המרפאה המשופצת של 'כללית' בכרמל הצרפתי בחיפה נחנכה מחדש בטקס חגיגי. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

בין המברכים היו שניים ממטופלי המרפאה: שופט בית המשפט העליון בדימוס סלים ג'ובראן וישראל זינמן, שהיה מבוני המקום לפני 50 שנים כאשר עבד ב'סולל בונה'. מי מבכירי ה'כללית' היה בטקס?

פורסם ב: 12/08/2019 10:09

מימין לשמאל ד'ר סילבי שילר, רונן נודלמן, ד'ר לילך צולר. צילום: רונית קיטאי
המרפאה הותיקה של 'כללית' ברח' זאב ז'בוטינסקי בכרמל הצרפתי שופצה בצורה מרשימה וזה כולל הנגשה מיטבית, בהשקעה של מאות אלפי שקלים . המרפאה מתאפיינת בשילוב של איכות מקצועית גבוהה, כפי שמעידים הציונים הגבוהים להם היא זוכה במדדי איכות.

בסניף זה קיימת אווירה משפחתית וחמימה של מרפאה שכונתית והרבה מחמאות הרעיפו על ראשה של יפה דהן המנהלת האדמיניסטרטיבית של המרפאה וכן על הצוות כולו כולל כמובן הסגל הרפואי. על כך מעידים כל המטופלים כאחד. מאז השיפוץ נוצרה מחלקת ילדים נפרדת ומעוצבת בהתאם לקהל המטופלים הצעיר והמבנה כולו, שהוקם כאמור לפני למעלה מ-50 שנה, קיבל חזות צעירה ועדכנית.

פתחה את הטקס המנהלת הרפואית של הסניף , ד'ר סילבי שילר , שהודתה לעושים במלאכה, להנהלה ובעיקר לחבריה לצוות על כי המשיכו להעניק שירות וטיפול טוב גם במהלך החודשים הארוכים של השיפוץ.

ד'ר רחל דהן מנהלת מינהלת חיפה, שפועלת באותו המבנה, הביעה הערכה רבה לצוות שמתבלט ברמתו המקצועית והדגישה כי עתה התוכן האיכותי קיבל גם כלי נאה לרווחת המטופלים.מרגש במיוחד היה לשמוע ברכות מפי שניים ממטופלי המרפאה: שופט בית המשפט העליון בדימוס סלים ג'ובראן אשר מטופל במרפאה מזה 25 שנים וציין בדיוק שנתיים לפרישתו לגימלאות. סלים ג'ובראן החמיא מאוד לשירות הניתן במקום, ובעיקר ציין את המנהלת האדמיניסטרטיבית המיתולוגית של המרפאה, יפה דהן שמקבלת את הפונים בחיוך מאיר פנים ודואגת לתת שירות מיטבי, כך גם מנהלת המרפאה ד'ר סילבי שילר וכל חברי הצוות האחרים.

התרגשות רבה עוררו דבריו של ישראל זינמן בן 94 אשר עלה לארץ בגיל שנה ומטופל במרפאה מאז פתיחתה לפני 50 שנים. הוא שיתף את הקהל בחוויותיו כמי שהשתתף בהקמת המבנה המקורי כאיש 'סולל בונה'. חזותו של הדובר מעידה שהוא אכן מטופל היטב במרפאה ובגילו המופלג הוא ניצב זקוף, מקריא ללא משקפי קריאה וגם שיתף את הקהל ברהיטות בחוויות מהמקום מאז הקמתו ועד היום. הוא הצטרף לברכות ולתודות וציין את השירות המעולה הניתן במרפאה.

אחרון המברכים היה רונן נודלמן, מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי, שציין כי מדובר במרפאת בוטיק והוסיף דברי שבח לצוות. הוא הדגיש כי מדובר במהלך נרחב של 'כללית' בחיפה וברחבי המחוז, שבו שורה של מרפאות שהוקמו באמצע המאה שעברה עוברות בינוי מחדש, תוך התאמתן לעידן החדש, כולל הנגשה מיטבית ושמירה על פרטיות. בנוסף, 'כללית' ממשיכה להתעדכן ולפתח שירות בהתאם לשינויים בעיר ואף הקימה ומקימה מרפאות חדשות בשכונות חדשות וגדלות.

מרפאת כרמל צרפתי מעניקה שירות ל-3,960 מבוטחי 'כללית', עם צוות הכולל שלושה רופאי משפחה, רופא ילדים, בית מרקחת ומשרד, כך שמטופלים מקבלים ליד הבית שירות כולל תחת קורת גג אחת.

עוד נראו בטקס ד'ר לילך צולר מנהלת רפואית מחוז חיפה וגליל מערבי . ד'ר צולר היא נכדתו של האמן המפורסם אבשלום עוקשי ז'ל שהיה מורה לציור בבי'ס 'רמז' אשר שכן לפני שנים ברח' מסדה 8-10 בהדר. על שם אבשלום עוקשי ז'ל קרוי מוזיאון לאמנות בעכו, העיר בה פעל שנים רבות. אמה, חמוטל לבית עוקשי ז'ל נפטרה לפני שנתיים.

לד'ר ניר לויתן מנהל מרפאת יוליוסבורגר של 'כללית' סיפרתי כי אבי היקר, יצחק רוטנברג ז'ל היה המנהל האדמיניסטרטיבי של המרפאה אותה הוא מנהל, בתקופה בה שכנה ברח' התיכון בנוה שאנן (לפני תפקידו זה היה אבי המנוח מעצב אופנת סריגים ובעל מפעלי סריגה בהדר באותם ימים.ר.ק.)

פגשתי שם גם את רן אהרון מנהל אדמיניסטרטיבי מחוז חיפה של 'כללית' וקודם מנהל אדמיניסטרטיבי של המינהלת. המשעשע הוא שצילמתי אותו בדיוק ליד דלת חדרו לשעבר, בו פועלת כיום בתפקידו הקודם ד'ר רחל דהן מנהלת מינהלת חיפה וקודם מנהלת מינהל הקריות.

היו עידו פז יועץ מלווה במינהלת חיפה, מזכירות הסניף בתיה דרזי ורינת ארז, הרוקחת האחראית טטיאנה אוסטרובסקי שאמה היא רוקחת ונכדתה לומדת רוקחות בירושלים כדור שלישי במשפחתה.אכן גאווה. דוברת 'כללית' במחוז חיפה והגליל המערבי יוכי באואר היתה שם וגם צבי מינקוביץ' ממחלקת הבטחון ועוד. הרבה בריאות זה הכי חשוב וגם אסתטיקה שעכשיו נמצאת שם בענק.
מימין לשמאל רונן נודלמן מנהל מחוז חיפה והגליל המערבי של 'כללית', שופט בית המשפט העליון בדימוס סלים ג'ובראן והמנהלת האדמיניסטרטיבית של סניף הכרמל הצרפתי,יפה דהן. צילום רונית קיטאי

שופט בית המשפט העליון בדימוס סלים ג'ובראן ורונן נודלמן מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי. צילום: רונית קיטאי

ד'ר רחל דהן ורן אהרון. צילום: רונית קיטאי

עידו פז יועץ מלווה במינהלת חיפה ויפה דהן המנהלת האדמיניסטרטיבית של כללית בכרמל הצרפתי בחיפה. צילום רונית קיטאי

רונן נודלמן וד'ר רחל דהן. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל רונן נולדמן, ד'ר ניר לויתן, ד'ר לילך צולר, ד'ר סילבי שילר. צילום :רונית קיטאי

רן אהרון ויפה דהן. צילום: רונית קיטאי

דוברת 'כללית' במחוז חיפה והגליל המערבי יוכי באואר. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל ד'ר לילך צולר, ד'ר רחל דהן וד'ר ניר לויתן. צילום: רונית קיטאי

מברך וקורא ללא משקפי קריאה ישראל זינמן בן 94. לצדו הרופאה שלו ד'ר סילבי שילר מנהלת רפואית של הסניף. צילום רונית קיטאי

טקס גזירת הסרט בפתיחת המרפאה המחודשת של 'כללית' בכרמל הצרפתי בחיפה. צילום : רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מנהלי מחלקות, אחים ואחיות וצוות מינהל...
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   הצוותים המטפלים של רמב'ם שולחים מסר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים