'רק זה היה חסר לי' מאת סוניה יפעת יובל. הוצאת 'מדיה 10'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: חברת 'עננים'

'רק זה היה חסר לי' הוא רומן ביכורים של סוניה יפעת יובל, שדוחקת בגיבורת ספרה למצוא חלום חדש, לשחרר וללכת הלאה, ולהבין שגם אם בעלה עזב אותה לטובת אישה אחרת, אז מה? הכתיבה שלה מרגשת וקולחת כל כך שאין שום אפשרות להפסיק לקרוא עד תום את ספרה

פורסם ב: 03/01/2020 16:00

סוניה יפעת יובל עם ספרה 'רק זה היה חסר לי'. צילום: חברת 'עננים'
אפשר לתאר את הכתיבה שלה כמי שכותבת מ'הקישקע'. היא מודה כי הסיפורים שלה מבוססים על דמויות והם התרחשו במציאות אך את פרטיהם האישיים היא שינתה 'כדי לשמור על פרטיותם'.


סוניה יפעת יובל היא אישה יפה שקשה להאמין שהיא כבר בת 58. מי שנולדה בקריית אונו חזרה לשם לפני שלוש שנים לאחר שנים רבות בהם נדדה במקומות שונים בארץ .התחושה שלה היא כמו השיבה 'הביתה'.

במקצועה היא מאמנת אישית וזוגית, שהחליטה להגשים חלום נוסף – כתיבה. היא כל כך מוצלחת בתחום זה עד שהיא כבר שקועה בכתיבת ספרה הבא.סוניה יפעת יובל שהיתה נשואה במשך 20 שנה הכירה את שהפך לבעלה ואחר כך לאקס שלה, סוניה היתה בת 17 כאשר החלה לצאת אתו. מסתבר כי 20 הוא גם מספר השנים בהם היא גרושה.

לאחרונה היא נפרדה ממי שהיה בן זוגה במשך ארבע השנים האחרונות ולא שהיא לא ניסתה להילחם כדי שהזוגיות תצליח,אך כאשר הבינה שזה לא יהיה מה שהיא רוצה, היא שיחררה אותו מחייה.

מחברת הספר היא בת בכורה מבין ארבעת ילדי משפחת חשפיה שמוצאה מעיראק. האחים הם משה, סימה וקרן. הוריה, איילה חשפיה שעסקה בחינוך ועזרא חשפיה שעבד בחברת 'אסם' בבני ברק עודדו את בתם בתקופה הקשה בחייה. שני ילדיה כבר בוגרים ולהם הקדישה את ספרה. אלה הם שובל וסתיו גביש, ואותם היא מכנה 'ההשראה של חיי. בזכותם אני אמא ואישה טובה יותר'.


אז מה בספר?

מעצבת אופנה כבר לא תהיי, אמרה לעצמה טליה כשהבינה שהלך החלום. אם כך, היא חייבת להמציא לעצמה חלום חדש, במיוחד עכשיו, כשבעלה עזב את הבית לטובת אישה אחרת.אבל איזה חלום אפשר להמציא כשהמצב הכלכלי דוחק, וכששני ילדים בגיל ההתבגרות מלווים אותך לכל מקום? לשחרר וללכת הלאה, ולהבין שגם אם הוא עזב, אז מה?
במציאות האקס שלה עזב לטובת אישה אחרת שאותה נשא אחר כך לאישה. לאחרונה הוא התגרש ממנה.

'הספר נכתב ממעמקי לבי, ממקום חזק וטוב, לא קורבני, שמעלה את האפשרות שאם נביט על הדברים בעיין חיובית, הכל אפשרי, כולל המשפט 'לעשות מהלימון לימונדה'. אני רואה את ההודיה כחלק חשוב מחיי'.

'רק זה היה חסר לי' מאת סוניה יפעת יובל. הספר מכיל , 228 עמודים ומחירו 79 ש'ח בחנויות נבחרות. הוצאת 'מדיה 10'. הספר יצא גם במהדורה דיגיטלית.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'חיים בעיר' מאת ארז עמיר. ספר המיועד...
*   ספר חדש של ד'ר ניקולא יוזגוף-אורבך...
*   'כמה עובדות על ניהול' מאת עפר טל. הוצאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים