'זוהר צפוני' מאת זלמן שלמה וינברג שריג. הוצאת 'הדובדבן'. כתבה: רונית קיטאי

זהו ספרו הראשון של שלמה שריג קיבוצניק מלוחמי הגטאות שהגיע לשם היישר מפולין והוא בן שנה. הוא כתב סיפורים ששמע במו אוזניו והוסיף להם כדמיונו הפורה על מתנדבות שבאו לקיבוץ וגם השאירו פעם 'מזכרת'.סיפורים מרתקים בספר שכתוב בקלילות ומפתה לקרוא אותו עד תומו

פורסם ב: 13/04/2017 20:36

'זוהר צפוני' ספרו של זלמן שלמה שריג.הוצאת 'הדובדבן'
גבר צעיר פוגש במתנדבת שהגיעה לקיבוץ מפינלנד ואתה קבוצת מתנדבות. קיבוצניק מנהל בעקבות זאת חיים כפולים ונע בין אשתו הפחות סקסית לבין המתנדבת שגורמת לו לאבד כל רסן.

עלילת 'זוהר צפוני' משתרעת על תקופות שונות במשך 20 שנה. גיבור הספר, אליק, מגלה כי החיים מביאים אותו למקומות שכלל לא ציפה להם. מה קורה עם מעטפת הכסף שהשאיר לו חברו הקשיש שנפטר ואת הכסף שמר בבוידם. הסוף בהחלט מפתיע ומיוחד

שלמה שריג יליד 1947 סוחב על גבו את הנצחת השואה. בחיים כמו בתעודת הזהות שלו כי הוא קרוי על שם שני הסבים שלו שניספו בשואה ולכן מעולם לא זכה להכיר.הסבים הם זלמן ושלמה. וינברג הוא שם המשפחה של סבו ואביו. עמי ז'ל היה אחיו, שנהרג בתאונת אימונים בעת שירותו כלוחם בשייטת 13 של חיל הים.

שלמה שריג עבד בקיבוץ לוחמי הגטאות בחקלאות וכן במפעל כבלים 'קמאי' שם ולפני שבע שנים פרש לגימלאות ומאז הוא מנוי על הקאנטרי קלאב של קיבוץ עברון. רעיתו שושי שריג שנולדה בקיבוץ גליל ים, עבדה כאחראית על המכבסה בקיבוץ. ובני הזוג הם הורים לעמי שריג, מזכיר הרנטגן והמנהלן המתאם את היום של MRI בביח'ל 'כרמל' בחיפה ורויטל אלאלוף לבית שריג העובדת במחלקת הרכש של 'כתר' בכרמיאל.

לדבריו הסיפור על מעטפת הכסף שהשאיר אליהו, הוא סיפור אמיתי על רווק שנפטר לימים ונתן לו מעטפה עם כסף כדי שישמור אצלו. גם אישה שנפטרה ממחלת הסרטן הוא סיפור אמיתי ועוד עלילות אך כאמור הוסיף להם שלמה שריג כמיטב דמיונו. במשך עשר שנים הוא הגה את הספר וברגע שהתיישב הסיפורים קלחו ותוך חצי שנה הספר נכתב וראה אור. ''80% הם סיפורים שקרו בקיבוץ ואת היתר פשוט המצאתי' אומר שלמה שריג שהוא אחד מבין ארבעת ילדי וינברג שריג בקיבוץ זה. שלושה בנים ובת ושלמה הוא מס' 3 בשושלת.

הספר מכיל 97 עמודים - 68 ש'ח. הוצאת 'הדובדבן'
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'פריחה מאוחרת - שבילים מדברים לנו'...
*   'טלטלה' ספר חושפני -אישי עד כאב מאת...
*   תכף נשוב' מאת אביב משל ז'ל. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים