ילדה שהיא גדולה מהחיים זו מאיה ראובני בת העשר מגדרה . היא הגיעה למוקד השליטה הארצי של מגן דוד אדום בקריית אונו. כתבה: רונית קיטאי

לפני פחות משנתיים נפטרה עינבר ראובני ז'ל, אחותה הקטנה של מיה ראובני . היא היתה רק בת שש וחצי. מיה הייתה לצדה בבית החולים ברגעים הקשים כל כך, ומאותו הרגע החליטה להפוך למגישת עזרה ראשונה ובהמשך גם ללמוד רפואה כדי להציל חיים

פורסם ב: 09/02/2020 18:12

מאיה ראובני בביקור במוקד הארצי של מדא עם מנהל מרחב לכיש חיים קראדי .צילום :דוברות מד'א
לפני פחות משנתיים נפטרה עינבר ראובני ז'ל, אחותה הקטנה של מיה ראובני . היא היתה רק בת שש וחצי. מיה הייתה לצדה בבית החולים ברגעים הקשים כל כך, ומאותו הרגע היא נחושה להפוך למגישת עזרה ראשונה ובהמשך גם ללמוד רפואה כדי להציל חיים.

בתחילת שנת הלימודים הצטרפה מיה לתכנית 'הטייסת' לפיתוח וטיפוח מנהיגות בקרב צעירים של עמותת 'קרן רמון'. הם חיזקו אותה, את ביטחונה העצמי ואת המיומנויות השונות שלה. כשיפעת עזריאל, המדריכה של מיה בעמותה שמעה על החלום שלה להפוך למצילת חיים, היא החליטה להפגיש אותה עם ארגון מד'א, ולאפשר לה, כבר בגילה הצעיר, להיחשף לעולם הטיפול הרפואי בחולים ופצועים בישראל.

בשבוע שעבר הגיעה מיה למוקד השליטה הארצי של מגן דוד אדום בקרית אונו. היא סיירה בין הניידות לטיפול נמרץ, האמבולנסים ומוקד 101 של מד'א, ופגשה את החובשים והפראמדיקים שעושים את מה שהיא חולמת לעשות, להציל חיים. מי שליווה את מיה בסיור ואף העביר לה הדרכה פרטית במתן עזרה ראשונה, הוא מנהל מרחב לכיש במד'א חיים קראדי.


סיפרה מיה ראובני : 'תמיד אהבתי לעזור לאנשים. ביום בו עינבר התמוטטה הגענו לביה'ח, אני ואמא שלי, ובמקרה עברתי ליד חדר ההחייאה והדלת נפתחה. ראיתי אותה עם כל מיני מכשירים שמחוברים אליה, ואז נסגרה הדלת. התחום תמיד משך אותי, אבל מאז אותו היום, זה מושך ומעניין אותי עוד יותר. חשוב לי לדעת מה עושים במצבים האלה ולא להיות חסרת אונים. הייתה לי חוויה מדהימה, למדתי המון מחיים ומכל הדברים הטכנולוגיים המשוכללים שיש במוקד של מד'א'.

סיפרה יפעת עזריאל מעמותת קרן רמון: 'המוטו שלנו בתכנית 'הטייסת' הוא 'לחלום, להעז, להגשים'. כשהבנתי שהחלום של מיה הוא לטפל באנשים, פניתי למד"א, שנענו מיד לבקשתי, ויחד יכולנו לאפשר לה לקבל טעימה מעולם הרפואה והצלת החיים, שכל כך מושך ומסקרן אותה'.

מנהל מרחב לכיש במד'א חיים קראדי לא מפסיק להתפעל מהילדה שהיא כל כך גדולה ובוגרת לגילה ואומר: 'עבורי, זו הייתה זכות ללמד את מיה ולאפשר לה להיחשף לעולם הטיפול הרפואי, שכל כך מסקרן אותה. לא כל יום אתה זוכה לפגוש ילדה כל כך בוגרת, חכמה ובעלת רצון אמיתי לסייע לאנשים ולהציל חיים, כבר בגיל כל כך צעיר'.
מאיה ראובני בביקור במוקד הארצי של מדא עם מנהל מרחב לכיש חיים קראדי . צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יום הולדת עם קישוטים ופרחים באמבולנס,כך...
*   כך רתמו ברמב'ם את ה-ZOOM לטיפול בחולי...
*   המרכז הרפואי בני ציון והחברה הכלכלית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים