ערב הגאלה השנתי של העמותה לקידום החינוך תל-אביב יפו התקיים אתמול במתחם האירועים AVENUE שבקריית שדה התעופה. כתבה: מרב ימיני. צילום: אסף לב

יו'ר הערב היה עו'ד דן להט ומנחת הערב אסתי גינזבורג-קייזמן. על החלק האמנותי שלום חנוך מארח את אסף אמדורסקי. מי היו בין התורמים?

פורסם ב: 21/01/2020 11:00

אסף אמדורסקי, אסתי גיזנבורג, דן להט. צילום: אסף לב
העמותה חנכה בערב הגאלה החגיגי את המטבח המולוקולארי הנייד הראשון מסוגו בארץ, שנתרם ע'י איש העסקים מבוסטון, הפילנתרופ מרק גלפנד. באירוע שבו נכחו 1,500 אנשי עסקים מהארץ ומחו'ל נתרמו קרוב לשניים וחצי מיליון ש'ח לטובת פעילות העמותה.

כל הכנסות הערב הם קודש לפעילות העמותה בקרב ילדים ונוער בסיכון. ד'ר דוד פורטוביץ מייסד העמותה פתח : 'לאורך השנים הראתה העמותה את הישגי בוגריה המרשימים ביותר, הערב אנו דווקא רוצים לשים דגש על ההווה. על כך שהעמותה, בשלל תכוניותיה, מאפשרות לכלל משתתפי התוכניות לחצות בבטחה, בשמחה ובתקווה את ההווה. מתוך אמונה שלכל אדם, באשר הוא, מגיע לחיות את החיים בכבוד ובאיזון ומי שיש לו הווה על פי רוב גם יהיה לו עתיד'.

יו'ר הוועד המנהל של העמותה חיים הורביץ : 'אנו פועלים ללא לאות להבטיח שוויון הזדמנויות לכל מי שמזלו לא שפר עליו. לאורך השנים בגרו רבים בעמותה ואחוזי ההצלחה הגבוהים, מראים "שהשיטה" מוכיחה את עצמה. אנו שמחים לראות בקרב תומכי העמותה גם את הדור השני והשלישי שמעורב גם הוא בנתינה ובפרט בנתינה כלפי העמותה, זה בהחלט סימן יפה עבורנו. אפילו במשפחתי שלי, אמא שלי מעורבת, אני ואחיותיי וכעת גם ילדיי'.

במהלך הערב נחנכה מעבדת מדעים מטבח מולקולארי - ניידת ראשונה מסוגה בישראל, אשר יוענקו בה שיעורי העשרה לילדים בסיכון, במסגרת פעילות העמותה ובקרב תלמידי בתי הספר באזור יפו. לכבוד טקס הסרת הלוט מעל המעבדה, שהתקיים במהלך הערב, הגיע במיוחד מבוסטון התורם איש העסקים והפילנתרופ מרק גלפנד שתרם את המעבדה הניידת. זאת לאחר שלפני שנה בדיוק נחנכה מעבדת מדעים עם מדפסות תלת מימד במהלך ערב הגאלה הקודם. המעבדה פעלה ללא ליאות והגיעה למאות ילדים אשר הביעו עניין רב. תלמידים אשר בקושי מחזיקים 20 דקות בכיתה רגילה השתתפו בשיעורים של שעה ושעה וחצי ויצרו תוצרים מרהיבים.

השנה בחרה העמותה דרך שונה להציג את הדברים, בעזרתם של חבריק"תיאטרון קרובק, בניהולה של גב' דורית ניתאי - נאמן, הפועל שנים רבות בתל-אביב, במטרה לחבר את התיאטרון, גם לאוכלוסיות שלרוב אינן מצליחות לבקר בו. ההצגה מבוססת על סיפורים אמיתיים ועדויות מהמציאות שהעמותה מתמודדת איתן יום יום, ומצליחה לייצר בהם שינוי ותקווה. קמעשים קטנים-גדולים - יש לי חלוםק.

במהלך הערב הוענקו אותות כבוד: אות ידיד נפש ואות עמוד החסד הוענק לאגודת הידידים של העמותה בהולנד ולעומד בראשה מר ווים ואן דה – הוק. אות השותף החברתי ניתן לחברת הנדל'ן 'אבני דרך'. הבעלים והמנכ'ל יאיר כהן הכריז בהתרגשות רבה על הקמת קרן מלגות לתלמידים מתוך חזון החברה לצמצם פערים חברתיים והאמונה כי באמצעות החינוך ניתן לעשות זאת.

השנה העניקו חסות מרכזית בערב ליאוניד נבזלין, רפאל עגיב בעלי חברת קרקע ליסט, רן פרסברג - חברת בולטהאופ, ורד צרפתי מחברת הנדל'ן צרפתי וחברת אבני דרך.

עוד היו שם : עו'ד אייל רוזובסקי,, פרופ' יוסי וצביה גרוס, מר יואל וייס, עופר נמרודי, ערן גריפל בעלי חברת מנורה, עדי קייזמן, עו'ד נחום פינברג, אבנר סטפק בעלי מיטב ד'ש, הפילנתרופ יוסף בר נתן שהגיע עם בתו עו'ד אפרת בר נתן, אורית בנבנישתי מנכ'לית 'תיגבור', רואה החשבון יזהר קנה, שירלי ורפאל עגיב, רואה החשבון רונן בראל, רונן קאופמן בעלי קבוצת קאופמן , יזהר אפרתי בעלי 'יקב תבור' אשר תרם את כלל היינות, רז רון מנכ'ל תפנית דיסקונט, איש העסקים יונתן ונורית זלצמן, עו'ד יעלה מקליס ראש העיר יהוד מונוסון, טל אוחנה ראשהעיר ירוחם, לינדה בן-שושן, מהרטה ברוך-רון לשעבר סגנית ראש עיריית תל אביב , רן פרסברג, עו'ד טל בנד, משפחת איתני, אריה מנטקביץ, יאיר סרוסי, רפי סוויד, חגי בדש, ועוד רבים.את הערב הפיקה חברת ZEZE .
מימין לשמאל: יחזקאל פורטוביץ, יאיר סרוסי, עדי קייזמן. צילום:אסף לב

איה קרמרמן וזיו לנגר. צילום: אסף לב

מימין לשמאל :עו'ד אייל רוזובסקי, יחזקאל פורטוביץ, דן להט, רוית ועופר נמרודי. צילום :אסף לב

מימין לשמאל: אורית בנבינשתי, חיים הורוביץ, דן להט, עדי קייזמן. צילום: אסף לב

מימין לשמאל: חיים הורוביץ , דן להט. צילום : אסף לב

מימין לשמאל : הזוג וים וואן דה הוק ומייסד העמותה ד'ר דוד פורטוביץ. צילום: אסף לב

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   במועצה לישראל יפה חשפו בכירי לוריאל...
*   שר החינוך יואב גלנט, ערך היום ביקור...
*   שגריר הולנד בישראל הנס דוקטר ערך ביקור...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים