6,000 ק'מ של הבטחה - רומן היסטורי מאת צביה גולן. עורך: אהרון לפידות. הוצאת 'קוראים'. כתבה: רונית קיטאי

זהו ספרה השביעי במספר של צביה גולן תושבת נהריה שבעת שביתה הוצף בשטפון שהתה בירושלים ,שם חתמה על ספריה ב'צומת ספרים'. כשחזרה הדרכים היו חסומות אך למזלה ב-106 הודיעו לה שהדרך נפתחת לתושבי נהריה למשך חצי שעה. כך חזרה הביתה ומצאה את בן זוגה שעסק בבעיית ההצפה שעבר הבית... ושאבתם מים בששון. על מה הספר?

פורסם ב: 13/01/2020 18:51

צביה גולן וספרה 6,000 ק'מ של הבטחה בהוצאת 'קוראים'
סיפורו יוצא הדופן של וולקה, גבר צעיר בן 19 מעיירה אוקראינית שעשה את הבלתי אפשרי, עזב את ביתו ויצא למסע רגלי בן 6,000 ק"מ, עתיר אירועים מסמרי שיער. זהו רומן על נחישות ואומץ ועל אהבה גדולה לארץ אחת, למשפחה אחת, ולאישה אחת.

הטרגדיות פקדו את ביתו של זאב (וולקה בפי אוהביו), בזו אחר זו: אחותו האהובה, חיה, נרצחה בידי פורעים בפוגרום בעיירת מגוריהם, אמו נפטרה, ואחיו נרצח בידי פושעים באמריקה. וולקה מחליט לקום ולעשות מעשה: לעזוב את מקום הולדתו שבאוקראינה ולצאת לדרך, לעבר ארץ ישראל, לעבר מסע שלא יאמן.

את המרחק, כששת אלפים קילומטרים, יעבור וולקה במסע רגלי פשוטו כמשמעו, ובדרכו יזומנו לו הרפתקאות מסמרות שיער. הוא יוכה, ייאסר, ירעב, יעונה ויישדד, אך גם ימצא את אהבת חייו, אשר יחד עם האושר הגדול, תגרום לו לייסורי מצפון ולתהפוכות נפש. לכל אורך המסע שנמשך כשבע שנים (החל בשנת 1923 עד 1930), ילווה אותו מלאך מגן, מלא שמחת חיים והומור, שבוחר לעזור לו מסיבותיו שלו, סיבות מרגשות ומסתוריות.6,000 ק"מ של הבטחה הוא רומן היסטורי בדוי, המבוסס על יומן חיים מרתק של זאב נדיב ז"ל. זהו סיפור יוצא דופן על נחישות, על אומץ לב ועל היכולת של גבר צעיר ואמיץ לעשות את הבלתי אפשרי.זהו רומן על אהבה גדולה לארץ אחת, למשפחה אחת, ולאישה אחת. הספר מכיל 400 עמודים במחיר 92 ₪, להשיג ברשתות ובחנויות הספרים.

צביה גולן, ילידת 1957, אם לארבעה וסבתא ל-17 נכדים, תושבת נהריה, היא דור שני לשואה, בעלת ותק של 38 שנים בחינוך המיוחד, עובדת כיום בעמותת "אנוש" המטפלת בפגועי נפש, ומעבירה סדנאות בכתיבה יוצרת. פעילה וכותבת קבועה במספר כתבי עת: jokopost, מוטיב, בין סגול ובין תכלת, גג, מאזניים. מבין ארבעת ילדיה אף אחד לא גר בנהריה. כאשר שבה לביתה המוצף עבד ללא לאות בן זוגה יאיר מלמד, עובד משרד הבטחון, שניקז את המים הרבים שהיו בשתי קומות ביתם במבואות הדרומיים של נהריה.

6,000 ק"מ של הבטחה הוא ספרה השביעי. קדמו לו: כביסה מלוכלכת (2008), קולות מן החדר (2010), חטאים קטנים (2011), תהומות (2014), מר מחסני (לילדים – 2015), דממת הספק (2017) – כולם בהוצאת "קוראים".
6,000 ק'מ של הבטחה מאת צביה גולן. הוצאת 'קוראים'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   לכבוש את ההימלאיה – לטייל עם מוגבלות...
*   חבורת האחווה - חרב הבדולח. ספרו של...
*   תורת המכירות. 18 צעדים מעשיים שיכפילו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים