אשת העסקים החיפאית אורלית אוקוביץ' הקימה אימפריה שכולה הצלחה עם 'ביו סקלפצ'ר'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רונית קיטאי,משה מעוז, שרה איקו

הערב היא ציינה 20 שנות עבודה בתחום בריאות הציפורניים ועשתה זאת בחודש המודעות לסרטן השד. את האירוע המיוחד ערכה אורלית אוקוביץ' ליד כתות הלימוד של 'ביו סקלפצ'ר .היה זה ערב שכולו תרומה ונתינה, כולל הרצאתו של ד'ר עבד אגבריה מנהל מחלקת אונקולוגיה בבי'ח 'בני ציון'

פורסם ב: 28/10/2019 23:51

רחבת ביו סקלפצ'ר בדרך העצמאות בחיפה ורכבים עצרו שם למראה הבלונים הרבים ושפע הנשים היפות. צילום: משה מעוז
לפני למעלה מעשרים שנה נסעה אורלית אוקוביץ' לדרום אפריקה שם למדה את תחום הלק המיוחד לציפורניים מבית היוצר של חברת 'ביו סקלפצ'ר',כזה שמחזיק מעמד לתקופה ארוכה והתגובות של כולן היתה 'וואו' אחד ענק. חצי שנה היא שהתה בדרום אפריקה ולמדה את התחום על בוריו. חרוצה כמו נמלה מה שגרם להתלהבות ממנה ע'י בעלי חברת ביו סקלפצ'ר , קרל ואלמיין שולץ, ובתום הלימוד הממושך הפכה אורלית לזכיינית שלהם בישראל. אגב, הלק שלהם עשוי על בסיס טבעי וזה אחד מהיתרונות הגדולים שלו.


כמה אומץ יש לאישה הזאת קשה להאמין. כאמור היא למדה את התחום כשהיא נמצאת בארץ זרה, מדברת בשפה זרה. גרושה מאז שמלאו לה 35 שנים ועם שני בנים נפלאים אשר שניהם נשואים. פיטר אוקוביץ' (37) רואה חשבון שהפך אותה לפני שלושה חודשים לסבתא מאושרת לאיתן אוקוביץ' בן שלושה חודשים, ואדם אוקוביץ'(33) רואה חשבון בחברת 'פלוריסן' במת'מ שגר בנאות פרס.

הערב עשתה אורלית אוקוביץ' הכל כדי שהמסר יועבר נכון כי בני הזוג שולץ תורמים כל יום אחוז אחד מהרווחים של המכירות בכל מדינה בה נמצאת נציגות שלהם, לטובת מלחמה בסרטן באותה מדינה. כך הם עושים כבר 35 שנים ואורלית תרמה למחלקה האונקולוגית ב'בני ציון' בחיפה. לא להאמין מה ששמעתי אך זה בהחלט מחמם את הלב. ד'ר עבד אגבריה מנהל המחלקה האונקולוגית במרכז הרפואי 'בני ציון' ומוערך מאוד בתחומו, גם אהוב מאוד בשל אישיותו הקורנת וטוב הלב שהוא מקרין. עד כדי כך שאחת מהמוזמנות לערב לחשה באוזניי כי אמא שלה היא שכנתו לבית ומכל השכנים מפתח הבית שלה נמצא אצל בני הזוג אגבריה שהיא כה אוהבת וכל כך סומכת עליהם. זה אומר הכל.

תחילת העבודה של אורלית (זה שמה מלידה. ר.ק.) היתה מעל סנדויץ' בר במרכז הכרמל, שדרות הנשיא פינת רחוב דרך הים ושם פעלה במשך עשר שנים. לאחר מכן שש שנים ב'מרכז פנורמה' ומזה ארבע שנים היא בדרך העצמאות בעיר התחתית. המשרדים שלה ממוקמים בדרך העצמאות 63 ושלושה בתים ליד זה נמצאים כתות הלימוד שלה, בדרך העצמאות 59 בחיפה. מקום שכל כך נעים לשהות בו עד שהמחשבה שעוברת לך בראש היא למה שבכלל ירצו לסיים ללמוד שם?!

היתה הרצאה מאלפת של ד'ר עבד אגבריה מנהל מחלקת אונקולוגיה במרכז הרפואי 'בני ציון' על הצורך בבדיקות שגרתיות בתחום סרטן השד לצורך גילוי מוקדם אם חלילה מישהי חלתה והיום מסתבר שגיל הנשים חולות הסרטן רק יורד. 'לצערי סרטן השד היא המחלה השכיחה והקטלנית אצל נשים ואנחנו עושים מאמצים שיגיעו לבדיקה בגיל מוקדם יותר כי זה משנה חיים. כל אישה מעל גיל 50 חייבת לעבור בדיקה שכזאת. לפני 20 שנה כשהתחלתי לעבוד במרכז הרפואי רמב'ם היו רק חולות מבוגרות עם קבוצת סרטן מבחינה גנטית. הכל כבר השתנה בשנים האחרונות ולכן שמחתי להיענות להזמנתה של אורלית אוקוביץ' כדי להרצות על כך ומודה לה על היוזמה.

אני מוכן להרתם לכל משימה על מנת להעלות את המודעות לגילוי מוקדם של המחלה והמשימה שלנו לא קלה. היום השתתפתי במבצע 'הקש בדלת' עם ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם והצ'ק הראשון שקיבלנו היה מעיריית חיפה' הוא סיפר בהתרגשות.


אורלית אוקוביץ' התגרשה בגיל 35 ממיכו אוקוביץ' אבי ילדיה שעובד בתחום המלונאות באילת, אך נשארה אתו ביחסים נפלאים ורואה בו תמיד אחד שהוא חלק ממשפחתה.לפני חמש שנים היא סיימה את פרק ב' שבחייה שאתו היתה במשך 20 שנה, אך מעדיפה לשמור את פרטיו חסויים. בתחום העבודה היא למדה להאציל סמכויות כי גם כך היא עובדת כל כך הרבה שעות ביממה ונותנת הרבה כבוד לסיגל אורן מנהלת רשת 'ביו סקלפצ'ר שמטפלת בנושאי האדמיניסטרציה.


הערב הוצגו גם שני הציורים שקנתה אורלית אוקוביץ' כתרומה לאגודה למלחמה בסרטן לערב שהתקיים ב'ספורטן' בניהולה של ענבר בן דור בחיפה והופק ע'י זאזא כהן.האורחים והאורחות האזינו להרצאה המאלפת של ד'ר עבד אגאבריה ונהנו מהקיירטינג עם האוכל הטעים להפליא שכולו על טהרת הבריאות שהוכן ע'י השף אבי פטל 'פטל שף' (טל. 052-3724934) שבעבר עבד כשף במרכז הרפואי 'בני ציון' וכיום שף פרטי עצמי.הוא קטף מלא מחמאות על הכיבוד הטעים.אבי פטל מינוס עשרות קילוגרמים שהשיל מעליו, נשוי ואב לבת 21 ובן 16, נשוי לגרפיקאית עדית פטל העובדת במשרד 'פוליפלקס' חזר לאחרונה מתחרות 'איש הברזל'.


בתום הערב היה קבצן רעב שחיכה זמן רב עד שהאירוע יסתיים וביקש אוכל. אורלית טובת הלב הוציאה לו צלחת חד פעמית בעזרת חברתה מזה 30 שנה, אסיה שושן (מנהלת תוכנה להחתמה דיגיטלית למתווכים) והן הגישו לו צלחת חד פעמית עם מלוא המטעמים שהיו שם. מי יודע מתי בכלל זכה לאוכל כזה?!.

היה גם המקעקע משה אלול מהקריות שסיפר כיצד הוא מקעקע פטמות של חולות סרטן, והאזינו לו אנשי תקשורת, בלוגר ובלוגריות שהגיעו מתל אביב ובין המאזינות היו רחלי בן גלים, נטע פלג, חני לביא, סמדר גוטמן , עו'ד לימור מגן שמחכה לראות אם תזכה להכנס לכנסת וזה תלוי מה יהיה מצב הקולות של אביגדור ליברמן. הגיעו גם צילה ברוך פעילה חברתית ועוד. המוזמנים זכו להיכרות אישית עם מוצרי 'ביו סקלפצ'ר' וגם לצילומים על גבי מגנטים שביצעה פנינה בונד החיפאית וגם צילומים מוצמדים על עץ. היה ערב קסום ומרגש.
{
אורלית אוקוביץ' ביו סקלפצ'ר. צילום: רונית קיטאי

אורלית אוקוביץ' ביו סקלפצ'ר בשיחה עם ד'ר עבד אגאבריה מנהל מחלקה אונקולוגית במרכז רפואי בני ציון. צילום: רונית קיטאי

ד'ר עבד אגאבריה מנהל המחלקה האונקולוגית ב'בני ציון'. צילום: רונית קיטאי

צילום: משה מעוז

צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל אסיה שושן וסמדר גוטמן. צילום: רונית קיטאי

אורלית אוקוביץ עם בנה הצעיר רואה החשבון אדם אוקוביץ'. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל אורלית אוקוביץ', מירי ארבל שסיפרה על עצמה וכיצד החלימה ממחלת הסרטן .צילום: רונית קיטאי

לבושה בצבע ורוד , צבע חובה להגיע לאירוע כפי שהיה רשום על ההזמנה. כך נראתה עו'ד לימור מגן. צילום: רונית קיטאי

צילום: שרה איקו

אורלית אוקוביץ' וסיגל אורן. צילום: משה מעוז

בלונים עם כיתוב של ביו סקלפצ'ר פוזרו באירוע. צילום: משה מעוז

השף אבי פטל שחזר מתחרות איש הברזל. צילום: רונית קיטאי

ליד מכללת ביו סקלפצ'ר. צילום: שרה איקו

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע במרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית...
*   מה עשה אלי בין מנכ'ל מד'א בקליניקה...
*   מרפאת כללית רפואה משלימה חוזרת לפעילות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים