ביום האישה הבינלאומי 2020 סיימו בהצלחה 17 נשים בדואיות -קורס חובשות רפואת חירום של מגן דוד אדום. צילום: דוברות מד'א והצלב האדום הבינלאומי

השבוע הסתיים קורס חובשות רפואת חירום של מד'א בהשתתפותן של 17 תושבות שגב שלום והפזורה הבדואית. החובשות החדשות במגן דוד אדום מצטרפות למתנדבות ומתנדבי ארגון ההצלה הלאומי. הקורס התקיים בתמיכת ארגון הצלב האדום הבינלאומי

פורסם ב: 11/03/2020 10:55

חובשות מד'א שהארזאת אלעביד (משמאל) ואחותה . צילום: דורות מד'א
המתנדבות החדשות למדו במשך כחצי שנה הגשת עזרה ראשונה, ביצוע פעולות החייאה ושימוש בדפיברילטור, טיפול במחלות ופציעות שונות, כיצד ליילד נשים שכורעות ללדת, ניהול זירות אירועי רבי נפגעים ועוד.

בטקס הסיום קיבלו 17 החובשות החדשות מדים של מד'א, דרגות כתף ותעודת הסמכה. הטקס התקיים ביישוב שגב שלום, בהשתתפות ראש מועצת שגב שלום עאמר אבו מעמר, נציגי הצלב האדום הבינלאומי, מ'מ מנהל מרחב נגב במד'א שמעון אלקובי, הנהלת המרחב, רכזת תיאום והדרכה של הצלב האדום במד'א רחלי אכר, מדריכי הקורס, עובדי ומתנדבי מד'א, ומשפחותיהן של החובשות החדשות.

אחת מחובשות רפואת החירום החדשות במגן דוד אדום, שהארזאת אלעביד סיפרה: 'עוד כשהייתי נערה חלמתי להתנדב במגן דוד אדום ולהציל חיים. ביום הולדתי ה-27 אחותי הפתיעה אותי וסיפרה לי שרשמה את שתינו לקורס חובשות בשגב שלום. זאת ללא ספק המתנה הכי טובה ומרגשת שקיבלתי בחיים. הקורס היה מאתגר, למדתי המון, ואני כל כך שמחה להתחיל להתנדב בארגון ההצלה הלאומי של ישראל. זה באמת מסב לי סיפוק ואושר גדול.

מדריך הקורס, טריפי אלהואשלה, אמר: 'אני גאה בחניכות שעברו את הקורס, ברצינות רבה ועם רצון אמיתי להפוך למצילות חיים בארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל. סיום הקורס הוא רגע מרגש עבור כולנו, ואני מאחל להן הצלחה רבה'.

מנכ'ל מד'א, אלי בין: 'מגן דוד אדום, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, פותח את שעריו בפני כל אזרח או אזרחית במדינת ישראל שמעוניינים לתרום מכישוריהם ומזמנם, ולפעול למען הצלת חיי אדם.

אנחנו פועלים רבות על מנת לאפשר לכל חבר קהילה, מגזר או דת, להצטרף למגן דוד אדום ולסייע בקיצור זמני ההגעה למטופלים באזור מגוריו, כשמעל הכל עומד כמובן ערך הצלת החיים. אני מודה לארגון הצלב האדום הבינלאומי שסייע לקיים את הקורס החשוב, לגורמים המקצועיים, למדריכים וכמובן לשבע עשרה חובשות רפואת החירום החדשות, שמצטרפות היום באופן רשמי למשפחת מגן דוד אדום'.

(זכי הלר)
טקס סיום קורס חובשות רפואת חירום במד'א בשגב שלום . צילום: דוברות הצלב האדום הבינלאומי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חוקרים בפקולטה לרפואה ע'ש רפפורט בטכניון:...
*   במהלך ישיבת הנהלת 'כללית' במחוז חיפה...
*   שני רופאים בכירים חדשים הצטרפו למחלקה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים