לא המרחק לא הזמן מאת: עדי מרקוזה הס.איפאבליש הוצאה לאור. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עודד הס

לאחר שנים ארוכות של פירוד זוג מאוהב שאיבד קשר זה עם זו, לא הפסיקו לחלום על האהבה שנעלמה. הם ,זכו להתאחד בנסיבות שרירותיות כמו אלה שהפרידו ביניהם. מחברת הספר עדי מרקוזה הס הכירה אותם היטב ויצאה בעקבות סיפורם שמעולם לא סופר במלואו ומתאר בסגנונה האישי את סיפור האהבה שהחזיקה מעמד נגד כל הסיכויים, שגם המרחק והזמן לא יכלו לה, ובעקבות זאת בחרה גם את שם ספרה

פורסם ב: 14/02/2020 16:19

עדי מרקוזה הס מחברת הספר 'לא המרחק לא הזמן' בהוצאת איפאבליש. צילום: עודד הס
זהו סיפור אמיתי על אהבתם הלא תיאמן של גבר ואשה, שמוראות המאה העשרים ניתקו אותם זה מזו. במשך 16 שנים הם חיו במקומות מרוחקים, בלי לדעת דבר איש על גורל רעותו, אך לרגע לא ויתרו על אהבתם ועל התקווה לשוב ולהתאחד. יונה נולד ביפו ב-1901. את רגינה, חלוצה שבאה לארץ ישראל מפולין, הכיר בתל אביב. כקומוניסטים שנרדפו על ידי שלטונות המנדט הבריטי עזבו את הארץ ב-1928 והשתקעו בפריז.

מלחמת האזרחים בספרד, ובהמשך מלחמת העולם השנייה, קרעו אותם זו מזו וכל אחד מהם היטלטל למקום אחר. יונה הגיע לברית המועצות, לאחר שנפצע ואיבד את רגלו, ורגינה חזרה לארץ ישראל, התגייסה לצבא הבריטי ושירתה במצריים.במשך שנים לא היה ביניהם קשר, וגם כאשר הגיע מכתב מקרי, כמעט לא ידעו דבר ממשי איש על גורל רעהו. הניתוק הממושך, המרחק העצום, חוסר הוודאות וקשיי החיים בעת המלחמה, כל אלה לא יכלו לאהבתם, גם לא מסך הברזל שירד על ברית המועצות מייד לאחר תום מלחמת העולם השנייה.
.
'לא המרחק לא הזמן' הוא רומן ביוגרפי שמגיש לקורא סיפור אהבה עוצמתי שעוקב אחר כל מה שקרה לזוג המאוהב במשך השנים. האמינות קיימת עוד יותר כאשר מבינים שמדובר בדוד ובדודתה של המחברת. עדי מרקוזה הס מצאה פיסות של סיפורים שבנו את השלד העובדתי של הספר. עם זאת, חלקים גדולים מהסיפור חסרים. המכתבים שכתבו זה לזו לא נשמרו ובני המשפחה הקרובים כבר לא היו בחיים כדי להוסיף לה מידע.

כדי להתגבר על הפערים של מה שיכול היה להתרחש, היא נעזרה בזכרונות שלה עצמה, ובאלה של קרובים מהדור השני. את השאר השלימה על סמך ההיכרות אתם, שלה ושל אחרים. גם המכתבים המופיעים בספר הם פרי דמיונה, אבל אילו היו מוצאים אותם, אפשר להניח שהיו דומים ברוחם למה שכתבה.אין וודאות שהדברים קרו בדיוק כפי שתיארה אותם, אבל הם יכלו לקרות כך. הספר מכיל 441 עמודים, 92 ₪


את הספר אפשר לקנות במהדורה דיגיטלית ומודפסת באתר איפאבליש ובחנויות המקוונות.

הקישור לקניית הספר באתר איפאבליש :

לאתר ההוצאה לאור:

www.epublish.co.il


****


מחברת הספר עדי מרקוזה הס נולדה בחיפה בשנת 1947. עד גיל שבע היא גדלה ברח' אחד העם 10 בשכונת הדר הכרמל בחיפה וחבריה הטובים באותם ימים היו אח ואחות תאומים ושמם אמנון ותמר. כאשר אביה המנוח שעבד באותם ימים כמהנדס בעיריית חיפה מצא מקום עבודה מתאים יותר בתל אביב, עקרה המשפחה מחיפה לרמת גן.

את העיר הנ'ל היא עזבה בגיל 23 כדי לגור בדירה עם שותפה בתל אביב. מאז חלף זמן רב והיא נשואה לקובי הס בעבר חבר קיבוץ רביבים, ולהם שלושה ילדים.מרקוזה הס מתגוררת עם משפחתה בהרצליה. שם המשפחה מרקוזה הוא מצד אביה ז'ל. מצד אמה המנוחה שם המשפחה הוא מוזס והיא היתה אחותו הצעירה של יהודה מוזס ז'ל, סבו של ארנון (נוני) מוזס. משפחה תקשורתית ביותר.

עדי מרקוזה הס עבדה בפרויקט הוראה באמצעות מחשב, תירגמה ספרי עיון של מדע פופולרי מאנגלית לעברית וכתבה ספרי ביולוגיה. היא עדיין עוסקת בתרגום. עיסוקה העיקרי כיום הוא תרגום מאנגלית לעברית של ספרי עיון פופולריים לקהל הרחב (בתחום הפילוסופיה, אבולוציה, מדע כללי, מדעי החברה ועוד), רובם עבור 'ספרי עליית הגג' וחלקם עבור הוצאת 'כנרת'. לעדי יש תואר שני בביולוגיה מולקולרית והיא כתבה מספר ספרים ללימוד הביולוגיה של האדם שזכו להצלחה רבה בקרב תלמידים ומורים.

בעבר עבדה במכון ויצמן, באוניברסיטה הפתוחה בכתיבת קורסים בביולוגיה, הייתה מורה לביולוגיה בבית ספר תיכון ברמת השרון וכתבה לומדות מחשב במדעי החיים.אין כמו עיתוי יום האהבה כדי לכתוב על אהבה כל כך חזקה.
לא המרחק לא הזמן מאת עדי מרקוזה הס. הוצאת איפאבליש

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   תעלומת צבעי הקשת הגדולה מאת ליטל אלפסי...
*   'מנהיגות עם נשמה' מאת שלומית וייס...
*   ששש... ספר ילדים מאת חגית אהרוני. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים