השבוע ב'כללית' חיפה והגליל המערבי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

רונן נודלמן מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי מרוצה משיעור הקבילות היחסי הנמוך מבין קופות החולים. חוגגים ט'ו בשבט בסניף 'כללית' המחודש ברמות רמז עם כיבוד פירות יבשים למטופלים. ב'קראון פלאזה' חיפה נערך יום עיון לחולון סרטן שד גרורתי

פורסם ב: 18/02/2020 22:45

רונן נודלמן. צילום: דוברות 'כללית'
הדו"ח השנתי של משרד הבריאות קובע: 'כללית' עם שיעור הקבילות היחסי הנמוך ביותר מבין קופות החולים, כך גם אחוז הקבילות שנמצאו מוצדקות.

רונן נודלמן מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי: 'שיעור נמוך של קבילות והעובדה ששיעור הקבילות שנמצאו כמוצדקות אף הוא הנמוך ביותר בכללית מעידה על כך שאנו נותנים למטופלים שלנו שירות איכותי וקשוב ודואגים לכך שיממשו את זכויותיהם בשקיפות מיטבית'.

נתוני דו'ח משרד הבריאות שבוחן את הקבילות המוגשות אליו מראים כי גם בשנת 2018, כמו בשנים האחרונות, מציגה כללית את הנתונים הטובים ביותר הן שיעור הקבילות היחסי הנמוך ביותר והן בשיעור הקבילות שנמצאו כמוצדקות. הנתונים מראים כי שיעור הקבילות ל-1,000 נפשות מתוקננות בכללית עמד על 4.21 בעוד שבקופות אחרות שיעור הקבילות גבוה יותר ונע בין 4.61 עד 5.24 קבילות ל-1,000 נפש.


כמו כן, הדו"ח מלמד כי המספר הנמוך ביותר של קבילות הנוגעות לכללית הוגשו בנוגע לסל השירותים, טיפול מנהלתי וביטוחים משלימים (שב"ן), בדיקות מיילדות ופוריות, דימות, בדיקות מעבדה ועוד. מהנתונים עולה גם כי שיעור הקבילות שנמצאו כמוצדקות הוא הנמוך ביותר. בכללית מציינים בסיפוק, שנתונים אובייקטיבים אלה מעידים על מתן שירות איכותי וקשוב למטופלי כללית והקפדה על מימוש זכויותיהם בסל השירותים והביטוחים המשלימים.

מדובר בנתון מרשים במיוחד בהתחשב בכך שכללית היא קופת החולים הגדולה בארץ שמעניקה שירותי בריאות למעלה מ-4.6 מיליון לקוחות במערך הכולל 1,500 מרפאות בפריסה ארצית, אלפי מרפאות עצמאיות, 14 בתי חולים ציבוריים ומערך של חברות בנות: סמייל, משלימה, אסתטיקה ו'מור'. במחוז חיפה וגליל מערבי, הגדול בארץ, יש כ-760 אלף מבוטחים (יותר מקופת חולים קטנה ברמה הארצית), באיזור מגוון מאד מבחינה גיאוגרפית ודמוגרפית.

רונן נודלמן, מנהל כללית במחוז, מציין כי זה הישג ראוי לציון המעיד על רמת שירות והגינות גבוהה בהתייחס לכך ששיעור הקבילות כנגד 'כללית' שנמצאו כמוצדקות, הוא כאמור נמוך בהשוואה לכל קופת חולים אחרת.

***צוות מרפאת רמות רמז ערך בט'ו בשבט אירוע נטיעות. כידוע המרפאה חודשה לאחרונה לאחר שזכתה בשיפוץ מקיף ועכשיו יש לה גם גן פורח המקיף אותה. צוות המרפאה יזם אירוע נטיעות בט'ו בשבט ביחד עם המטופלים וכך נשתלו פרחים לרענון הגינה המקיפה את המבנה. הקהל נהנה מפירות יבשים ויחס חם ופעילות זו נערכה כחלק מהידוק הקשר עם הקהילה של צוות המרפאה והרצון לקיים פעילויות שיוצרות עבור המטופלים אסוציאציות חיוביות עם המרפאה ולא רק בהקשר של חולי. כמובן שעבודות הגינון תורמות מאד לרווחה הנפשית הן של הצוות המטפל והן של המטופלים.

***צוות המכונים האונקולוגים של כללית במרכזים הרפואיים 'לין' ו'זבולון' ערכו במלון "קראון פלאזה" בחיפה יום עיון לחולות סרטן שד גרורתי. היה זה במטרה להגביר את מודעות החולות לטיפולים חדשניים בסרטן שד גרורתי, לאיזון תופעות הלוואי של התרופות החדשות וגם כדי להעניק לנשים אחר צהריים מהנה עם הרגשת ביחד ותמיכה הדדית.

יזמו זאת ד''ר יוליה רוביצקי וד''ר שושנה קרן רוזנברג - אונקולוגיות בכירות במכון האונקולוגי של 'כללית' במרכז רפואי 'לין'. יום העיון הוקדש לחולות המטופלות במכונים האונקולוגיים הגדולים של כללית במרכז רפואי 'לין' ובקריית בריאות 'זבולון'.

הכנס החל בשתי הרצאות עיוניות בנושא סרטן השד שניתנו ע'י הרופאות המומחיות. לאחריהן, הירצתה העובדת הסוציאלית 'ס אולגה עגור, מנהלת השירות לעבודה סוציאלית ב'לין', בנושא סרטן ונפש. לאחריה הירצתה העובדת הסוציאלית טלי סטולובי על קשר בין לבוש לבין תפיסה עצמית ודימוי גוף.

לסיום, נהנו המטופלות מהדגמת איפור ושיפור חזות ע''י האחות אוקסנה שרייפר, אחות במכון האונקולוגי של 'כללית' ב'זבולו'ן שסיימה לאחרונה בהצטיינות את לימודיה בבית ספר לאיפור.המשתתפות נהנו מאווירת חופש מלווה בכיבוד טעים וזכו גם למענה אישי מהצוות בשיחות פנים אל פנים. האירוע המוצלח אורגן ע'י מיכל פרג מזכירת המחלקה האונקולוגית ב'לין' שדאגה גם לזימון המשתתפות ועידודן להגיע למפגש, יחד עם יהודית טפירו מנהלת הסיעוד במכון האונקולוגי ב'זבולון' וכן עם צוות האחיות והעובדות הסוציאליות במכונים.
יום עיון למטופלות במכוני האונקולוגיה במחוז. צילום: דוברות 'כללית'

ט'ו בשבט במרפאת 'כללית' רמות רמז. צילום: דוברות 'כללית'

ט'ו בשבט במרפאת 'כללית' ברמות רמז . צילום: דוברות 'כללית'

יום עיון למטופלות במכוני האונקולוגיה במחוז. צילום: דוברות 'כללית'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   נבחרו העובדים המצטיינים לשנת 2019 של...
*   חוקרים בפקולטה לרפואה ע'ש רפפורט בטכניון:...
*   במהלך ישיבת הנהלת 'כללית' במחוז חיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים