הסנטור הצרפתי רונן לה גלוט, וקונסול צרפת בחיפה הגיעו לביקור לימודי ביקנעם ובפארק ההיי טק. צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם

יקנעם ופארק ההיי טק שלה ממשיכים להיות אטרקטיביים עבור מדינות ואישים רבים שבאים ללמוד מהנעשה אצלם. בשבוע שעבר הגיעו לביקור לימודי בעיר הסנטור הצרפתי, רונן לה גלוט, וקונסול צרפת בישראל פטריס סרוונטי והם נפגשו עם ראש העיר יקנעם סימון אלפסי וסגנו אורי שמואל

פורסם ב: 18/02/2020 11:59

צילום :רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם
הביקור החל בפגישת עבודה בה שמעו האורחים מראש העיר סימון אלפסי על יקנעם ועל התפתחותה של העיר וצמיחתה. הוא סיפר על קשרי ערים תאומות עם שתי ערים בצרפת: לה גרארן קולומב ומונטובאן והדגיש שמדובר בקשרים מצוינים שכוללים בין היתר חילופי משלחות, ביקורי נוער, הפרייה הדדית בנושאים רבים, ועוד.

לאורחים סיפר סימון אלפסי על פארק ההיי טק היישובי ועל החברות הפועלות שם אשר מובילות בקנה מידה עולמי ומשם ן יוצאים מיטב הפיתוחים לעולם כולו. הוא הוסיף כי 50% מהחברות בפארק הן חברות רפואיות והרחיב גם על חממות הטכנולוגיות, על פארק 'מבוא כרמל' המשותף ליקנעם, למגידו, לעוספיה ולדליית אל כרמל.

מעיריית יקנעם המשיכו כולם לביקור בחברת 'מלאנוקס' שבפארק ההיי טק ושמעו מסמנכ'ל התמיכה ליאור עופר, על פעילות החברה ביקנעם ובעולם. מנהלת מוצר יעל שנהב סיפרה על פיתוחי החברה המובילים.בתום הביקור במלאנוקס ביקרו האורחים בתל יקנעם ובמוזיאון התל, ולמרות מזג האוויר הגשום הם לא ויתרו על עלייה לתל ושמיעה על ההיסטוריה של המקום. בביקור השתתפו גם נציג כללי של הצרפתים מחוץ לצרפת ג'רר פומפר, נציג הנהלת לשכת המסחר ישראל צרפת, סמי פרץ, ומנהלת מחלקת פרויקטים במינהל קשרי חוץ בשלטון המקומי, ענת קויפמן.


סיכם ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 2שמחנו לארח את הסנטור הצרפתי ואת הקונסול שהתעניינו מאוד ביקנעם ובהתפתחותה ובאו במטרה לקדם שיתופי פעולה בין חברות צרפתיות לחברות בהיי טק. הביקור הזה הוא פועל יוצא של הערכה רבה שיש לצרפתים כלפי יקנעם לאחר ששמעו על העיר, וגם לאור קשרי ערים תאומות שיש לנו עם שתי ערים מצרפת. קשרים חמים שמשתדרגים כל הזמן. האורחים התלהבו מאוד מן הביקור ואני מאמין שיקודמו בעקבותיו שיתופי פעולה, ושהם יהיו שגרירים מצויינים של יקנעם ושל מדינת ישראל בארצם'.
צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   היום ומחר מתקיימים התרמות דם בטכניון...
*   ההסתדרות במרחב חיפה למען עובדי מגן...
*   עו'ד משה יונאי ממשרד רולף-יונאי נבחר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים