השבוע ב'כללית' חיפה והגליל המערבי. כתבה" רונית קיטאי. צילום: דוברות כללית

ד'ר קטרינה שולמן מונתה כמנהלת המערך האונקולוגי של 'כללית' בחיפה והגליל המערבי

פורסם ב: 26/02/2020 08:46

ד'ר קטרינה שולמן מונתה כמנהלת המערך האונקולוגי של כללית בחיפה וגליל מערבי וזוהי בשורה טובה לחולים האונקולוגיים השייכים ל'כללית'. ד'ר קטרינה שולמן היא מנהלת היחידה האונקולוגית המרחבית של 'כללית' אשר כוללת את מכוני האונקולוגיה הגדולים במרכז רפואי 'לין', בקריית בריאות 'זבולון' ובבי"' 'כרמל' מקבוצת 'כללית'.


ד"ר שולמן סיימה לימודי רפואה באוניברסיטת נובוסיבירסק רוסיה, עם עלייתה ארצה עשתה סטאז' ברמב'ם, שם גם המשיכה להתמחות באונקולוגיה. בסיום התמחות הצטרפה לצוות הבכיר של מכון האונקולוגיה ברמב'ם בתחום גידולי מערכת עיכול. משנת 2012 ניהלה את היחידה לאונקולוגיה קלינית בבית חולים הלל יפה והובילה את פרויקט הקמתו של שירות אונקולוגי ופיתוח מרפאת מעקב, אשפוז יום למתן טיפולי ציטוטוקסיקה והרכבת צוות תומך.

בנוסף לכך היא משמשת כיועצת המחלקה לניהול סיכונים בתחום האונקולוגיה, חברה בוועדה מדעית של איגוד אונקולוגי ובוועדת האיגוד בנושא סל תרופות בתחום האונקולוגיה. בשנתיים האחרונות מכהנת גם כיועצת משרד הבריאות בתחום תכשירים רפואיים. בנוסף על הכשרתה הקלינית, היא סיימה קורס פיתוח ועוסקת בהדרכת סטודנטים לרפואה שנה ששית בטכניון. ד'ר שולמן פירסמה מחקרים רבים ואף קיבלה על כך פרס כחוקרת מצטיינת.

היא מייחסת חשיבות רבה לחינוך דור צעיר של רופאים, קידום תחום אונקולוגיה בקהילה, פיתוח נושא של מחקר קליני בקהילה, תוך חיזוק הקשר עם בית חולים כרמל מקבוצת כללית בדגש על רצף טיפולי עם הרפואה היועצת ורופאי משפחה. במטרה לתת מענה מקיף ואיכותי למטופל האונקולוגי ב'כללית' על ידי צוות רב תחומי שמעניק מעטפת טיפול רפואי ותומך.

השירות בניהולה של ד'ר קטרינה שולמן כולל צוות של רופאים בכירים בתחום גידולי שד, ריאות, מערכת העיכול, גינקו -אונקולוגיה, אורו-אונקולוגיה וגידולי עור. פועלים במסגרתו שני אשפוזי יום במרכזים הרפואיים לין וזבולון, כשבכול אחד גם צוות סיעודי מוסמך ושירותים נלווים של עובדים סוציאליים, רפואה אינטגרטיבית משולבת משלימה וצוות מינהל. במערך זה מבוצעים למעלה מ-8,500 טיפולים בשנה ובמרפאות האונקולוגיות נערכים למעלה מ- 27,500 ביקורי מרפאה בשנה לצורך מעקב. על רמתם הגבוהה של המכונים מעידה העובדה שפועלת בהם תכנית התמחות באונקולוגיה והצוות משתתף ומוביל מחקרים קליניים במגוון תחומים רבים.

ד"ר שולמן מציינת כי מחלות סרטן מהווה מזה מספר שנים סיבת המוות הראשונה בארץ. אולם המסר האופטימי, היא מוסיפה, שבצד העליה בתחלואה יש שיפור ניכר בהארכת חיי החולים בזכות טיפולים חדשניים, כמו תרופות ביולוגיות בהתאמה לשינויים מולקולריים בגידול והתפתחות תחום האימונותרפיה. אנו בעידן חדש שבו השתנתה הגישה לבחירת הטיפול תרופתי, כאשר כיום מועבר משקל קבלת ההחלטה הטיפולית ממתן חשיבות ראשונית להגדרת המיקום והגידול הראשוני וסוג ההיסטולוגיה, לעליונות ממצאי בדיקת ביו מרקר בתאי הגידול ועל פיהם התאמת טיפול אישי.

ד"ר לילך צולר, המנהלת הרפואית של 'כללית' במחוז, מדגישה כי להצטרפותה של ד'ר שולמן למערך האונקולוגי של כללית באיזור חשיבות רבה, נוכח הצורך במתן שירות אונקולוגי בהובלת אשת מקצוע איכותית ומנוסה, בעיקר במרחב הכולל את חיפה והקריות שבהן שכיחות גבוהה של תחלואת סרטן וכן נוכח השיעור הגבוה מהממוצע הארצי של אוכלוסייה קשישה שבה מופיעים כ-67% ממקרי הסרטן, לעומת 11% בלבד במבוגרים הצעירים. 'חשוב לנו לפתח עבור מבוטחי 'כללית' מערך איכותי במיוחד, כי מדובר במחלה ששכיחותה הולכת וגדלה: דו'ח שפורסם בארה"ב מעריך כי עד שנת 2030 צפויה עליה בתחלואה בשיעור של כ-45% לעומת 2010. אין לנו ספק שד"ר שולמן תוביל את השירות שלנו בתחום כך שנוכל לתת שירות איכותי, זמין וחומל וכזה שבו תוחלת ואיכות החיים של החולים ישתפרו מאד'.


*****

גל עולה בגלי כרמל. 'כללית' שכרה שטח במרכז המסחרי 'גלי כרמל' לצורך הכפלת שטח המרפאה שהקימה לאחרונה בשכונה כמענה למספר רב של תושבי האיזור שמצטרפים אליה חודשים מספר לאחר ש'כללית' חנכה את המרפאה השלישית שלה בטירת כרמל.

בשכונה החדשה גלי כרמל ונוכח הביקוש הרב, עם הצטרפותם של מאות מטופלים בתוך חודשים בודדים, היא כבר פועלת להרחבת שטחה ולשם כך שכרה לאחרונה שטח נוסף המכפיל את שטחה הקיים. במרפאה החדשה, מתוכנן בית מרקחת מרווח עם חדר למתן ייעוץ רוקחי אישי לנוטלים מספר רב של תרופות, מחלקת ילדים נפרדת, תוספת חדרי רופאים וטיפול כתשתית להרחבת השירות בעתיד.

רן אהרון, המנהל האדמיניסטרטיבי של 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי, מסר כי עבודות הבינוי והתאמת השטח למרפאה חדישה בסטנדרט גבוה, עתידות להסתיים בקיץ. כללית חתמה על חוזה ארוך טווח כך שיתאפשר רצף שירות לאורך שנים וניתן יהיה להרחיב ולעבות שירות בהתאם לצורך.

צוות המרפאה כולל רופאי משפחה, ילדים ונשים כולם בעלי מומחיות, צוות אחיות מיומן שמבצע מידי יום מעקבים ובדיקות דם וצוות משרד מיומן. בתום ההרחבה יצטרפו גם רוקחים להפעלת בית המרקחת המתוכנן.

רונן נודלמן, מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי מציין כי כללית היא קופת החולים המועדפת על פני למעלה מ-70 אחוז מתושבי טירת כרמל וכללית דואגת להמשיך לפתח ולשדרג בעבורם את השירות. הכפלת שטח מרפאה חדשה ויחידה בשכונת גלי כרמל והפעלת בית מרקחת יאפשרו להעניק לתושבי השכונה החדשה, מבוטחי כללית, מגוון השירותים הנדרשים בזמינות גבוהה, על ידי צוות מקצועי ביותר, תחת קורת גג אחת במרחק הליכה מביתם וללא צורך להרחיק בנסיעה.
ד'ר קטרינה שולמן. צילום: דוברות 'כללית'

מרפאת גלי כרמל בטירת כרמל. צילום: דוברות 'כללית'

צוות מרפאת 'גלי כרמל' סבינה שאולוב, ד'ר עומר הבר, ד'ר רנא זינאלדין ודלית בודגה. צילום: דוברות 'כללית'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לוחמי האש מצדיעים לכוחות מגן דוד אדום
*   חברת 'מעדני יחיעם' תרמו מוצרי נקניק...
*   'כללית' חוסכת ממטופליה חשיפה להדבקות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים