העיתונאי דורון הרמן ראש דסק הפלילים של חדשות 13 היה אורח 'מועדון תרבות' של 'מרכז פנורמה' חיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

יש סקופים מרעישים שרשומים על שמו וביניהם פרשת המיסרונים בין השופטת רונית פוזננסקי כץ ליועץ המשפטי של הרשות לניירות ערך עו'ד ערן שחם-שביט , פרשת האונס שהיה או לא באיה נאפה, פרשת הרצח ב'בר-נוער' ועוד. דורון הרמן מספר זאת בצורה מרתקת וגם אם ידעת פרטים לא מעטים, הוא חושף את הדרך בה ביצע זאת ומשאיר קהל ששותה בצמא את דבריו

פורסם ב: 26/11/2019 20:25

אפרופו פרשת המסרונים הנ'ל יש לי שינוי פרטי משלי על המשפט של פעם 'החיים והמוות ביד הלשון' . מהו? 'החיים והמוות ביד המיסרון'... קניתם?!

לדורון הרמן יש תובנות על כל פרשה שחקר והביא אותה כסקופ. הוא בנה את עצמו מהתחלה ממש. כנער שגדל בפרובינציה, כי מה לעשות נצרת עילית, גם אם שיניתם לה את השם לנוף הגליל היא עדיין רחוקה מהעיר הגדולה. הוא ביצע תחקירים אישיים כדי לגלות מה יכול לעזור לו בידע שחסר לו כמי שלא נולד בארץ ותחומים רבים חסרים לו כדי להשלים את הפאזל של החבר'ה.

אז הוא בירר ושאל כל מי שהוא מכיר שאלות שאולי יעזרו לו לעבור את המשוכה בבחינות הקבלה לגלי צה'ל והוא התקבל. מסתבר שביצע כבר אז תחקירים בטרם ידע בכלל שזה מה שהוא עושה. בחור כשרוני להפליא וגם חרוץ מאוד שהתגלה במפגש כמי שניצב על שתי רגליים איתנות ולא 'מעופף' או 'עף על עצמו'.


כאשר דורון הרמן נסע בזמנו ככתב לחו'ל זה היה ממש באופן מקרי. כתב אחר היה אמור להיות שם אך לא היתה לו ויזה לארה'ב ולכן פנו לדורון הרמן בשאלה אם יש לו ויזה לארה'ב. כאשר התשובה היתה חיובית מצדו שלחו אותו לעלות על המטוס והתוצאה בין היתר היתה שהוא ערך ראיון עם שגריר סוריה באו'ם בתקופה בה דני גילרמן כיהן כשגרירנו באו'ם.


קורע מצחוק הוא דורון הרמן. למה? כי הרומני מלידה הציג את עצמו בפני השגריר הסורי כמי שמראיין עבור רדיו רומני והשגריר השיב לשאלותיו, עד אשר קלט בזוית העיין את הסיטואציה שגרירנו באו'ם דאז דני גילרמן ,וזעק בעברית לעבר הכתב הנלהב: 'תחזור לקבוצה!'.


השגריר הסורי קלט את המצב, נאלם ונעלם ואילו את דורון הרמן השעו עקב כך מהגשת החדשות וכל הפרשה התרחשה ממש בסמוך לשחרורו מהשירות הצבאי. יצא לו רק לטובה. כאשר משהו טוב קורה , כאילו מהשמיים שולחים לנו את האותות וכך פנו אל הרמן שני ערוצים והציעו לו עבודה.

הוא החל לשדר בערוץ 10 וכיום כמובן בערוץ 13 ודורון הרמן סיפר לקהל כי לדעתו הנוער כיום צופה ביותר מדי פורנו אפרופו פרשת האונס שהיה או לא היה באיה נאפה. הוא דיבר על בית המשפט, פרשת בזק-וואלה, להב 343 ועוד.

הוא שפע שבחים למי שהיה הממונה עליו באותם ימים גולן יוכפז שהוא עיתונאי ועורך מוערך ולא רק בעיניו. כנ'ל הוא היה בעיני העורך שלי לשעבר ב'העולם הזה' רפי גינת. השבחים היו בין היתר כי גולן יוכפז פסק שזו זכות הציבור לדעת ופירסם את פרשת המיסרונים בין השופטת רונית פוזננסקי-כץ לבין התובע עו'ד ערן שחם שביט.

היו עוד פרשיות נוספות שעליהם שמעתם,ראיתם וקראתם וגם הגילויים הללו רשומים על שמו. על כך הוא גם התבדח : 'היום כאשר רואים אותי הופכים מיד את הסלולרי כדי שלא אראה מה כתוב שם'.

דורון הרמן (33) נשוי לדנה נחום-הרמן שגם היא בכירה בחדשות 13, כתבת-מגישה ועורכת. הם הורים לבת ובדרך בת נוספת.הוא גם גילה לקהל כי תוכנת ווטסאפ היא הכי נפרצת...

מי שנולד בעיר יאשי ברומניה ועלה בשנת 1994 היישר לנצרת עילית, מתבדח על התקופה בה חי בעיר שרובה אוכלוסיה מרומניה 'וכולם הצביעו לראש העיר נצרת עילית מנחם אריאב ז'ל במשך 30 שנה. הוא אגב היה ראש עיר טוב מאוד העיד עליו. הרמן שגם בנעוריו התבלט והיה יו'ר מועצת התלמידים של בית ספרו וגם של תיכוני רשת 'אורט' שירת בגלי צה'ל בתפקידים שונים. הוא הספיק לשמש ככתב לענייני תחבורה, כתב לענייני צבא וביטחון ועורך-משנה ביומן הבוקר של גלי צה'ל, בהגשת מיכה פרידמן ולאחר מכן בהגשת גולן יוכפז. לאחר שירותו הצבאי החל לעבוד בערוץ עשר ושימש כעוזר לעורך המהדורה המרכזית.


נדמה שזה קרה מזמן אך זה היה בפברואר 2018 כאשר דורון הרמן חשף התכתבות בווטסאפ בין שופטת המעצרים בתיק 4000, רונית פוזננסקי-כץ מבית משפט השלום בתל אביב, לבין היועץ המשפטי של רשות ניירות ערך, עו'ד ערן שחם-שביט. בעקבות גילוי הפרשה השניים הושעו מטיפול בתיק ופוזננסקי-כץ הועמדה לדין משמעתי..

מאז אפריל 2019 הוא גם משדר ברדיו 103 אף אם בתוכנית 'הפליליסטים'. הוא שאמרתי. בחור מוכשר וחרוץ להפליא שהודיע לקהל שרצה לשאול שאלות רבות כי הוא ממהר לנסוע לסקר את ההפגנה בירושלים.
הכתב דורון הרמן ראש דסק הפלילים בערוץ 13. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל לימור כרסנטי מנהלת יח'צ מרכז פנורמה, ראש דסק הפלילי בערוץ 13 העיתונאי דורון הרמן והעיתונאית רונית קיטאי עורכת אתר הסלבריטאים הארצי רינונים. צילום: תמר סלאלחה

לימור כרסנטי מנהלת יח'צ מרכז פנורמה ואורח מועדון תרבות של מרכז פנורמה חיפה כתב ערוץ 13 וראש דסק הפלילי בערוץ זה דורון הרמן. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל לימור כרסנטי, דורון הרמן ותמר סלאלחה ממשרדה של לימור כרסנטי. צילום :רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הקרן לחיפה גייסה תרומות להקמת ספריית...
*   מיזם '20 דקות-זוז!' ממשיך להתרחב. עיריית...
*   מנהיג חדש לתלמידים ולנוער בישראל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים