מישהו שהכרתי פעם. סיפורים מאת מיכל יודלמן או'דוויר. הוצאת 'אוריון'

14 סיפורים שקל לקרוא וגם להזדהות עם לא מעט מהם וכל אחד ימצא את מה שמתאים לו. הסיפורים שכתובים כמו כתיבה עיתונאית ומאחוריהם אכן עיתונאית לשעבר וכיום מתרגמת במהדורה האנגלית של העיתונים 'הארץ' ו'ניו יורק טיימס'

פורסם ב: 04/03/2020 16:52

מישהו שהכרתי פעם מאת מיכל יודלמן או'דוויר. הוצאת 'אוריון'
אישה פוגשת באופן מקרי את הבן של מישהו שהיה האהוב שלה בתקופת שירותה הצבאי. זה מחזיר אותה לעבר ומטלטלת את עולמה. זאת נקודת הפתיחה בסיפור הראשון . הסיפורים שלה מביאים דרמות המתקיימות בחיי שגרה כביכול. הם פותחים צוהר לנפש חסרת המנוחה של הדמויות, שכל אחת מהן תקועה או מחפשת משהו שאינו בר­־השגרה.

עיתונאית, המתאהבת בסוכן מוסד ונוסעת בעקבותיו לקהיר בעיצומו של האביב הערבי, עומדת לגלות שאהובה נחטף; אישה דכאונית, ששכלה את ארוסה במלחמת יום כיפור, רוקמת קשר עם מתנדב זר בן 17 , אישה אחרת נקלעת לשכונת רפאים בתל אביב , שם היא מוצאת תנועת מחתרת הפועלת ליצירת עתיד אלטרנטיבי. אלה רק חלק מהתרחישים המניעים את העלילות.

סיפורים מסוימים מפיחים חיים בעולם הולך ונעלם: ילדות בקיבוץ בתקופת הצנע; אהבה בימי קום המדינה.
עלילות אחרות מתרחשות על רקע אירועים אקטואליים כהרס העיתונות, רצח רבין ו'להבדיל' ילדה סודנית המתמודדת עם רדיפות גזעניות כנגד מהגרים ברחוב בו היא גרה בדרום תל אביב.

המחברת מגישה שלל של דמויות ומצבים נוגעים ללב. בספר אפשר לחוש את הגעגוע לתמימות שהיתה ואיננה עוד, לאהבה נכזבת, לארץ שהייתה ואיננה. הרבה רומנטיקה ואהבת הארץ יש בסיפורים שנכתבו במקור בשפה האנגלית ופורסמו בקבצים בשפה האנגלית. זהו ספרה הראשון של מיכל יודלמן או'דוויר. הספר מכיל 184 עמודים במחיר 70 ש'ח . להשיג בחנויות הספרים ובהוצאת 'אוריון'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   איך להכניס הומור ליום-יום שלך מאת...
*   לכבוש את ההימלאיה – לטייל עם מוגבלות...
*   חבורת האחווה - חרב הבדולח. ספרו של...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים