'אופי טופי מלכת היופי' מאת אופירה עזריאלי וד'ר נעמי אפל. איירה מיכל גליק. הוצאת ספרי 'ניב'

כשאופירה עזריאלי אז אופירה כהן, הייתה בת תשע שאלו אותה אם היא בהריון. הילדה העגלגלה שלמדה לאהוב את עצמה בצל אידיאל היופי והגזרה,הפכה להיות סופרת שעוזרת לילדים לחזק את הערך העצמי שלהם, לצד שינוי הרגלי תזונה.מאכלים בריאים במקום ממתקים מזיקים

פורסם ב: 15/12/2019 09:31

אופי טופי מלכת היופי. כתבו אופירה עזריאלי, ד'ר נעמי אפל. איורים מיכל גליק. הוצאת ניב
כידוע תזונה והשלכותיה משפיעות רבות על ילדים, הורים והיחסים ביניהם. איך אפשר לסגל לילדים תרבות אכילה טובה ובריאה? מה נכון להגיד לילד שלועגים לו על רקע המראה החיצוני? וכיצד לגשת אל נושא התזונה באופן מועיל ובונה ומבלי לגרום לנזקים? ספר ילדים חדש מסייע לשנות תפיסה ביחס למזונות השונים תוך טיפוח אהבה וקבלה עצמית, ומלמד את הילדים ואת הוריהם שפת אכילה חדשה

אופי טופי היא ילדת מלאת יופי, שמאוד אוהבת לאכול ממתקים ואביה נהג לפנק אותה עם ים של ממתקים וגם חטיפים מלוחים בשפע. הרבה מאוד קלוריות ואפס בתזונה בריאותית. . בהרפתקה מודרכת עם פירות אדיבים והורים אוהבים היא מגלה את סוד הבריאותונים וגם את אוצרותיה הפנימיים, אשר בזכותם היא מרגישה יפה מבחוץ ומבפנים.

אופירה (כהן) עזריאלי בעבר בעלת משרד יחסי הציבור המצליח 'פרופיל' ששיתף פעולה עם אתר 'רינונים' שנים רבות בטרם היה באינטרנט אלא בעיתונות הכתובה, עד שלימים סגרה את משרדה והעובדים שלה הפכו ברובם ליח'צנים עצמאיים והיו גם שנעלמו מהרדאר.

שותפתה לכתיבת הספר ד'ר נעמי אפל היא מומחית בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי שמעניקה טיפים ותובנות להעלאת הערך העצמי של הילדים.

לספר עולם תוכן באפליקציית גרייט בוקס, חוויה סיפורית שמשלבת בין הטקסט למולטימדיה ממנה הם יכולים להנות תוך כדי ו/או לאחר הקריאה. בין היתר, הילדים והוריהם יוכלו להנות משעת סיפור עם הסופרת בעודם מדפדפים בבית יחד עמה, שיר על גיבורת הספר, שיח מונחה על החוזקות האישיות של הילדים, פעילות גופנית מומלצת כתוספת לשינויי התזונה ועוד.

לספר מצורפת הדרכה להורים ובה כלים שיסייעו להם לטפח תרבות אכילה מאוזנת ובריאה בבית, וכן לנהל שיח בונה ומחזק עם הילדים כך שירגישו טוב עם עצמם ועם גופם. באפליקציה נלווה לכך ריאיון מצולם עם ד"ר נעמי אפל אשר מעניקה להורים כלים יישומיים נוספים להעלאת הערך העצמי של הילדים.

את האפליקציה GREATBOOX אפשר להוריד חינם ותחכה לכם שם הפתעה, מבטיחה אופירה עזריאלי המסבירה כי במהלך הקריאה בספר יופיעו אייקונים. בשלב השני תכנסו לנגן אשר באפליקציה ואז בשלב האחרון צפו במדיה וחזרו לקרוא בספר.59 עמודים -74 ש'ח בחנויות הספרים המובחרות. הוצאת ספרי 'ניב'.

אופירה עזריאלי ילדותה כילדה עגולה מאושרת ושמחה היא ההשראה מאחורי הסיפור. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות. כתבה את ספר הסיפורים הקצרים "פירורים של חום". את הפירורים שאספה לאורך שביל חייה, היא מפזרת כעת בסיפורים ובהרצאות לקהל הרחב.

ד'ר נעמי אפל מומחית ומדריכה בטיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT), עו'ס, מנהלת מכון שיטות, מנהלת אקדמית של המגמה לטיפול הורי, זוגי ומשפחתי בתוכנית הישראלית להכשרת מטפלים התנהגותיים קוגניטיביים בתל השומר, מרצה בפקולטה לרפואה, אוניברסיטת ת"א. חיברה שבעה ספרים לילדים, הורים ומטפלים, בהם רב המכר: "לדבר CBT עם הורים וילדים'.

'הספר מכבד את רגשות הילד, הוא מעניין ומהנה ומתאר ילדה העוברת לאכילה המקדמת בריאות, הערכה עצמית ומודעות עצמית. הוא מגדיר במילים חדשות את מושג האכילה הבריאה ומעניק תפקיד חשוב להורים בתהליך זה'.

פרופ' זאב צ'רלס גרינבאום, לשעבר ראש מכון ע"ש האריס לגיל הרך, המחלקה לפסיכולוגיה, האוניברסיטה העברית בירושלים.


'אופי טופי היא אני, אלא שלא ידעתי שאני מלכת יופי, אלא רק בגיל מבוגר. הספר נוגע בציפור נפשם של ילדינו: הנראות שלהם, יחס הסביבה אליהם ובעיקר יחסם אל עצמם. הספר עדכני, מתאים לעידן המודרני וראוי שהספר יהיה בכל ספרייה. אני ממליצה בחום'.

מיכל דליות ('סופר נני'), אשת חינוך ותקשורת.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   תעלומת צבעי הקשת הגדולה מאת ליטל אלפסי...
*   'מנהיגות עם נשמה' מאת שלומית וייס...
*   ששש... ספר ילדים מאת חגית אהרוני. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים