דואגים לנמצאים בקו הראשון בחזית המלחמה בקורונה. מחמם את הלב לראות את מי שדואג להם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

הגר סוטו אחות בחדר המיון של בית החולים 'כרמל' ותום שחר הגו רעיון מקסים 'יש קורונה יש חברים' . הם חשבו איך ניתן לפרגן למי שעובד בקו החזית ומסכן את עצמו למען כולם, ובאותו מיזם לאפשר לעסקים קטנים ומקומיים לשמור על הראש מעל המים במציאות הקורונה הלא כל כך פשוטה

פורסם ב: 23/03/2020 12:30

'קפאין' לטובת עובדי חדר המיון. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
באמצעות פוסט ויראלי בפייסבוק הם ביקשו מכל מי שיכול, שיתרום סכום כסף קטן לטובת מיזם ההתרמה הייחודי, ובכל הסכום שייאסף הם ירכשו מהעסקים המקומיים ארוחות מפנקות, צעצועים לילדים, קפסולות קפה וכל מה שיכול להנעים את זמנם של העובדים החיוניים העומדים בקו החזית במלחמה בקורונה. בין הנתרמים נמצאים עובדי בתי החולים, עובדי מדא, מורים ומדריכים במסגרות חירום לילדים עובדי מערכת הבריאות ועוד. את המיזם המיוחד והיפה הזה הם בחרו לפתוח דווקא בחדר המיון של המרכז הרפואי 'כרמל'.


בכסף שנאסף ובתרומה יפה של הבעלים נטלי לביא הם רכשו מבית הקפה קפאין שבמרכז חורב מבחר כריכים טעימים מגוון צבעוני וירוק של סלטים טעימים ועוגיות מפנקות לקינוח כשהכל לטובת הצוותים המדהימים של חדר המיון של כרמל.

' זה פשוט מחמם את הלב וריגש אותנו עד מאוד', אמרה דניאלה בן נחום מנהלת הסיעוד של מלר'ד כרמל. ההתגייסות של האנשים הנתינה החמה שלהם וההרגשה שלנו שיש מי שמעריך את העבודה שלנו כל אלה נותנים לנו רוח גבית ובהחלט עוזרים לנו לשרוד ולעמוד בתקופה הקשה הזו'.

*****
קיבלו הערכה מיוחדת עובדות המעבדה המסורות של בית החולים 'כרמל' העובדות לילות כימים בעומס הבדיקות הכלליות בכלל ובבדיקות בנגיף הקורונה בפרט.

השבוע הן זכו למתנת הוקרה מיוחדת ומרגשת של מוצרי Mileansea מים המלח. מעבדות כרמל היו הראשונות בישראל מתוך מעבדות בתי חולים להצטרף למעבדות הבודקות את נגיף הקורונה. ד'ר פנינית שקד משען מנהלת המעבדה למיקרוביולוגיה הודתה בשמה ובשם כלל עובדות המעבדה לחברת Mileansea על התרומה הנדיבה של סבוני הסולפור לכלל העובדות המסורות ובפרט לעובדות המעבדה המבצעות את בדיקות הקורונה. עובדי מעבדות כרמל עובדים כעת בעבודה מאומצת שבעה ימים בשבוע בוקר ולילה, הן התגייסו לטובת שמירת בריאות הציבור במדינת ישראל, והן נוטלות חלק במאמץ הלאומי למלחמה בנגיף הקורונה.

המעבדה בבית חולים כרמל מבצעת בדיקות לגילוי נגיף הקורונה עבור מטופלי בית החולים ועבור מד'א. ד'ר שקד משען מעדכנת : ' במעבדות בית החולים אנחנו ערוכים לבצע קרוב ל- 200 דגימות בכל יום בכל ימות השבוע ואנו רואים לנגד עינינו את המאבק בהתפשטות הנגיף.

למרות כל הקשיים והחששות, כל עובדי ועובדות המעבדה מתייצבים בכל יום לעבודה מסביב לשעון ועושים את הכל כדי לקצר את זמן הבדיקות למינימום האפשרי, לאפשר לצוות הרפואי לקבל את הנתונים העדכניים ביותר ולתרום למאמץ המלחמה בנגיף הקורונה'.
מעבדות צוות 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מי הפתיעה את חברי צוות מוקד הלילה...
*   מהנדס, חוקר ננו ומשפטן באוניברסיטת...
*   ד'ר דליה קסנר, מנהלת חדשה -ישנה חזרה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים