עסק חדש ושמו 'סנדויץ' טוניסאי ג'רבה' נפתח ברח' סירקין 21 ליד שוק תלפיות בחיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

יפה שמילוביץ' ילידת חיפה בעלת 'ג'רבה' סנדויץ' טוניסאי הממוקם משמאל למאפיית 'לחם עיניים', הושפעה מאוד מאמה ילידת טוניס 'שהיתה מאוד דומיננטית בחיי וממנה למדתי לאהוב את שיריו של פאריד אל אטרש

פורסם ב: 02/04/2019 23:02

יפה שמילוביץ' ב'ג'רבה סנדויץ' טוניסאי'. צילום : רונית קיטאי
יפה שמילוביץ' לומדת לנגן על כלים בלתי שיגרתיים וביניהם סאטר פרסי.חוץ מימי שלישי ושישי כל יום יש גם אפשרות לקבל סנדויץ' מלחמנית מחמצת ולא רק מלחמניה מקמח לבן שיש כל יום. היא מכינה במו ידיה את הממרחים כולל מקבובה והלימוץ הכבוש.

שמילוביץ' נמצאת מזה עשר שנים בזוגיות עם אישה והן מגדלות ביחד את אגם היפה בת השלוש וחצי, עבורה יש כסא נמוך ומחצלת בתוך בית הקפה. בתהליך הליווי העסקי עזר לה סולי (שלמה) ענף , יועץ כלכלי- עסקי,תושב עתלית , אליו הגיעה באמצעות 'מעוף' ועליו היא מעידה: 'הוא איש מקסים ועזר לי מאוד בכל התהליך הלא פשוט כי שנה לקח לי עד שמצאתי את המקום הזה'.

יפה מספרת לי כי האהבה להכנת כריכים וממרחים קיימת אצלה מזה שנים, ולמעשה התחילה להכין אותם כבר ב'גרג' קפה שם עבדה ,כאשר היה ממוקם אז ברחוב דרך הים בכרמל בחיפה. היתה זאת שמילוביץ' שהציעה זאת לגרג , בחור אמריקאי שהיה אז בעל בית הקפה הנושא את שמו, והסיפור הפך להצלחה. היא עזבה לאחר שמכר את העסק שלו לאחרים. היום לא צריך לספר לאף אחד מהי רשת קפה גרג' ברחבי הארץ.

לאחר מכן שמילוביץ' עברה לגור בתל אביב אך לבסוף חזרה לעיר הולדתה. לעסק שלה היא קראה ג'רבה על שם אי בטוניס לשם נסעה עם אמה ז'ל שחלתה בסרטן ולה עשתה מסע שורשים ופרידה גם יחד.בין היתר הן הגיעו לבית הכנסת בצפון אמריקה. אמה נפטרה וכך גם אביה שהיה ימאי במשך שנים רבות.

בפתיחת 'ג'רבה' היו בין היתר אושיית הכדורגל גיורא אנטמן, תלמה בר-דין ממקימות 'אישה לאישה' ועוד. אגב למעוניינים היא מכינה גם חביתה טבעונית, ובנוסף לכך הלקוחות מוזמנים לנגן על כלי הנגינה שיש במקום. 'ג'רבה' פתוח משעה 10 בבוקר עד שעה 16.00. ג'רבה סנדויץ' טוניסאי, רח' סירקין 21 חיפה. טל. 050-7263796.
יפה שמילוביץ' בג'רבה סנדויץ טוניסאי. רח' סירקין 21 חיפה.צילום: רונית קיטאי

יפה שמילוביץ' ב'ג'רבה סנדויץ טוניסאי'. רח' סירקין 21 חיפה. צילום "רונית קיטאי

יפה שמילוביץ' בג'רבה סנדויץ טוניסאי. צילום" רונית קיטאי

מתוך תפריט ג'רבה סנדויץ' טוניסאי. צילום: רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   נחתם הסכם קיבוצי חדש בין ההסתדרות...
*   ועדת המכרזים בחרה זה עתה באוהד דורפמן...
*   אלוף פיקוד העורף אורי גורדין וצוותו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים