ענף הצעצועים שבאיגוד לשכות המסחר מפרסם את דירוג התחפושות הפופולריות לקראת חג הפורים הקרוב. כתבה: רונית קיטאי

כיצד השפיע נגיף הקורונה על התחפושות השנה? שאלנו את מאיר קלוגהפט יו'ר ענף הצעצועים באיגוד לשכות המסחר

פורסם ב: 26/02/2020 08:41

תחפושת נועה קירל. צילום :אתר התחפושות של שושי זוהר
נתח התחפושות ואביזרי פורים מוערך בכ- 15% מכלל מכירת הצעצועים בשנה והיקף המכירות עומד על כ- 200 מיליון ש'ח. הגידול ברכישות בייבוא אישי מחו"ל גרם לירידה ריאלית של קרוב ל 10% במכירה מקומית של תחפושות ואביזרים לפורים


ענף הצעצועים שבאיגוד לשכות המסחר מפרסם היום את דירוג התחפושות הפופולאריות לקראת חג הפורים:
בנים - גיבורי על , ספיידרמן, הפנתר השחור, באטמן, קפטן אמריקה.
בנות - נועה קירל, אנה ואלזה מפרוזן 2, נסיכות, דמויות פסטיגל, שוטרת.
מבוגרים: גיבורי על, דמויות אלווין, חיילים ושוטרים.
במגזר החרדי נמכרות התחפושות הקלאסיות של המלך אחשוורוש , אסתר המלכה ומרדכי היהודי.

לדברי מאיר קלוגהפט יו''ר ענף הצעצועים באיגוד לשכות המסחר ומנכ''ל שחק-נא 'כבר עכשיו, מספר שבועות לפני החג, הוקצו אזורי מכירה ניכרים בחנויות לטובת תחפושות ואביזרים לפורים. גם השנה, בעידן השפע, מתאפיינים הרגלי הצריכה בכך שקונים יותר מתחפושת אחת לילד. הדבר נועד לאפשר להחליף תחפושות לאירועים שונים, להצטלם וגם לא 'לאכזב' את הילד'.

מאיר קלוגהפט מסביר כי: 'בעקבות נגיף הקורונה, אנו עדים לשתי תופעות , הראשונה – פיגור גדול באספקת תחפושות ואביזרים מסין בייבוא אישי, והשני הוא הפחד להשתמש בתחפושות המגיעות מסין, וכתוצאה מכך רכישה מוגברת בחניות מקומיות.

נתח התחפושות ואביזרי פורים מוערך ב- 15% מכלל מכירת הצעצועים בשנה והיקף המכירות עומד על כ- 200 מיליון ש"ח. מחירי התחפושות האיכותיות נעים בין 150 ש'ח ל- 300 ש''ח. אולם, ניתן גם להשיג תחפושות לילדים במחירים החל מ-30 ש''ח.

לכאורה, עם שינוי הרגלי הצריכה והגידול באוכלוסייה, נתח מכירת התחפושות היה אמור לגדול משמעותית לעומת שנים קודמות, אך הוא חווה ירידה ריאלית של כ 10% , בעיקר בשל הגברת ההזמנות מאתרי הסחר המקוונים ורכישת מוצרים במחירים מוזלים, ללא מע"מ וללא עלויות בדיקות בטיחות בתקינה.

האפליה החמורה של העסקים המקומיים לעומת ספקי החוץ, המתבטאת לא רק בפטור ממע"מ ברכישה עד 75$ בייבוא אישי, אלא גם בצורך לעמוד בדרישות חוקיות היבוא ובבדיקות תקינה, כדי למנוע יבוא של תחפושות מסוכנות, דליקות, רעילות ועם חשש לחנק, לעומת יבוא אישי מחו"ל הפטור מדרישות אלה.

מידי שנה בחג הפורים נפגעים ילדים ובני נוער כתוצאה משימוש בחזיזים, זיקוקים, נפצים, קפצונים ושאר חומרי נפץ מאולתרים הנרכשים בדרך זו. שילוב של חומרים נפיצים אלו יחד עם התחפושות המובאות ללא בדיקה או תקינה, והעשויות מבדים וחומרים העלולים להיות דליקים – מצריך משנה זהירות. על כן, ענף הצעצועים באיגוד לשכות המסחר ריכז כללי התנהגות לקנייה בטוחה של תחפושות ואביזרים לפורים בחנויות ובאינטרנט:

כל צעצוע המותר בשיווק ובמכירה חייב בסימון כחוק עם הוראות אזהרה בעברית, ובצורה ברורה: שם היבואן, שם היצרן, כתובת, אופן השימוש והגבלות גיל. יש לשים לב במיוחד להופעת אזהרה בעברית להגבלת הגיל של תחפושת.

בוחרים וקונים תחפושת ואביזרים כגון מסכות, פאות או קישוטי ראש, המאושרים על ידי מכון התקנים ומסומנים כחוק בתווית הצמודה לתחפושת. על התווית חייבים להופיע פרטי היצרן והיבואן וכן הוראות אזהרה בעברית באופן ברור.

לא קונים ולא משחקים בשום חומרי נפץ לסוגיהם, כולל קפצונים, אקדחים ורובים הדומים לכלי נשק אמיתיים. מוצר שנרכש בדוכן ברחוב שאינו מוכר, עלול להיות מסוכן מאוד ואין להשתמש בו.

על הילדים להוריד את התחפושות וכל האביזרים הנלווים (פאות, מסכות) בעת משחק במתקני שעשועים.

איפור לפורים : ילדים הם בעלי עור עדין ורגיש יותר, ולכן צריך לשמור על עורם ביתר זהירות. לכן כשקונים איפור לחג חובה לבדוק שיש עליו אישור של משרד הבריאות, שהוא מתאים למגע עם העור ואינו גורם לגירוי.

תחפושות לפעוטות ולילדים מתחת לגיל 3 חייבות להיות ללא חלקים קטנים וללא גישה לחומרי מילוי, וכן ללא חוטים העלולים ליצור לולאה ולגרום לחנק. בשל כך יש לבדוק כי אין בתחפושת שרוכים ארוכים או מרכיבים קטנים.

ילדים מתחת לגיל 14 אינם רשאים להשתמש בתרסיסי אירוסול ואביזרי פורים המיועדים למבוגרים בלבד.

מומלץ לבדוק מול ספקי התחפושות את התאמת התחפושות לדרישות התקן האירופאי EN-71 שעליו מבוסס התקן הישראלי.חג פורים שמח ובטוח לכולם!
תחפושת חד קרן. צילום :אתר התחפושות של שושי זוהר

מאיר קלוגהפט. צילום : איגוד לשכת המסחר

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   רשת טיב טעם תקיים פעילות בכל סניפיה...
*   תיאטרון חיפה חוזר לבמה הראשית עם בכורה...
*   שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי, האחראית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים