לנשים שמנסות להכנס להריון ולא מצליחות יש מיזם ייחודי בארץ ושמו ....'מעוברים'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: גיל דור

במיזם הפריון הייחודי בארץ מסייעים נבו רז, מטפל ברפואה סינית ומומחה לבעיות אורתופדיות ופריון, ותמר דרוקר, אחות מיילדת דולה ומטפלת ברפלקסולוגיה ובשיטות טיפול שונות, בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס

פורסם ב: 15/12/2019 16:28

נבו רז ותמר דרוקר בתישאול עם מטופלת במסגרת המיזם הרפואי 'מעוברים'. צילום: גיל דור
השניים מלווים את הנשים המנסות להיכנס להריון, לעבור בהצלחה את ההריון והם מלווים אותן בלידה ואחריה.
כמו גברים רבים בישראל נכנס נבו רז מספר פעמים לחדר הלידה עם אשתו, אבל לא רק כדי ללוותה במהלך הלידה, להחזיק את ידה ולעודד אותה, אלא כמטפל צמוד ברפואה משלימה שסייע להפחית את תסמיני וקשיי הלידות שלה.

הוא היה שותף פעיל ללידה באמצעות טיפולים משלימים שעד כה סייעו במהלך שלושה הריונות ושלוש לידות. רז, מטפל ברפואה סינית ומומחה לבעיות אורתופדיות ופריון, סייע בטיפולים משלימים ובליווי מקצועי שכלל: הפחתת עומס על עמוד השדרה והשכמות, טיפול בבחילות הריון, זרימת דם תקינה, התכווצויות שרירים וזירוז לידה.

תחום ההריון והפריון העסיק את תמר דרוקר מאז היותה ילדה. באחת מן המחברות שלה היא כתבה בגיל ילדות שהיא תהיה מיילדת כשתהיה גדולה. כשעברה בדיקות הורמונליות בגיל 16 בישר לה רופא הנשים תצטרך ליטול תרופות כדי להיכנס להריון. 'כנראה היו בתוצאות הבדיקות כמה ערכים שלא מתאימים לנורמה', אומרת דרוקר, אחות מיילדת מוסמכת מזה 14 שנה ומזה 23 שנה מטפלת בכירה ברפלקסולוגיה בוגרת מכללת מדיסין, וגם מטפלת במגוון כלים נוספים כגון: אקסס בארס, תטא הילינג, רייקי ועוד.


מזה כשנה עוסקים תמר דרוקר ונבו רז במיזם רפואי ייחודי מסוגו בישראל הנקרא: 'מעוברים'. מדובר בשיתוף פעולה מקצועי, אשר בזכות טיפולים משולבים אלה הצליחו המטופלות שלהם להיכנס להריון, כולל כאלו שעברו לפני כן טיפולים ללא הצלחה.

הייחוד של המיזם המשותף הוא בכך שכל אחד מהם הגיע מעולם הילודה והפריון. תמר דרוקר: ' כל אחד מאתנו בנפרד חווה הצלחות של נשים שנכנסו להריון אחרי ניסיונות רבים שלא צלחו, והחיבור בינינו מדהים וזורם לחלוטין. במסגרת 'מעוברים' אנחנו משלבים כוחות עם הרקע הרפואי שיש לכל אחד מאיתנו, ושילוב זה אינו קיים כיום באף מסגרת אלטרנטיבית בארץ. למעשה, זהו מכלול טיפולים אלטרנטיביים לאשה , מלפני הכניסה להריון ועד אחרי הלידה'.


נבו רז מסביר כי הוא ותמר דרוקר החליטו לשלב כוחות וליצור את המיזם, לאחר שהגיעו למסקנה ששילוב של טיפולים במקביל של דיקור סיני ורפלקסולוגיה גורם להשפעה מדהימה בכל הנוגע לבעיות פריון. הם גם גילו שטיפול משולב זה עוזר לבעיות מעיים, לבעיות שינה, לטובת הנפש והגוף ועוד. מספר רז: 'במהלך הטיפול המשולב תמר דרוקר עושה גם טיפול אקסס בארס, והכל ביחד יוצר שינוי מדהים במטופלת באופן מקביל ומדויק בטיפול ש'נתפר' עבורה לפי הצורך ומאיץ את התהליכים הטבעיים של הגוף לכיוון היעד הנכסף: עובר ברחם'.


לפני סדרת טיפולים עוברת כל מטופלת תישאול מקיף בקליניקה על ידי שניהם. לאחר שהיא נשכבת לראשונה על מיטת הטיפולים מודד לה רז מדדים סיניים של דופק ולשון, ובמקביל בוחנת דרוקר את כפות רגליה. במהלך הטיפול שם רז מחטי דיקור בנקודות מסוימות בגוף בתיאום עם דרוקר והטיפול שהיא מעבירה. לפני כל טיפול מתייעצים שניהם זה עם זו על מנת לתאם עמדות בנוגע לכל טיפול לאשה.

דרוקר ורז מסבירים כי הטיפול אפקטיבי כאשר הנשים עוברות טיפול משולב והן מכוונות מטרה ומעוניינות להיכנס להריון. 'נשים שלא מוכנות להיכנס להריון עלולות לחבל בתהליך זה. כך למשל, הייתה מטופלת שהגיעה אלינו לטיפול המשולב נכנסה להריון לפני שלוש שנים בעזרת טיפולי הפרייה וילדה תינוק. בעזרת חודש אחד של טיפולים אצלנו, במקביל לטיפולי הפרייה, היא הצליחה להיכנס להריון מיד אחרי הטיפול הראשון אצלנו'.

אחת המטופלות של רז ודרוקר שנכנסה להריון בעקבות הטיפולים מספרת כי הגיעה לטיפול המשולב עם הרבה מחסומים אך גם מלאת תקוות. 'הייתי בתקופה סוערת רגשית ופיזית והתחושה הייתה שאין ברירה ושאני חייבת לעשות משהו. המטרות הטיפוליות העיקריות היו להרגיש יותר טוב, לטפל במיגרנות ולהסדיר ולארגן את המחזור החודשי , התאמת ביוץ לאמצע המחזור וקיצור ימי דימום. כבר אחרי הטיפול הרגשתי רוחות של שינוי, ובעיקר תחושת איזון וסדר בגוף, בראש ובלב. אני מרגישה יותר עירנית, פעילה יותר בערבים, מתעוררת בקלות יותר בבקרים והשינה יותר רציפה'.


דרוקר ורז, כיצד מגיבות נשים שמגיעות אליכם לטיפול משולב שמועבר בו זמנית על ידי גבר ואישה?

'המטרה של מיזם רפואי משותף זה היא להביא את האישה למצב של הריון, ללוות אותה במהלך זה וגם לאחריו. היא מקבלת את הכל במקום אחד, כשכל אחד מאיתנו מביא לחדר הטיפולים את הייחודיות שלו. כך למשל, יש לנו מטופלת דתיה שעוברת אצלנו תהליך. בהתחלה היא הרגישה מאוד נבוכה, אך ככל שעובר הזמן היא מרגישה בטוחה יותר וגם זה שאני נוכחת במהלך הטיפול מרגיע אותה. נבו רז שם לה את המחטים במהלך הדיקור ויוצא מהחדר, ונכנס אליו רק בסוף הטיפול כדי לבדוק האם צריך לחזק או להחליש את עוצמת הטיפול'.

תמר דרוקר בת 42, שבעבר עבדה כמיילדת בבית חולים, כאחות במרפאה לבריאות האישה בקופת חולים כללית וכמומחית בפוריות הריון ולידה, מודה כי זה יחסית נדיר שמטפלת פוריות היא אחות, מיילדת וגם דולה. 'לפעמים הכניסה להריון מושפעת מהמצב הרגשי בו נמצאת האישה, וגם לגבר יש השפעה. אם לאחד מבני הזוג יש בעיה רפואית כלשהי, פחד מההורות או פחד מההריון עצמו, זה עלול לגרום לבעיות בכל מה שקשור לכניסה להריון'.


תמר דרוקר גדלה בבית דתי בראשון לציון ולמדה באולפנת צפירה. הוריה עלו לארץ מארגנטינה והיא סיימה את התואר הראשון שלה מאוניברסיטת בר אילן בחוג המשולב במדעי החברה (פסיכולוגיה, סוציולוגיה וקרימינולוגיה) בשנת 2001 וארבע שנים לאחר מכן סיימה את לימודי הסבת אקדמאים לסיעוד.

בגיל 30, כשכבר הייתה אחות, יצאה לטיול מקיף במזרח הרחוק במשך עשרה חודשים בתאילנד, קמבודיה, ויאטנאם, לאוס, נפאל והודו. לדבריה 'עברתי תקופה קשה והחלטתי להגשים חלום ולצאת לטיול הגדול שלא הגשמתי אחרי השירות הלאומי. בכל מקום מצאתי את עצמי עוזרת למטיילים, מגיעה לבתי חולים ואפילו תרמתי דם לילד נפאלי חולה לוקמיה עם אותו סוג דם כשלי'.


כאשר חזרה מהטיול הארוך במזרח התחילה את לימודי המיילדות, ועברה את המבחן המעשי כשהיא נמצאת בהריון בחודש השלישי. לאחר לידת בתה הבכורה, החלה לעבוד כמיילדת והביאה אתה לחדר הלידה זווית הוליסטית, מכילה וטבעית.


שני ילדיה של דרוקר נולדו באותו היום .ב-21 בנובמבר ובאותו בית החולים, בהפרש של שבע שנים. הבן נולד לפני שנתיים בלידת ואקום, למרות שהרופאים בבית החולים התעקשו ליילד אותה בניתוח קיסרי. בתה נולדה לפני שבע שנים בניתוח קיסרי, בעקבות סיבוך בלידה. בגיל 40 החליטה דרוקר לא להשאיר את בתה לגדול לבדה, ובצעד אמיץ הביאה לעולם את בנה בהורות משותפת. זאת למרות הרקע הדתי שלה, היותה לא בזוגיות ובמצב מאתגר לגידול ילדים לבדה כאם חד הורית. ההריון השני לא היה פשוט וכלל שמירת הריון, וחודש לאחר הלידה נפטר אביה והיא הייתה צריכה לגדל ילד נוסף לבדה ולהתמודד עם האבל הטרי על אביה.


תמר דרוקר מספרת כי כדולה היא אוהבת ללוות את הנשים בהן היא מטפלת במהלך ההריון, כולל עיבוד חוויות מהלידה הקודמת שלהן עם כל הפחדים והחששות ולקראת הלידה או ההריון הבא. היא גם מעבירה קורסי הכנה מותאמים אישית לזוג או ליחידים. 'בלידה עצמה אנו מתמקדות בלידה ולא בדברים שמסביב שעלולים להפריע. כמובן שכשמתעוררות בלידה שאלות בנוגע לנושאים רפואיים שונים, אני נותנת להן מענה כאחות מיילדת מוסמכת יחד עם הצוות הרפואי, ויחד עם זאת אני נשארת מקור לכוח ולעוצמה ליולדת על מנת לבטא את רצונותיה ולסייע לה לחוות את הלידה הטובה ביותר עבורה. אני עושה זאת באמצעות טיפולי אקסס בארס, דמיון מודרך ועיסויים במהלך הלידה ושיטות נוספות שמאפשרות לידה עוצמתית וקלה יותר'.

בעקבות הטיפולים בפוריות אצלה בקליניקה, היא פיתחה שיטה שבאמצעותה היא מעבירה טיפולי רפלקסולוגיה בשילוב אקסס בארס, שבעקבותיהם יוצאים המטופלים עם תחושת ריחוף. הטיפולים מיועדים לנשים ולגברים הסובלים מהפרעות בשינה, פחדים, קשב וריכוז, כאבים ברגליים, פיברומיאלגיה, בעיות במעיים, הפרעות בווסת, כאבי ראש ועוד. "שמתי לב להשפעה של הטיפולים על נושא הפוריות, הייתה לי מטופלת שהגיעה לטיפול כזה ובמהלכו שאלתי אותה באיזה שלב של הביוץ היא נמצאת. לפני כחודש היא גילתה שהיא בהריון טבעי לחלוטין בגיל 46'.

נבו רז בן 40 ממודיעין, נשוי ואב לשלושה, מטפל ברפואה סינית מזה 12 שנה באמצעות דיקור וצמחי מרפא. בין מטופלותיו נמנות נשים הסובלות מבעיות פוריות ביניהן : ורידים בולטים, הפלות חוזרות, שחלות פוליציסטיות (כשהגוף מייצר הרבה ציסטות באזור הרבייה), מחיצות ברחם, בעיות הורמונליות, ומטופלים הסובלים מבעיות פריון כמו: כמות זרע, איכות, גודל וצמיגיות הזרע ועוד. הוא גם מסייע לנשים שצריכות ללדת בעזרת טיפולים משלימים המזרזים את הלידה, במקום שיקבלו זריקת פיטוצין הגורמת להתכווצויות מלאכותיות של הרחם ובעקבות זאת לכאב בלתי נסבל ליולדת.

נבו רז נולד וגדל בירושלים בהר צופים, בסמוך לאוניברסיטה העברית, שהפכה לנוף ילדותו, במיוחד בשל העובדה שאמו עבדה כאם הבית במעונות הסטודנטים באוניברסיטה. כבר מגיל צעיר קיבל תגובות מסביבתו ומחבריו על כך שיש לו מגע ייחודי ורגישות אחרת. הוא שירת בתפקיד פיקודי בחיל הנדסה קרבית. לאחר שסיים את לימודי התואר הראשון בכלכלה ובמזרח אסיה באוניברסיטה העברית, החליט לפתח את אהבתו לרפואה הסינית. הוא למד סינית והשיג ויזה לסין בה התגורר במשך שנה.

במהלך שהותו בסין חווה רז חוויה מכוננת, כאשר קלקול קיבה חמור ריתק אותו למיטה. אחרי שלושה ימים בהם השתמש בתרופות מערביות מהארץ שלא עזרו לו, לקח אותו חבר סיני לחנות קטנה וחשוכה ללא שלט בכניסה. 'שנינו נכנסנו דרך דלת שלא ראיתי אף פעם, למרות שגרתי באזור במשך חצי שנה. מבט אחד בלבד של אדם זר מאחורי הדלפק הספיק לו לזהות שאני סובל מבעיה קיבתית. הוא לקח מכמה מגירות כל מיני צמחים, הכין לי מרקחת רפואית מצמחי מרפא והכריח אותי לשתות מולו, מבלי לדעת מה זה. בבוקר לאחר מכן קמתי חדש עם אנרגיה של 100 אחוז ויותר, ובעיקר רעב גדול אחרי שלא אכלתי במשך שלושה ימים'.

עם חזרתו לארץ נשאר מקרה זה בזיכרונו, והוא התחיל לעבוד כמטמיע תוכנת חשבונאות בחברת הייטק ידועה. 'זו הייתה עבודה עם הרבה אינטראקציה עם אנשים, אבל ידעתי שלא אצליח לשרוד במקצוע זה. עברתי כמה עבודות עד שעבדתי כסוכן שיווק של ספרים בהוצאות ספרים גדולות וידועות. כנראה שהבזקים מאותה חוויה מכוננת בסין צצו בראשי במהלך העבודה, וכשהבנתי שאני צריך משהו לנפש התחלתי ללמוד קורס שיאצו, שלמעשה הציל את חיי כי הייתי במרוץ עכברים לכיוון אפור במיוחד, הכניס צבע לחיי ואיפשר לי לבטא את יכולותיי המקצועיות והאישיות'.


אחרי שנה זנח רז את כל העולם הקודם שהכיר והתחיל ללמוד רפואה סינית ובמקביל עבד כמטפל שיאצו. במהלך לימודיו שנמשכו ארבע שנים התחיל לעבוד בקופת חולים 'כללית', למרות שעדיין לא סיים את לימודיו. זה קרה בעקבות טיפול מקצועי שהעביר למנהלת מרפאה של רפואה משלימה ב'כללית' שגרם לה להכיר ביכולותיו המופלאות.

במקביל ללימודי הרפואה המשלימה פתח קליניקה פרטית במודיעין, בה הוא מעביר מגוון טיפולים הנותנים מענה למגוון בעיות שונות באורתופדיה : ידיים, רגליים, עמוד שדרה, גב, בעיות פריון, בעיות הורמונליות ובעיות פנימיות כמו: סוכרת, לחץ דם גבוה, פיברומיאלגיה, ועוד.

לשאלות :

נבו רז, טל': 050-8440960תמר דרוקר, טל': 054-3180733בפייסבוק:

https://katzr.net/c17d7a
נבו רז ותמר דרוקר בטיפול משולב במסגרת המיזם הרפואי 'מעוברים'. צילום: גיל דור

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מרפאת כללית רפואה משלימה חוזרת לפעילות...
*   'כללית' מוסיפה עוד קומה למען מטופלי...
*   יום הולדת עם קישוטים ופרחים באמבולנס,כך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים