את כניסתו לתפקיד החדש ביצע יו'ר דירקטוריון 'כללית' יוחנן לוקר, בביקור בבית חולים 'כרמל' ובמרפאות 'כללית' בחיפה. כתבה: רונית קיטאי

יו'ר הדירקטוריון החדש של 'כללית' יוחנן לוקר, ערך את הביקור ביחד עם פרופ' אהוד דודסון מנכ'ל 'כללית'. במרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית' ובמרפאות אירחו אותם ד'ר אבי גולדברג- מנהל המרכז הרפואי 'כרמל' ורונן נודל– מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית'. איזה חידושים פגשה ההנהלה? ד'ר בנידור רביב סגן מנהל חדש בבי'ח 'כרמל'

פורסם ב: 08/03/2020 10:31

ביקור יו'ר הדירקטוריון יוחנן לוקר במחוז וביח 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
ד"ר אבי גולדברג הציג בפני האורחים את מרכזי המצוינות בבי'ח 'כרמל' וביניהם המערך הקרדיווסקולרי ומערך הצינתורים וניתוחי הלב, המראים בשנים האחרונות גידול ניכר בפעילות. הוצגו גם השירותים האונקולוגיים ובהם כירורגיה אונקולוגית מתקדמת, שירות גידולי ריאה והמכון הפתולוגי. מרכזי מצויינות נוספים שזכו לתשומת לב מיוחדת היו מערך המיילדות והפגייה המצטיינת של בית החולים, חדר המיון החדיש והמתחם החדש והמתקדם של 'אישפוז יום' שנפתח לאחרונה, שם מתקיימים שירותים יחודיים בשיתוף פעולה בין בית החולים לקהילה בתחום ההמטולוגיה והגסטרואנטרלוגיה .

בהמשך נערך ביקור במרפאת 'כללית' איינשטיין בשכונת אלמוגי. במהלך הביקור התרשמו האורחים מהמבנה החדיש והשילוב המתקיים במחלקת הנשים הגדולה במרפאה, שפועלת במתכונת ייחודית של צוות משולב מהקהילה ומבית החולים, בניהולו של ד'ר עמית דמתי, אשר כותבת שורות אלה הוזמנה לחנוכתו והתפעלה בדיוק כמו האורחים.

במרכז הרפואי 'לין' הציג ד'ר אלון ארז מנהל המרכז את הפעילות הייחודית המתבצעת תוך שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי 'כרמל' לרופאי הקהילה. דגש מיוחד הושם על מגוון הניתוחים המבוצעים בחדרי הניתוח החדישים והפעולות פולשניות שאינן מתבצעות תדיר בקהילה ונעשות בלין, כגון גסטרוסקופיות, טיפולי לייזר בעיניים וטיפולי כימותרפיה במכון האונקולוגי.

היו'ר יוחנן לוקר שמע בעת הביקור כי כי צוות הרופאים ב'לין' כולל את בכירי המומחים באיזור וביניהם 20 הם בעלי תואר פרופסור ברפואה.הסיור הסתיים במפגש שנערך במשרדי הנהלת כללית במחוז, שם הציג מנהל המחוז ,רונן נודלמן, את איפיוני מחוז חיפה וגליל מערבי, שהוא הגדול ביותר בארץ מבין מחוזות הכללית ומשרת 760 אלף מטופלים בפריסה גאוגרפית גדולה.

במהלך הסיור הציגו הנהלות בית החולים והמחוז את ההערכות העדכנית בתחום ההתמודדות עם וירוס הקורונה החדש, היערכות הכוללת הקמת אוהל ייעודי בבית החולים כרמל והערכות מרפאות הקהילה ברחבי המחוז לקליטת חולים בנפרד על פי הנחיות משרד הבריאות.

יו"ר הדירקטוריון יוחנן לוקר הביע את הערכתו על כך, שבהתאם למגמות ברפואה, מנותבים באיזור שירותים וטיפולים רבים למרפאות הקהילה, הודות לפעילות המשולבת בין בי'ח ומרפאות המחוז. בדברי הסיכום הוא התפעל ממה שהוא כינה 'הברק בעיניים' של הצוותים אותם פגש במהלך הסיור ואת מחויבותם למתן שירות איכותי לכלל מטופלי 'כללית'במרכז הרפואי 'כרמל' ובקהילה.

***סגנו החדש של ד'ר אבי גולדברג מנהל בי'ח 'כרמל' הוא הוא ד'ר בנידור רביב שממשיך את המסורת המשפחתית הרפואית והוא הוא דור שלישי של רופאים במשפחתו. אמו עדיין רופאה פעילה והמוטו שלו בחיים הוא לעזור כמה שיותר לאנשים רבים.


במסגרת תפקידו בהנהלת ביה'ח הוא יהיה אחראי על תחומים רבים וביניהם תחום שעת חירום של ביה'ח, ריכוז הטיפול בקורונה, אחריות על האגף כירורגי, ציוד רפואי וטכנולוגיות חדשות ותחומים נוספים. בתפקידו האחרון לפני הגעתו לכרמל היה ד'ר רביב מנהל המלר'ד של המרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם גם שימש כיו'ר ועד הרופאים של בית החולים.

ד'ר בנידור רביב בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון, עשה סטאז' בבית חולים רמב'ם, ובהמשך סיים התמחות ברפואה פנימית ו'התמחות על' ברפואה דחופה. הוא בעל תואר שני בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת חיפה, וביצע מחקרים קליניים ברפואה דחופה שהיא מטבעה מקצוע רפואי רחב מאוד שנושק לדיסציפלינות רבות, כמו גם עבודות הנוגעות לזרימת מטופלים במחלקה לרפואה דחופה.

בין הישגיו המקצועיים ניתן למנות את פתיחת תוכנית התמחות ברפואה דחופה במרכז הרפואי לגליל בניהולו של ד'ר מסעד ברהום, והכרה בחשיבות התחום, וכן הכנסת פרויקט עוזרי רופא ברפואה דחופה בשיתוף פעולה מדהים עם צוות הסיעוד.

לתפקידו החדש כסגן מנהל ביה"ח מביא ד'ר רביב ניסיון רב כרופא בית חולים עם ראייה רחבה של צרכי המערכת וכן צרכי הצוותים והמטופלים ובנוסף לכך נסיונו כמנהל מחלקה וכמי כיהן כיו'ר ועד הרופאים.


מודל לחיקוי עבור ד'ר רביב הם הוריו ואמו עדיין עובדת כרופאה למרות שהיא כבר בגימלאות ואף מתעדכנת ללא הרף בחידושים הרבים בעולם הרפואה ואף מעדכנת את בנה, לדבריו.

ד'ר בנידור רביב מספר על ד'ר שלומי ישראלית 'שלמדתי ואני עדיין לומד ממנו רבות, גם על התנהלות כבן אדם וגם באספקט המקצועי'.

.
בשעות הפנאי המעטות שנותרו לו אפשר לראות את ד'ר רביב חובב המרתונים, כשהוא רץ בגפו או עם חברים. תנו לו תחרויות ריצה בארץ או בחו'ל וזה עבורו 'ניקוי ראש' הכי טוב שאפשר, כך הוא מצליח לנקות את הראש ולשמור על הבריאות וגם על הכושר'.


על הבחירה בבי'ח 'כרמל' הוא אומר: 'בית החולים 'כרמל' תמיד היה מרכז של מצוינות בעיניי ובנוסף לכך הוא גם ידוע כבית חולים חם ומשפחתי. בעולם בו בבתי חולים רבים זה כבר לא המצב היום לצערי .החזון שלי הוא ליצור יחסי עבודה קרובים בין ההנהלה לשטח, לטובת המטופלים ובית החולים, להשיג תהליכים יעילים וזורמים ולנצל את יתרונות שירותי בריאות כללית כגוף גדול וחזק .

מנהל בי'ח 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג בירך את ד'ר בנידור רביב עם כניסתו לתפקיד הסגן החדש שלו : ד'ר רביב מהווה תוספת כוח משמעותית להנהלת בית החולים אני בטוח בתרומתו האישית והמקצועית לטובת כלל ביה'ח ומאחל לו הצלחה רבה'.


ד'ר רביב בן 44 גר בישוב נופית, נשוי ללריסה רביב העובדת כמורה בבית ספר בנהלל ואב לארבעה ילדים: יובל בת 15, יואב בן 13, והתאומות מעיין וטליה בנות 9.
ביקור במחלקה לניתוחי לב בכרמל. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

ביקור יו'ר הדירקטוריון יוחנן לוקר במרפאת איינשטיין בחיפה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

ד'ר אבי גולדברג מנהל בי'ח 'כרמל' וסגנו החדש ד'ר בנידור רביב. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   במהדורת החדשות של ערוץ 13 שודרה כתבה...
*   סמסו מברוק למנהל המרכז הרפואי לגליל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים