Deprecated: Function split() is deprecated in /home/rinunimc/public_html/Article.php on line 46
מה הסיבה לחיוכים הענקיים של קרין סבג בת ה-42? כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

קרין סבג עברה סרטן שחלה, ניתוח כריתה ולאר 20 שנות המתנה וטיפולים הצליחה קרין סבג ללדת תינוקת ראשונה ובריאה בבית החולים 'כרמל'. פרופ' עופר לביא שליווה אותה לאורך השנים, וד'ר מוטי ברדיצ'ב שפגש אותה במחלקה,היו שותפים לאושרה הרב וכך כל הצוות

פורסם ב: 20/01/2020 08:59

סיפרה אתמול בהתרגשות האם הטריה קרין סבג: 'למרות כל הקשיים שעברתי במהלך השנים, עודדו אותי ללא הרף בבבית החולים 'כרמל' ונתנו לי תקווה שהכל יהיה בסדר. פגשתי צוות מקצועי ונדיר שעזר לי להביא את האוצר שלי לעולם. אין לי מילים להודות למערך הנשים של בית החולים'.

כשקרין מחזיקה בידיה את התינוקת בת היומיים במחלקת היולדות של בית החולים 'כרמל' קשה שלא להתרגש מול מבול זרי הפרחים והבלונים המציפים את החדר . 20 שנה אחרי שגילו אצלה ממאירות שחלתית אשר בעטייה עברה ניתוחים, טיפולים כימותרפיים ועשרות טיפולים קשים ,למרות כל הקשיים וחוסר התקווה היא הצליחה לנצח את הסרטן ובגיל 42 היא חובקת תינוקת חדשה ובריאה שנולדה בניתוח קיסרי בבית החולים 'כרמל'.

מספרת קרין סבג: 'הכל התחיל לפני 20 שנה כאשר עוד גרתי באילת. בבית החולים 'יוספטל' גילו אצלי ציסטה קטנה ולא מזוהה. הם שלחו אותי לכריתת הציסטה בניתוח במחלקת נשים בבית החולים 'כרמל' ושם פגשתי את פרופ' עופר לביא שהיה אז רופא צעיר במחלקה, וכיום מנהל מערך נשים ויולדות של בית החולים'.

מסביר פרופ' עופר לביא: 'סיכויי ההחלמה מממאירות שחלתית מהסוג שהופיע אצל קרין לפני 20 שנה היו מאוד נמוכים עם פרוגנוזה לא טובה,אך לאחר דיון ותיכנון משותף הוחלט שלא להרים ידיים ונכנסנו עם קרין לתוכנית טיפולית בממאירות תוך ניסיון לשימור פוטנציאל הפיריון שלה. כמובן שבתוכנית הטיפולית לווה הצוות של מערך נשים את קרין באופן צמוד ולאורך כל הדרך'.

לאחר סדרת טיפולים כימותרפיים הציעו לקרין בבתי חולים אחרים להיכנס לטיפול כירורגי נסיוני אולם בהתייעצות דחופה עם פרופ' עופר לביא היא מחליטה לדחות ולוותר על הניתוח הניסיוני מה שבדיעבד התברר כהחלטה מאוד נכונה, שהצילה אותה כמו גם את עתיד פיריונה .

לדברי קרין סבג: 'החלטתי שאני הולכת אך ורק עם ההנחיות של פרופ' לביא ועם כל הצוות של בית חולים 'כרמל' ולפעול לפי מה שיגידו לי'.

אחרי שהוסברו לקרין כל הקשיים בכניסה להיריון ולאחר טיפולים כימותרפיים היא ממשיכה להגיע לביקורות ומעקב במשך שמונה שנים ברציפות מאילת לבית החולים כרמל בחיפה.

פרופ' עופר לביא מסביר :' אנחנו יודעים כי טיפולים בסרטן גינקולוגי עלולים לפגוע בפוטנציאל הפוריות של נשים בגיל הפיריון . הטיפולים הכימותרפיים ובמיוחד טיפולי הקרינה גורמים לפגיעה קשה ולפעמים בלתי הפיכה ביכולת השחלות לייצר הורמונים ובמקביל ליצר ביציות בשלות. מכאן שהסיכויים לנשים אשר עברו ניתוחים גינקולוגיים וטיפולים כימותראפיים נצפת ירידה משמעותית בסיכויים להיכנס להיריון. למרות הכל בבית החולים 'כרמל' אנחנו משקיעים מאמץ רב בחשיבה ובתיכנון של אפשרויות לשימור פיריון בחולות גינקואונקולוגיות.

במסגרת זאת, אנחנו מציעים לחולות סרטן מגוון רחב של אפשרויות לשימור הפריון דוגמאת הקפאת עוברים , קפאת ביציות, טיפול בכימותראפיה הממזערת את הפגיעה השחלתית, ניתוחים משמרי פיריון ואף הקפאה ושימור של רקמת שחלה כאשר הכל מבוצע כדי לאפשר גם לחולות עם ממאירות להרות בעתיד לאחר החלמתן ולהביא בסופו של יום תינוק בריא לעולם'.


בגיל 39 כאשר קרין סבג מבינה את הקושי שלה להיכנס להיריון בצורה טבעית, היא קיבלה המלצה מפרופ' עופר לביא לעבור טיפולי פריון. במסגרת זאת במשך שנתיים היא טופלה במכון להפרייה חוץ גופית. לאחר שנתיים של טיפולי פריון היא התבשרה כי הטיפול האחרון הצליח וכך נודע לה שהיא בהיריון.

מעדכנת קרין את תחושתה: 'כאשר שמעתי את הבשורה , לא היה גבול לשמחה שלי .מיד התקשרתי לפרופ לביא ושיתפתי אותו בבשורה המשמחת והוא הצטרף לשמחתי. לי היה ברור כי למרות שאני גרה כיום במרכז הארץ, הרי שאת הלידה אני אעבור אך ורק בבית חולים 'כרמל'.

בכל תקופת ההיריון קרין המשיכה בעבודתה בתל אביב כשאת הבדיקות החשובות במסגרת מעקב ההריון היא הקפידה לעשות רק בבית החולים כרמל. לאחר שבעה חודשי היריון ועבודה עם חיים רגילים נכנסה קרין למחלקה להיריון בסיכון והמתינה בשמירת היריון ללידה המצופה.

כשקרין עלתה לחדר הלידהואה פרופ' לביא שמלווה אותה בצמידות, כי התינוקת נמצאת במצג עכוז והוא החליט במקום לשנות את תוכנית הלידה, מלידה רגילה ללידה בניתוח קיסרי. קרין הועברה לחדר הניתוח הייעודי הנמצא בתוך מתחם חדרי הלידה ובניתוח קיסרי נולדת התינוקת במשקל 4.165 ק'ג, חייכנית ובריאה, לצהלת כל צוות הרופאים וחדר הלידה.

כשהיא מחבקת את התינוקת שלה ונרגשת כל כך אומרת קרין סבג: 'אין לי מילים להודות לפרופ' לביא ולכל הצוות הרפואי והסיעוד המדהים של בית החולים 'כרמל'. החוויה והטיפול בבית חולים זה הם יוצאים מן הכלל, היחס של כל האחיות וצוות הסיעוד פשוט מדהים גם בחדרי הלידה במיון נשים ובמחלקה.

כל היולדות יוצאות לאחר הניתוח והלידה עייפות וכואבות והצוות כאן מלא רגישות וסובלנות הן מרגיעות ונמצאות סביבי 24 שעות ביממה. אני ממליצה לכל יולדת לבוא ללדת ב'כרמל' כי זאת חוויה יוצאת מן הכלל . אני חושבת שלמרות כל הקשיים אסור לוותר וצריך לעשות הכל כדי להיות אמא. תאמינו בעצמכן לכו לאנשי המקצוע הכי טובים שיתנו לכם את ההרגשה והביטחון שאתן בידיים טובות כמו ההרגשה הטובה שהיתה לי ב'כרמל' למרות כל מה שעברתי'.
קרין סבג והתינוקת מוקפת בד'ר מוטי ברדיצ'ב מנהל אגף יולדות וצוות צוות התינוקיה ומחלקת יולדות של כרמל. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יוניבו משלימה שליטה בכל שרשרת הערך...
*   שני מכשירי דפיברילטור של מד'א הוצבו...
*   מד'א בחזית המאבק במניעת התפשטות נגיף...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים