משרד עורכי הדין ש. פרידמן השיק את כנס התכנון והבניה הראשון של חיפה והצפון. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

קרוב ל-300 אדריכלים, עורכי דין ויזמים הגיעו לכנס התכנון והבנייה הראשון של חיפה והצפון, אותו השיק משרד עורכי הדין ש. פרידמן ושות'. בכנס שהתקיים באולם רפאל אנג'ל במוזיאון טיקוטין. פתח את הכנס עו'ד דורון שוופי יו'ר הפירמה ש. פרידמן עורכי דין

פורסם ב: 16/07/2019 20:13

עו'ד דורון שוופי פותח את הכנס. צילום: רונית קיטאי
לדברי עו'ד דורון שוופי שותף ומנהל במשרד עורכי הדין ש. פרידמן : 'זו הפעם הראשונה שמתקיים כנס מסוג זה בחיפה, ובכוונת המשרד להפוך זאת לאירוע שיתקיים מידי שנה. מטרת הכנס לרענן את הידע וההבנה בתחום, הלוקה בשנים האחרונות בחוסר יציבות ונאלץ להתמודד עם התערבות ממשלתית מסיבית'. הוא סיפר על פרויקטים של התחדשות עירונית בליווי משרדם ומנה את הבולטים שביניהם

עו'ד הדר טל שותף מנהל וראש מחלקת הנדל'ן בש. פרידמן ושות', היה בין משתתפי פאנל התחדשות עירונית שהתקיים והציג חידושים ומגמות.הוא הצביע על כשל השוק בתחום: 'מספר לא מועט של עסקאות ופרויקטים -כושלים, וישנם פרויקטים שנחתמו ב-100% ונותרו על הנייר. ישנם כשלי שוק קריטיים, ותפקיד המדינה הוא לכוון את היזמים ולפתור עבורם את הכשלים האלה. אם המדינה עצמה לא מצליחה כל כך כיזם, היא צריכה להיות המקשרת של היזמים, ומה שנעשה עד עכשיו זה מעט מדיי ומאוחר מידיי'.

בהמשך עמד עו'ד הדר טל על מגמות בתחום וסיים בנימה אופטימית :'ישנן מספר מגמות בתחום ההתחדשות העירונית. האחת, שכר טרחה של עורכי הדין,מאז התגברות ההתעסקות בתחום בעשר השנים האחרונות נוספו כ-55 אלף עורכי דין, התחרות גדלה, ומצד שני שכר הטרחה שגובים עורכי הדין עלה במכפלות.

מגמה נוספת היא שהדיירים עצמם הפכו להיות מודעים לנושא, כל דייר בכל בניין רוצה תמ'א 38. מגמה שלישית היא החקיקה, שהולכת וגוברת, גם השלטון המרכזי בחקיקה ראשית וגם חקיקות משנה וועדות תכנון ובנייה והשלטון המקומי הולך ונעשה מעורב ומבין היותר, ומנסה לטפל בכשלי שוק. ולבסוף, יזמים שהם היום יותר בררניים מפעם, היום הם בודקים יותר טוב, עושים חישובים כלכליים, פוסלים פרויקטים, לא לוקחים כל פרויקט. כל המגמות האלה מובילות לכך שהפאזל הולך ונסגר, התחום מתמקצע'.


בנוסף לעו'ד דורון שוופי יו'ר הפירמה ש. פרידמן ושות' נכחו גם איתמר בן דוד יו'ר הוועדה המחוזית חיפה שסיפר על פוטנציאל תכנון מחוז חיפה נכחו אריאל וטרמן מהנדס העיר חיפה, עו'ד הדר טל, שותף מנהל וראש מחלקת נדל'ן בש. פרידמן ושות', עו'ד דוד מלכוב, עו'ד אסף עירוני שותף במשרד ש. פרידמן עורכי דין, מירב גלבוע שותפה במשרד ש. פרידמן ושות' עורכי דין, מיכאל (מיכי) אלפר מ'מ וסגן ראש העיר חיפה יו'ר הוועדה המקומית חיפה, עו'ד אסף עירוני שותף וראש תחום תכנון ובנייה במשרד עורכי הדין ש. פרידמן, אופיר יחזקאלי סגן ראש העיר ויו'ר הוועדה המקומית קרית שמונה, רז מנשה, בעלים של קבוצת 'מבנים', אדריכל ערן מבל בעל 'מבל אדריכלים', האדריכל יהונתן כהן ליטאנט,מתכנן מחוז צפון, פרופ' אדריכלית אירית צרף נתניהו ראש המחלקה לארכיטקטורה ב'ויצו' חיפה , המתווכים דני שוורץ ואילן סלוצקי, פרופ' אדריכל גבי שורץ מ'שורץ בסנוסוף אדריכלים', פרופ' אדריכל יוסי קורי סטודיו גאוטקטורה , אדריכלית בוגרת הטכניון היא גילית ויסוקר החיפאית אשר רק אתמול באחת מתוכניות הטלויזיה הציגה וילה בדניה עם חללים המתאימים לאירוח בקיץ והתכנסות בתוך הבית בעת החורף.

בין ארבע הרצאות בסגנון TED היו אלה אדריכל יהונתן כהן ליטאנט, מתכנן מחוז צפון שדיבר על אתגרים משולחנה של לשכת תכנון צפון, פרופ' אדריכלית אירית צדף נתניהו ראש המחלקה לארכיקטורה בויצו 'עיין ערך עיר' והיא מיהרה משם היישר לויצו חיפה.

פרופ' אדריכל גבי שורץ מ'שורץ-בסנוסוף אדריכלים' שמנחה פרויקט הגמר בטכניון שדיבר על הארכיקטורה כמעשה אזרחי.

פרופ' אדריכל יוסי קורי - סטודיו גאוטקטורה : האיש הירוק בבית הירוק - פרויקטים אקולוגיים המלמדים שעתיד ירוק הוא כבר לא מסיפור אחר.

הגיעו ברוך מרזן, סגן נשיא ומנכ'ל אוניברסיטת חיפה, עורכי הדין אלי רולוף ומשה יונאי מ'רולוף יונאי' והשותפה במשרדם עורכת הדין הילה סלומון-מוגלבסקי,עו'ד אורי כובס בעבר במשרד עורכי הדין ש.פרידמן וכיום עוזר מנכ'ל בחברת 'פלרם' הממוקם באיזור התעשיה תרדיון, צביקה ברבי חבר מועצת העיר חיפה ומחזיק תיק הרווחה, גדעון אפשטיין סמנכ'ל הנדסה בחברת 'גב-ים', רפי כהן בעלים של 'חולון מוטורס', דני מור מחברת 'קרדן', משה מילר בעל 'שובל הנדסה', אריה (ריצ'י) ריכטמן , מנכ'ל כליל ומתכנן הערים יצחק פרוינד, עו'ד משה פרזנצ'בסקי שותף במשרד פיש בן-ארי, עו'ד מיקי סיגל ועו'ד איתי פריד שותף במשרד רון ברנט ועוד רבים אחרים.

בפאנל התחדשות עירונית -חידושים ומגמות השתתפו מיכאל (מיכי) אלפר מ'מ וסגן ראש העיר חיפה המכהן כיו'ר הועדה המקומית חיפה, אופיר יחזקאלי מ'מ וסגן ראש העיר ויו'ר הועדה המקומית קרית שמונה, רז מנשה תמיד ספורטאי כיום בעל קבוצת 'מבנים', אדריכל ערן מבל בעל 'ערן מבל אדריכלים', עו'ד הדר טל שותף וראש תחום הנדל'ן בש. פרידמן ושות' עורכי דין וכן עו'ד הילה סלומון-מוגלבסקי שותפה במשרד עורכי הדין רולוף יונאי שאליה הפנו לא מעט שאלות. היה כנס מרתק!
עו'ד דורון שוופי שותף מנהל במשרד ש. פרידמן ושות' עורכי דין. צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

עומד עו'ד אסף עירוני שותף במשרד ש. פרידמן ושות' עורכי דין ומיכאל אלפר סגן ומ'מ ראש העיר חיפה. צילום: רונית קיטאי

עו'ד משה יונאי שותף במשרד עורכי הדין רולוף יונאי בחיפה. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל :עו'ד דוד מלכוב ועו'ד אסף עירוני שותף במשרד ש. פרידמן עורכי דין. צילום :רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

משמאל לימין עו'ד הילה סלומון מוגלבסקי שותפה במשרד עורכי הדין רולוף יונאי ועו'ד הדר טל שותף, ראש תחום הנדל'ן במשרד ש. פרידמן ושות' עורכי דין, אדריכל ערן מבל. צילום :רונית קיטאי

מימין לשמאל עוקד אסף עירוני, מיכאל אלפר,אופיר יחזקאלי ועו'ד הדר טל. צילום :שון הפוטה

מיכי אלפר סגן ומ'מ ראש העיר חיפה. צילום: רונית קיטאי

באמצע האדריכלית גילית ויסוקר. צילום: רונית קיטאי

המשתתפים בפאנל.צילום: רונית קיטאי

עורכת דין מרב גלבוע שותפה במשרד ש. פרידמן עורכי דין. צילום :רונית קיטאי

עו'ד אורי כובס בעבר במשרד ש.פרידמן וכיום עוזר מנכ'ל בחברת 'פלרם' באיזור התעשיה תרדיון. צילום: רונית קיטאי

פרופ' אדריכלית אירית צרף נתניהו אדריכלות ובינוי ערים. צילום: רונית קיטאי

עו'ד הילה סלומון-מוגלבסקי שותפה במשרד רולוף יונאי עורכי דין. צילום :רונית קיטאי

עו'ד אסף עירוני מברך. צילום : רונית קיטאי

פרופ' אדריכלית אירית צרף נתניהו אדריכלות ובינוי ערים. צילום רונית קיטאי

פרופ אדריכל יוסי קורי. צילום: רונית קיטאי

יזם הנדל'ן יוסי כהן ועוד. צילום רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   מוזיאון העיר חיפה בשיתוף קרן ג'נסיס...
*   'אתם כאן אצלי אבל אני כאן כי אתם הייתם...
*   יו'ר ועדת הכספים ח'כ אלכס קושניר ('ישראל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים