבה: רונית קיטאי

המותחן מעניק הצצה נדירה למדינה מוסלמית בעקבות חייו של הסופר עופר מרגליות לוי, אדריכל ומהנדס יליד שכונת נחלאות בירושלים שבילדותו שיחק כדורסל בקבוצת הפועל ירושלים והפך לאתלט מצטיין וחובב אקסטרים שחי על הקצה. עופר מרגליות לוי היה סמנכ'ל תכנון ופיתוח עסקי של חברות נדל'ן ישראליות

פורסם ב: 23/03/2020 12:55

עופר בבניית הפארק. צילום: אלבום משפחתי
המותחן הישראלי 'מקום בו רוחות מכות' מאת עופר מרגליות לוי, לוקח את קוראיו לאל באקו , עיר שיעית מוסלמית באזרבייג'ן, היושבת על דרך המשי ועשירה במחצבי נפט אדירים.

במפגש בין אינטרסים מנוגדים של מעצמות העולם ומדינות המזרח התיכון, ובביצוע משימות ריגול, סוכני חרש, ושימוש בלוחמה אלקטרונית מתהווה סיפור העלילה, הנשען על אורחות החיים והתרבות המקומית במדינה ייחודית זו, על דמויות צבעוניות ומורכבות, על מוטיבים אוטוביוגרפים השזורים שורה אחר שורה, פרק אחר פרק ע"י הכותב כאריגה הנאמרת מפי הקרוב לדבר, ויחד הופך למותחן מרתק שנקרא בנשימה עצורה.

סוכן מוסד רדום, שפתח בחיים מקבילים כאדריכל, המקדם פרויקטים ישראלים במזרח אירופה נקרא ונקלע למשימת הדגל הלאומי במסווה של פרויקט אדריכלי מורכב במדינה שיעית מוסלמית, אזרבייג'ן. המשימה: הקמת פארק שעשועים אתגרי ליורש העצר האזרי, בלב טבורו הרגיש של הארמון הנשיאותי בבאקו, בקרבה לגבול האיראני, כסיפור כיסוי לפעולה שלאחריה פני המזרח התיכון ישתנו ללא היכר.

עלילה הסוחפת את הקורא להתרחשות מבצעית רווית יצרים, נתונה בלוחות זמנים, משימה ישראלית מורכבת חצופה וארוטית, המשולבת בקונפליקטים ותמרונים פסיכולוגים פוליטיים, להשגת המטרות הלאומיות והאישיות של כל אחד מהדמויות בספר.

פוליטיקאים ערמומיים, מניפולטיביים ותאבי נקם, הרותמים אנשים לרצונותיהם וגורמים להם להרגיש שזו מטרת חייהם, לוחמי שרותי ביטחון ללא מעצורים, אנשים תמימים ובן אחד של נשיא מדינה שיעית מוסלמית, פותחים לנו צוהר לעלילה המאירה באור שונה את דפוסי ההתנהגות והחשיבה המצופים מהדמויות, העוברות טרנספורמציה ריגשית והתפכחות, המביאה אותם לראות את המציאות דרך פריזמה אחרת והצבת מגבלות לכוח הנתון בידי מקבלי ההחלטות.

עופר מרגליות לוי שירת בצבא ביחידה ללוחמה בטרור, סיים בהצטיינות לימודי ארכיטקטורה ב'בצלאל' והקים משרד פרטי, הוא כיהן כאדריכל העיר מודיעין, כמהנדס העיר הוד השרון. מאחוריו שנים של תכנון וקידום פרויקטים ייחודיים במזרח אירופה ובאזרבייג'ן ובשנים האחרונות ביצוע תפקיד סמנכ"ל תכנון ופיתוח עסקי של חברות נדל"ן ישראליות.

אחד הפרויקטים המשמעותיים שהעניקו השראה לספרו זה, היה הקמת פארק שעשועים אתגרי בארמון הנשיא בבאקו עבור בן הנשיא. הוא הבסיס למותחן מרתק, המשלב בין פרויקט אדריכלי מורכב, לבין אינטרסים ביטחוניים הנשאבים מן המציאות הפוליטית הרגישה במזרח התיכון .

אגב למי שתוהה מדוע עופר לוי הפך לעופר מרגליות לוי הרי שבין אלה שלהם הקדיש את הספר היתה אמו מרגלית לוי ז'ל והוא מסביר כי 'שמה שזור בשמי ובלבי'. בנוסף לכך הספר מוקדש לבניו יבל'א עילאי, מעיין ועברי ש'הנוכחות שלהם עמדה מול עיני במשך הכתיבה' ובין מקבלי התודות היו גם אריה בלומנפלד, אורלי סיגל, מירב גולדמן, מימי כהן, בראל טולדנו, והוצאת 'מדיה 10' 'שליוותה אותי בעריכה הספרותית'.

עיצוב כריכת הספר : בראל טולדנו. עיצוב גרפי: מדיה 10. עריכה: מתן צרור. הספר מכיל 226 עמודים ומחירו 89 ש'ח. הוצאת 'מדיה 10'. ניתן לרכוש את הספר ברשתות 'צומת ספרים' ו'סטימצקי' או ישירות מאתר החברה:

www.media-10.co.il
מקום בו רוחות מכות מאת עופר מרגליות לוי. הוצאת 'מדיה 10'

עופר מצולם על רקע נופי אזרבייגן. צילום: אלבום פרטי

עופר בנופי באקו בזמן הקמת פארק השעשועים. צילום: אלבום פרטי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'תאנים טובות מאד' מאת פרופ' יוסי יונה...
*   הילדה שהלכה אחורה מאת רינת גור. איורים...
*   בית משוגעים מאת רותם פאר. הוצאת 'צמרת'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים