אליק בלס (42) מנכ'ל משותף ב'לאפייט' הוא ספורטאי בנשמה.כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלבום פרטי, רונית קיטאי, מירי כדורי

מה הקשר בין ניהול לספורט? כיצד הכיר את אשתו האוסטרית היפהפיה מרים שעשתה 'עלייה' לישראל. סיפור בהחלט לא שגרתי וגם על פתיחת סניף נוסף של 'לאפייט' בעופר גרנד קניון חיפה

פורסם ב: 15/08/2019 11:17

אליק בלס מנכ'ל משותף בלאפייט עם רעיתו מרים בלס ושני בניהם. צילום: אלבום פרטי
אליק בלס,דור שלישי בתחום הנעליים במשפחתו, נשוי למרים ואב לשני בנים ספורטאים :דניאל בן 10 וטומי בן 8. לדברי אליק בלס: 'ספורט אצלנו בבית זה ערך עליון. מבוקר עד ערב כולנו נושמים ,אוכלים ,מדברים ,משחקים בכל ענפי הספורט... עם כדור.

בכל חופשה אנחנו מחפשים ...מגרש. מצדי שיהיה מגרש כדורסל ,כדורגל ,כדורעף וטניס, ואני מלווה את הבנים שלי לכל אימון שלהם כי בעיניי זה כייף,גאווה וגם מעניק לי זמן איכות הכי טוב בעולם אתם'.

אז כיצד הכרת את אשתך?

'את ואני מכירים הרבה מאוד שנים, וזה היה בדיוק בשנה שאתר 'רינונים' עלה לאויר, כלומר בשנת 2002. באותה תקופה אני וחבר טוב שלי החלטנו לנפוש באיטליה, ב'קלאב מד'. סגרנו את כל הפרטים חוץ מהתשלום. ביום הייתי אמור לשלם, נכנס אלינו לסניף לאפייט בקניון ,חבר נוסף שטייל שם וקפץ לבקר אותי.

כדרך אגב הוא שאל אותי מה קורה עם חופש? אתה רוצה שניסע לאיזה שהוא מקום ביחד ? אמרתי לו שאני עומד לשלם היום ושהוא מוזמן להצטרף אליי ואל חבר אחר שלי לנסיעה לאיטליה, והוא אישר לי.בינתיים החבר הראשון בדק הצעת מחיר נוספת על קלאב אחר בתורכיה והעדיף שננפוש שם. התחלנו להתווכח, כי אני דווקא רציתי מאוד את 'קלאב מד' באיטליה ואיכזב אותי מאוד להרגיש שהוא 'הורס' לי את התוכנית. אין לי מושג איך זה קרה כי זה מאוד לא אופייני לי ,ומצאתי את עצמי מוותר לו.

כך בשניה האחרונה החלטנו לנסוע לקלאב רובינסון בתורכיה ואז למזלי הכרתי שם את מרים, אשתי המדהימה. זה קרה בעת ששהינו בקלאב, והחבר שהצטרף ברגע האחרון יצר קשר ראשוני (פלרטוט) עם מרים , בחורה אוסטרית יפהפיה , והכיר לנו אותה.

ברגע בו נפגשו העיניים של שנינו, בום. קופידון פגע בנו. החבר קלט זאת מיד והפעם היה זה הוא שויתר. במשך יומיים של חופש בילינו כל הזמן ביחד, מרים ואני עד שהגיע רגע הפרידה ובדמעות כל אחד מאתנו שב לארצו.

בזמנו ,זה היה נראה בלתי אפשרי להמשיך את הקשר כי לא היה אז ווטסאפ ושיחות הטלפון היו יקרות כל כך. אבל אבא שלי, רפי בלס, האמין שזה אפשרי והעניק לי את הבטחון בהמשך הקשר. היינו על קו וינה -תל אביב במשך שנה ואז זכיתי להפתעת חיי. מרים עלתה לארץ. מסתבר שסבתא שלה גרה בישראל לשם הגיעה לפני 20 שנה, גם כן בגלל האהבה. הסבתא החליטה להישאר ואלה לא סיפורי סבתא....

מאחר ואני ספורטאי בנשמה, גיליתי כי אביה של מרים, גרהרד, הוא שחקן ברידג' מהטובים באוסטריה ומשתתף קבוע ב'מכביה' בישראל . הוא נפגע בזמנו באסון 'גשר המכביה' כאשר הוא ובני נבחרת אוסטריה נפלו לירקון (אוסטריה אחרי אוסטרליה ) בעת התמוטטות הגשר והוא אכן נפצע בלסת ועבר סדרת טיפולים בישראל.

אז מה הקשר בין ספורט לניהול ?

מגיל 8 עד 17 הייתי שוער כדורגל ואז שיחקתי במשך שלוש שנים כדורעף. בגיל 20 נכנסתי חזק לכדורסל וכך אני עושה עד היום. הספורט העניק לי הרבה כלים לנהל את 'לאפייט' בתחומים שונים. אני רואה את הניהול ב'לאפייט' כסוג של ספורט ואת שמכירה אותי שנים רואה את החיוך המרוח על הפנים שלי, ותביני שאני קם כל בוקר עם החיוך הזה.הסיבה היא שאני מגיע לעבודה כדי לעסוק בדבר שאני הכי אוהב.

אני שומע הרבה ספורטאי עבר שמדברים על קריירות,.רואה הרבה ספורט ומשם אני לוקח השראות ,דוגמאות וישר מביא אותם לידי ביטוי במגרש הפרטי שלי , 'לאפייט'. אז איך תפיסת הניהול שלי בלאפייט באה לידי ביטוי? אתן לך דוגמא הישר מעולם הספורט: יש שחקנים (חברי צוות 'לאפייט' ),קהל ( לקוחות 'לאפייט') מגרשים/איצטדיונים (סניפי 'לאפייט' ), משחקים ( ימי מכירות ) אימונים ( הכשרות מנהלים /חברי צוות ) גביעים ומדליות (הגעה ליעדים ! קבוצתיים ואישיים).


אנחנו השחקנים במגרש צריכים לתת את השואו לקהל על מנת שהוא יבוא בהמוניו ויקנה כרטיסים (נעליים). אני רואה חשיבות רבה בניהול על בסיס שיתוף פעולה בין כל השחקנים והמאמן (מנהל הסניף /מנהל בכל תחום ברשת ) ,בדיוק כמו שחייב להיות קשר טוב יעיל ומקצועי בין ספורטאי למאמנו,אחרת קשה יהיה להצליח.

כמו בספורט, ידוע שלניצחון יש כנפיים ואי אפשר לאחוז בו לאחר שהשגת אותו. ככה גם ב'לאפייט'. כאשר סניף הגיע ליעד. אז חוגגים, נהנים, מרוצים ומהר מאוד נוחתים לקרקע וממשיכים ליעד הבא.
התפיסה שלי היא כמו בספורט. אם אתה מתאמן נכון (מכשיר חברי צוות) , מפתח אסטרטגיית משחק ,מאמין בה והולך עם הדרך האמיתית ,הכנה,המקצועית והמכבדת (את חברי הצוות ואת הלקוחות ) - נכבוש את היעדים .נציב יעדים חדשים ..יותר גבוהים ,נתגבר על מכשולים ,נמשוך יותר קהל חדש ,נשפר את החוויות של הקהל הנאמן לנו והכי הכי הכי חשוב, נהנה וזה מבחינתי הבסיס שמוביל להכל -ההנאה מהדרך'.

לאחרונה פתחה רשת הנעליים והתיקים 'לאפייט' Lafayette Italy את הסניף השמיני שלה בעופר גרנד קניון בחיפה בהשקעה של 450 אלף ש'ח . החנות משתרעת על 100 מ'ר וממוקמת בקומה השניה. הסניף מעוצב בקו עיצובי חדש המציג קווים אלגנטיים ונקיים וחללי תצוגה נגישים.

ניר ברקן מנכ'ל עופר גרנד קניון חיפה ברך אותם על הצטרפותם לקניון ואלינור בלס מנהלת השיווק של 'לאפייט' (ואחותו של אליק בלס.ר.ק.) סיפרה כי 'הרשת מכניסה רוח עיצובית חדשה לכלל סניפיה'.לרגל הפתיחה יערכו מבצעים, הנחות והטבות בסניף החדש.
אליק בלס והבנים הספורטאים. צילום: אלבום משפחתי

אליק בלס בסניף לאפייט ב'מרכז פנורמה' בחיפה. צילום: רונית קיטאי

אליק בלס מנכ'ל משותף בלאפייט והעיתונאית רונית קיטאי עורכת אתר רינונים. כשנכנסה לקוחה והתעניינה באחד התיקים לא היסס אליק ולקח תיק צבעוני בידו והציג לה אותו. צילום: מירי כדורי

אליק בלס ובניו ספורטאים. צילום: אלבום משפחתי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור צרכנות :
*   מבצע מיוחד לכבוד חג סוכות יתקיים בחברת...
*   איל מקיאג' IL MAKIAGE מציגה את מראה האיפור...
*   אתמול נערכו בישראל צילומי ׳אתגר המיליון׳...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים