פרופ' לאל אנסון בסט מרמב'ם הוא באמת 'דה בסט'. ממשלת הודו העניקה לו עיטור כבוד יוקרתי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: פיוטר פליטר

פרופ' לאל אנסון בסט, מי שכיהן במשך שנים רבות ועד לאחרונה כמנהל מחלקת כירורגית חזה ברמבם, הוא לא רק רופא בחסד עליון אלא גם איש אהוב על כל מטופליו, העובדים אתו וכל מי שמכיר אותו. פרופ' לאל אנסון בסט הוא אחד משלושת הישראלים שזכו אי פעם באחד מאותות הכבוד הגבוהים ביותר הניתנים לילידי הודו שאינם מתגוררים בתת היבשת, פרס ה- PBS(Pravasi Bharatiya Samman)

פורסם ב: 24/04/2017 17:03

האות הוענק לפרופ' בסט על ידי ממשלת הודו, בזכות תרומתו והישגיו הרבים בתחום הכירורגיה, בטכס שנערך בהודו שלא בנוכחותו של הזוכה. פרופ' בסט הוא אחד משלושה ישראלים שזכו אי פעם בפרס היוקרתי הזה.

בשבוע שעבר הגיע שגריר הודו בישראל, פוואן קאפור לקריה הרפואית רמב'ם, כדי להשתתף בטקס הצנוע שנערך בבית החולים, בהשתתפותם של בכירי רמב'ם, פרופ' בסט, בני משפחתו ורבים מידידיו, במהלכו העניק השגריר את מדליית הפרס ואת תעודת ההערכה בתחום הרפואה והמדע מטעם ממשלת הודו לרופא הישראלי.

פרופ' בסט נולד בגוג'ראט שבהודו ועלה לישראל בשנת 1979 כאשר היה בן 38 וכבר אז עבד ככירורג בכיר. בזכות העובדה שאביו היה דיקן הפקולטה לרפואה של בית ספר לרפואה בהודו. פרופ' לאל אנסון בסט בילה זמן רב לאורך השנים בבית הספר לרפואה הנ'ל.

הוא למד בעיר אחמדאבאד (מזרח הודו, צפונית לבומביי), והתמחה בבית-החולים האוניברסיטאי גוג'ראט. השתלם בכירורגיית חזה בבית-חולים "מאיו-קליניק", במיניסוטה ארה"ב, מוסד מוכר וידוע ששמו הולך לפניו. במשך עשרות שנים טיפל פרופ' בסט באלפי מטופלים ברמב'ם, פיתח שיטות טיפול, כתב מאמרים ושיתף מניסיונו את הקהילה הרפואית העולמית, לרווחתם של מטופלים מסביב לעולם.
פרופ' לאל אנסון בסט מקבל את העיטור מידי שגרירי הודו בישראל. צילום: פיוטר פליטר דוברות רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' חיפה והגליל המערבי...
*   תמר לוי מונתה למנהלת משאבי אנוש וחברת...
*   עם פתיחת המסעדות מעניקה חברת 'הרבלייף'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים