החל מהיום מצטרפות מעבדות מרכז רפואי 'כרמל' למעבדות הבודקות את נגיף הקורונה בישראל.כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ד'ר פנינית שקד משען מנהלת המעבדה למיקרוביולוגיה קלינית במרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית' מעדכנת כי כמות הבדיקות אותה יכולה לספק המעבדה כעת עומדת על קרוב ל- 100 בדיקות ליום וכבר בימים הקרובים עם הגעת ציוד מעבדתי חדש שנרכש בחו'ל תוכל המעבדה לספק עד 400 בדיקות ביום'

פורסם ב: 17/03/2020 09:35

'אני וכל צוות מעבדות 'כרמל' מרגישים גאווה ומחויבות להירתם ולעזור במאמץ הלאומי בשעה הזאת.כולנו מרגישים את הצורך הלאומי בהגדלת הבדיקות ובתיאום עם משרד הבריאות אנו מצטרפים למאמץ כדי לאפשר יותר בדיקות ויותר ביטחון לאזרחי ישראל',' אומרת ד'ר שקד משען.

בדיקות הקורונה מבוצעות במעבדות כרמל בשיטת ביולוגיה מולקולרית כאשר מכשיר המעבדה מבצע הפקה של חומצות הגרעין של הנגיף והגברתן במכשירים ייעודיים עד למצב שניתן למדוד לאשר או לשלול את קיום הנגיף.

נכון לעכשיו משרתת המעבדה המיקרוביולוגית את כל המטופלים והחשודים לקורונה המגיעים או מאושפזים במרכז הרפואי 'כרמל', ובהמשך תיבחן האפשרות בתיאום עם הנהלת משרד הבריאות לעזור בבדיקות קורונה גם למדא או לגופים נוספים.
מעבדות קורונה .צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

ד'ר פנינית שקד וצוות מעבדות קורונה .צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   נבחרו העובדים המצטיינים לשנת 2019 של...
*   חוקרים בפקולטה לרפואה ע'ש רפפורט בטכניון:...
*   במהלך ישיבת הנהלת 'כללית' במחוז חיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים